Alina Adamski

W Patronite od 30.04.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
120 łącznie
Śpiewaczka operowa z tytułem doktora i mnóstwem pomysłów jak dzielić się wiedzą z zakresu muzyki i śpiewu klasycznego. Najważniejszym celem jest tworzenie nowych nagrań, szczególnie rzadko wykonywanych utworów oraz stworzenie ich rzetelnego opisu.

O Autorze

KIM JESTEM?

Aliną z Zawadzkiego – Ślązaczką, która mieszka w Szwajcarii. Wyjechałam, ponieważ dostałam się do studia operowego w Zurychu (2017-2019) i tutaj zostałam. W międzyczasie zrobiłam doktorat ze śpiewu (da się!). Praca nad doktoratem sprawiła mi tak wiele frajdy, że nie potrafię przestać teraz grzebać w książkach i szukać ciekawostek na temat muzyki i śpiewu. Oprócz tego zaczęła mi się rozwijać kariera, którą pandemia nieco (czyt.totalnie) zastopowała. Miałam być częścią szeregu wspaniałych projektów w świetnych teatrach operowych Europy, a zamiast tego pierwszy raz w życiu mogłam się skupić na własnych zainteresowaniach spoza kręgu muzyki. Wspaniale, ale chleba to nie zapewni… Po momencie upadku psychicznego, postanowiłam zacząć dzielić się wiedzą na Instagramie.

 

 

NA CO WSPARCIE

Na koszta związane z działalnością artystyczną, w pierwszej kolejności takie jak: podróże, testy covidowe, wynajęcie sali do nagrań, opłacenie transkrypcji nut, zakup książek i nut, opłacenie programów do obróbki wideo i zdjęć, itd…

 Zaplanowanych mam kilka projektów, takich jak:

- nagranie bardzo zmysłowego i intymnego repertuaru pieśniarskiego (Liszt, Debussy, Lutosławski, Szymanowski),

- nagranie cyklu pieśni małoznanej kompozytorki Poldowski wraz z otoczką słowną (zbiór informacji na temat kompozytorki, cyklu, tłumaczenia tekstów – na wzór mojego doktoratu, małego kompendium wiedzy dla każdego, amatora i zawodowca). Ten projekt ma służyć także celom edukacyjnym.

- nagranie dwu cykli pieśni Richarda Straussa

- nagranie utworu wraz z wideoklipem, aby skłonić publiczność nie-klasyczną do posłuchania śpiewu operowego.

INSTAGRAM – MÓJ PORTAL DO WAS

Ponieważ jestem pełnoetatową mamą, a do tego staram się uczyć nowego repertuaru i rozwijać zainteresowania, brakowało mi czasu na prowadzenie działalności w mediach społecznościowych. Dlatego rozpoczęłam współpracę z ambitną Marzeną, która, po otrzymaniu ode mnie materiałów, dla Was edytuje posty i je publikuje. Jest to comiesięczny wydatek, którego chętnie się podjęłam, ponieważ informacje, które chcę Wam przekazać są przejrzyste i zawsze na czas. Ja zbieram informacje, czytam, dokształcam się, spisuję przemyślenia, robię zdjęcia lub daję sobie zrobić zdjęcia, a potem wszelkie materiały docierają do Marzeny i ona dalej robi cuda. Bez niej nie dałabym rady być z Wami tak, jak tego chcę. Przy nieco większym budżecie mogłybyśmy tworzyć dłuższe posty (Instagram bardzo ogranicza możliwości i wiele informacji musimy wycinać) i prowadzić bloga. Uwielbiam zdobywać ciekawe informacje i dzielić się nimi – stąd miałam tak wiele radości przy pisaniu mojego doktoratu pod czujnym okiem ukochanej prof. Krystyny Rorbach.

 

A JAKO WYRAZ MOJEJ WDZIĘCZNOŚCI…

Prezenty! Uwielbiam dawać prezenty. Kto mnie zna, ten wie, że nie mam limitów w dzieleniu się. Chcę podziękować za Twój mecenat. Mam wiele zainteresowań, które powoli przeradzają się w pasję – aromaterapia i świadoma pielęgnacja ciała, aktywność fizyczna (to pozostałość z dzieciństwa i treningów karate shotokan w Klubie Karate Nidan w Zawadzkiem), zdrowe odżywianie i gotowanie, rozwój osobisty, ale także rękodzieło wszelkiej maści – od tworzenia obrazków po mydełka oraz fotografia i wideofilmowanie krótkich filmików reklamowych.

 

Gdzie można znaleźć więcej informacji?

Facebook: https://www.facebook.com/alina.adamski.soprano

Instagram: @alina.adamski

Website: alinaadamski.com

YouTube: Alina Adamski


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Agata Schmidt
Agata Schmidt
Próg: 10 zł