Reaktywacja zbiórki - katalog porcelany "Ćmielów - przewodnik po fasonach, cz.1"

Avatar Fundacja Bochińskich Fundacja Bochińskich
3 240 zł z 8 000 zł
40%
bezterminowa do końca zbiórki
63 wpłaty

Zbiórka została zakończona. Dziękujemy wszystkim za wpłaty.

Patronite nie pobiera prowizji od zbiórek

O zbiórce

🟡 Udało się!

Wydaliśmy pierwszy od niemal 100 lat katalog ćmielowskiej porcelany! Mimo niezrealizowania zbiórki w pełnym zakresie, zdecydowaliśmy o wydaniu publikacji w mniejszym nakładzie 200 sztuk. Ogromnie dziękujemy za wszystkie wpłaty. 

Ale jeszcze się nie poddajemy! Nadal chcielibyśmy wydać katalog w pierwotnie planowanym, pełnym nakładzie 400 sztuk. Wierzymy, że kolekcja ćmielowskiej porcelany zasługuje na dobrze zaprojektowany i powszechnie dostępny przewodnik, zarówno dla wieloletnich kolekcjonerów jak i osób dopiero zaczynających swoją przygodę z Ćmielowem. 

🟡 Na co zbieramy?

Chcemy zrealizować pierwotny plan wydania katalogu w pełnym nakładzie 400 sztuk oraz zwrócenia wszystkich kosztów związanych z publikacją, które obecnie zostały pokryte ze środków prywatnych.

🟡 Kto i co?

We współpracy z Urszulą Zalewską - miłośniczką i kolekcjonerką porcelany ćmielowskiej, a także moderatorką facebookowej grupy jej poświęconej („Ćmielów porcelana polska”), zaprojektowaliśmy katalog, który służy jako przewodnik po fasonach każdej zainteresowanej tematem osobie. Wydaliśmy go w zeszytowej formie, aby łatwiej było schować egzemplarz do kieszeni lub torebki i korzystać z niego podczas buszowania na targach i jarmarkach.  

🟡 O katalogu

Jedną z niedogodności, na które napotykają się osoby zainteresowane dizajnem, jest brak rzetelnych opracowań na temat starej porcelany, zwłaszcza ćmielowskiej. Na ten moment do dyspozycji dostępny jest tylko mało czytelny katalog pt. „Wzory dekoracyj i fasonów Fabryka Porcelany i Wyrobów Ceramicznych ĆMIELÓW S.A.”, wydany przez krakowską drukarnię Władysława Anczyca w 1938 roku. Porcelana ćmielowska jest niezwykle kruchym dziedzictwem materialnym, którego z roku na rok jest coraz mniej.

🟡 Co znajdziesz w środku?

  • najbardziej poszukiwane fasony porcelany z Ćmielowa, (garnitury do kawy i herbaty oraz przedmioty służące do serwowania słodyczy i owoców)
  • 100 przedmiotów uporządkowanych alfabetycznie i numerycznie
  • pomoc w identyfikacji poszczególnych elementów serwisu
  • precyzyjne szkice przedstawiające charakterystyczne szczegóły konkretnych fasonów

🟡Pomóż w realizacji pełnego nakładu pierwszego od niemal stu lat katalogu ćmielowskiej porcelany

40 zł i więcej / egzemplarz katalogu

50zł i więcej / egzemplarz z autografem

60zł i więcej / egzemplarz z autografem + wydruk ilustracji z ćmielowskimi dzbankami

🟡 Fundacja Bochińskich po raz pierwszy nawiązuje współpracę tego typu z kolekcjonerami i kolekcjonerkami. Bierzemy czynny udział w promowaniu dziedzictwa kulturalnego, między innymi poprzez cyfryzację obiektów polskiego dizajnu w serwisie dizajnnawynos.pl


 

Ostatni wpłacający

Edyta Banaszkiewicz Edyta Banaszkiewicz
29.05.2024
40 zł
Łukasz  Brudny Łukasz Brudny
28.05.2024
60 zł
Wojciech Pawlak Wojciech Pawlak
27.05.2024
60 zł
Joanna  Dominiak-Białkowska Joanna Dominiak-Białkowska
26.05.2024
50 zł
Justyna Wojciechowska Justyna Wojciechowska
26.05.2024
40 zł

Komentarze

Trwa ładowanie...