Gry

Amigowiec

13 patronów
Amigowiec to sentymentalna strona, która powstała aby podtrzymać pamięć o czasach, kiedy Amiga była nie tylko komputerem ale prawdziwą Przyjaciółką wpływającą na nasz rozwój – także duchowy. Nostalgiczny wehikuł czasu, dzięki któremu pozornie obcy sobie ludzie pielęgnują wspólne wspomnienia.

O Autorze

Strona Amigowiec.pl oraz związane z nią miejsca w social mediach zostały stworzone przez Radka Opala, miłośnika komputera Amiga oraz innych retro wspaniałości, demoscenowca starej daty, trackerowego muzyka, grafika, fana gier arcade.
 Wśród fanów strony są nie tylko fani Amigi ale i Commodore, Atari, Spectrum, Timexa, Nintendo, SEGA, PSX i innych świetnych retro komputerów oraz konsol z czasów naszej młodości, które do dziś darzymy nie tylko sentymentem. Strona i połączone z nią profile społecznościowe pełnią bardzo ważną funkcję społeczną zrzeszając, pozornie obcych sobie, ludzi w jedną dużą wartościową Społeczność.

Głównym celem "Amigowca", sentymentalnego wehikułu czasu, pielęgnowanie wspólnych wspomnień związanych z naszymi początkami fascynacji technologią i co z tym idzie rozwijaniem pasji, odnajdywaniem w sobie talentów. Moja mała strona zrzesza ludzi, których łączy szeroko pojęta "Amigowość", bez względu na zainteresowania czy konkretne platformy, gdyż jest ona stanem ducha. Małymi "sentymemami" staram się wywołać uśmiech na twarzach pasażerów wehikułu i sprawić, że na chwilę, co dzień, cofną się w czasie do chwil dzieciństwa. 

 "Amigowiec" już dawno przestał być zwykłą grupą. Stał się miejscem, gdzie cofamy się uczuciami w czasie, gdzie znów stajemy się na krótką chwilę dziećmi. Przypominacie sobie samych siebie sprzed lat, w komentarzach wspominacie bliskich oraz chwile, które Was łączą. To wartość, której nie da się wycenić, jest poza wszelkimi liczbami. 

 Wiadomo, że najlepiej podkręca się klimat poprzez planowanie i realizację możliwych wyjazdów na różne wydarzenia retro. Wydatki na podróże pociągiem, nocleg, wejściówka oraz potrzebny do realizacji nagrań sprzęt sprawiłyby, że mogę bardziej się rozkręcić, a przez to podkręcić klimat, poszerzyć "amigowość", która nas łączy. Dzięki temu możemy spotkać się, porozmawiać, wymienić doświadczeniami, pograć w gry i pośmiać razem. 
 Środki te także, w miarę możliwości postaram się zagospodarować na sprzętową rozbudowę Amigi, gdzie Imiona Patronów znajdą się zapisane w obudowie "niezmywalnym tuszem", tak abym jako staruszek mógł wspomnieć "podczas nagrywania ostatniego filmu" o tych, którzy byli życzliwi. Dodatkowo, dla Patronów, od czasu do czasu przygotowuję różne gadgety. 

 
Dziękuję za okazane wsparcie, na które nie patrzę przez pryzmat finansów a raczej jako sympatię i pomoc w nietanim w obecnych czasach hobby (reklam na Amigowych social mediach wyświetlać nie będę), które sprawia że pomimo odległości, bez względu na ukochaną platformę dzieciństwa, to jednak wciąż jesteśmy połączeni płynącą między nami Amigowością...

Pozdrawiam sentymentalnie-amigowo


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Jacek Rusin
Jacek Rusin
Próg: 25 zł
Pawel Frackowiak
Pawel Frackowiak
Próg: 50 zł
Przemysław Michalak
Przemysław Michalak
Próg: 10 zł
Mariusz Rosinski
Mariusz Rosinski
Próg: 50 zł
Jan Czaja
Jan Czaja
Próg: 10 zł
Bunker Buster
Bunker Buster
Próg: 50 zł