Amigowiec

W Patronite od 03.03.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1141

Liczba Patronów: 929

Zostań Patronem
10 patronów
170 miesięcznie
365 łącznie
Amigowiec to sentymentalna strona, która powstała aby podtrzymać pamięć o czasach, kiedy Amiga była nie tylko komputerem ale prawdziwą Przyjaciółką wpływającą na nasz rozwój–także duchowy. Nostalgiczny projekt, dzięki któremu pozornie obcy sobie ludzie pielęgnują wspólne wspomnienia.

O Autorze

Strona Amigowiec.pl oraz związane z nią miejsca w social mediach zostały stworzone przez Radka Opala, miłośnika komputera Amiga oraz innych retro wspaniałości, demoscenowca starej daty, trackerowego muzyka, grafika, fana gier arcade.
 Wśród fanów strony są nie tylko fani Amigi ale i Commodore, Atari, Spectrum, Timexa, Nintendo, SEGA, PSX i innych świetnych retro komputerów oraz konsol z czasów naszej młodości, które do dziś darzymy nie tylko sentymentem. Strona i połączone z nią profile społecznościowe pełnią bardzo ważną funkcję społeczną zrzeszając, pozornie obcych sobie, ludzi w jedną dużą wartościową Społeczność.


Wymarzyłem sobie aby "Amigowiec", który jest prowadzony jednoosobowo, był nie tylko miejscem odwiedzanym  przez ludzi kierujących się sentymentem, ale które zaangażuje Was - chętnych, do wspólnego jego rozwijania, tak by stał się wehikułem czasu, o który dbamy razem, na którego kierunek macie wpływ, oddając się sentymentalnym podróżom do krainy nostalgicznych wspomnień naszego dzieciństwa.

Zapraszam do zapisania się na kartach 👉 HALL OF FAME

 

Zwróć uwagę, że zarówno na kanale YT ani na Facebooku, pomimo takiej możliwości, nie wyświetlam reklam - psułyby nam klimat. Za to bardzo często wspieram inicjatywy innych twórców, których z różnych względów polecam i szanuję.

Przy okazji, jako że uwielbiam jeździć na retro wydarzenia i spotykać się z ciekawymi ludźmi ze środowiska retro/ demosceny, chciałbym wyjazdy aby były bardziej interaktywne - częste wejścia live, więcej materiałów w trakcie, rozmowy z ciekawymi ludźmi. Wspólnie będziemy wybierać cel podróży (eventy retro, muzea gier/ komputerów, odwiedziny i wspólne streamy z twórcami - kolegami z szeroko pojętego środowiska retro).
Zaplanowałem, że Amigę projektu "Amigowiec" rozbudujemy razem tak, aby miała swoją historię - legendę i była związana z Wami - o których kiedyś jako siwy dziadek wspomnę, zasiadając do ostatniej "nocki" z ulubionym tytułem... Będzie efektem Amigowej przyjaźni. 

Dziękuję za okazane wsparcie, na które nie patrzę przez pryzmat finansów a raczej jako sympatię i pomoc w nietanim w obecnych czasach hobby, które sprawia że pomimo odległości, bez względu na ukochaną platformę dzieciństwa, to jednak wciąż jesteśmy połączeni płynącą między nami Amigowością...

Pozdrawiam Was sentymentalnie-amigowo,
Radek aka OPAL


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Michał Piotrowski
Michał Piotrowski
25 zł miesięcznie
PIXEL
PIXEL
50 zł miesięcznie
Jacek Rusin
Jacek Rusin
25 zł miesięcznie
Anonimowy patron
10 zł miesięcznie
Przemysław Michalak
Przemysław Michalak
10 zł miesięcznie
Anonimowy patron
10 zł miesięcznie