Aleksandra Borys / Choreografia Fantazji

Pracuję na polu choreografii, ekologii i kosmologii. Na łamach patronite zapraszam na podróż do świata zbiorowej fantazji i choreografii. Dzielę się tu inspiracjami do praktyk ruchowych, wyobrażań i przyjemności tańczenia.

O Autorze

Dziękuję że odwiedzasz moją stronę!

Na łamach portalu patronite ruszam z nową serią audio choreografii "zbiorowego fantazjowania o przyszłości" oraz eksperymentami "eksperymentów choreograficznych". Zapraszam do wspólnej podróży !

Od dwudziestu lat jestem aktywna zawodowo jako tancerka, performer i choreograf. Przez wszystkie lata nauczyłam się być cierpliwą i ufać że wszystko będzie dobrze. W obecnej sytuacji pandemii możliwości na zdobycie środków do życia są bardzo ograniczone. Jednak cały czas robię co mogę, w nadziei że się powiedzie. A jeśli zdecydujesz się wesprzeć moje działania, umożliwi mi to kontynuowanie pracy.

"Zbiorowe Fantazjowanie o Przyszłości" to seria spotkań poza czasem i przestrzenią, to obszar w którym każdy znajdzie miejsce dla siebie. Składa się z serii nagrań audio, publikowanych dwa razy w miesiącu, w zakładce posty. Każdy uczestnik w dowolnym dla siebie miejscu i czasie może dołączyć do wyobrażonego zgromadzenia i wspólnie odbyć podróż w świat fantazji o przyszłości. Wystarczy wygodnie się ułożyć, zamknąć oczy i podążać za propozycją zawartą w nagraniu głosowym. Ważnym aspektem jest żeby pamiętać, że to jest działanie w grupie. Nawet jeśli inni nie są obecni w tym samym pomieszczeniu, to częścią tej fantazji jest dopuszczenie wizji, że grupa ludzi wspólnie śni fantazje o przyszłości. 

"Eksperymenty Choreograficzne" to cykl propozycji przekazywanych jako prosty zapis, które każdy może indywidualnie zrealizować według własnego uznania. Eksperymenty zawierające opis działania ruchowego ukazują się co tydzień, w zakładce posty.

Życzę przyjemności !

Aleksandra

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o mnie i mojej pracy artystycznej zapraszam do odwiedzenia www.aleksborys.com

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem
Najnowsi Patroni