Fundacja Bochińskich

W Patronite od 21.06.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1955

Liczba Patronów: 2360

Zostań Patronem
Kup na prezent
3 patronów
110 miesięcznie
2 420 łącznie

Publiczna spowiedź kuratorki.

1 500 zł

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Nagranie podcastu z kuratorką wystawy to nie jest banalna sprawa.

Po pierwsze trzeba ją nakłonić do zwierzeń, a to nie jest łatwe ("przecież zrobiłam już wystawę, o czym tu gadać.."). Po drugie trzeba ją nakłonić do przyjazdu do Gdyni (czasami trwa to kilka godzin...) nakarmić, przenocować i zawieźć do wynajętego studio, gdzie przed mikrofonem ma obnażyć swoje wszelkie pomysły, nawet te, których nie udało się jej zrealizować na wystawie.

Ma też powiedzieć, co sądzi o życiu, aktualnych problemach dookoła nas i co to ma wspólnego z dizajnem na wystawie. A wszystko ma być miłe, przyjemne i ciekawe dla słuchaczy.

Niektórzy nazywają to podcastem, ja raczej pełnowymiarową spowiedzią o tym, co autorce w duszy gra!

Kamera + komputer = wielka miłość

16 500 zł

14%

osiągnięto

14 080 zł

brakuje

Przygotowanie filmu w połączeniu z autorskimi animacjami brzmi ciekawie.

Wyobraźmy sobie piekielnie zdolnego reżysera i realizatora zdjęć, twórczą autorkę opowiadanej historii, najlepsze ikony wzornictwa w roli bohaterów i już wiemy, że przy sprawnym użyciu komputera, dla speca od animacji, wszystko będzie możliwe. Takiego filmu nie zobaczycie nigdzie indziej!

Produkcja filmu i jego postprodukcji wymagają nie tylko sprzętu i studio, ale przede wszystkim najlepszych i utalentowanych twórców. Udało nam się pozyskać wrażliwych i zaangażowanych autorów, reszta zależy od wrażliwości odbiorców.

My zrobimy wszystko, żeby nasze wystawy dopełnić takimi filmami.

Zanim w cyfrze, najpierw w realu!

41 500 zł

5%

osiągnięto

39 080 zł

brakuje

"Nic nie zastąpi realnej wystawy" - słyszymy to wiele razy od osób, które nigdy nie widziały i nie doświadczyły ciekawych wystaw cyfrowych.

No, cóż, po części się z tą opinią zgadzamy. Żeby stworzyć dobrą, ba! bardzo dobrą wystawę cyfrową najpierw trzeba zbudować tę realną. Bez niej ani rusz! Do tego przedsięwzięcia potrzeba miejsca i licznego zespołu zdolnych specjalistów.

Dlatego, w przystosowanym cyfrowym studio fundacji, budujemy z wielką precyzją, realną wystawę. Zlecamy przygotowanie scenografii, oprawy graficznej, pozyskujemy obiekty, zapraszamy specjalne ekipy montujące, dobieramy światło, dźwięk i zakupujemy, to co najważniejsze czyli oryginalną koncepcję kuratorską. I wtedy dopiero dzieje się magia.

Niby pokazujemy zwykłe, codzienne przedmioty, a na dobrej wystawie to właśnie one zaczynają opowiadać niezwykłe historie o ludziach.Czy ta filiżanka jest coś warta?

53 500 zł

4%

osiągnięto

51 080 zł

brakuje

No, właśnie, jest czy nie jest? Czy to dobry dizajn, czy może kicz. Podobno na aukcji uzyskała bardzo wysoką cenę! Skąd wiadomo dlaczego?

Opracowanie katalogu cyfrowego wystawy dizajnu, z multimedialnymi treściami, może dostarczyć wiarygodnych, rzetelnych informacji. Może być też rozrywką dla tych, którzy odkryli w sobie żyłkę detektywistyczną.

Opracowanie takiego katalogu to jest jednak wyższa szkoła jazdy i nie każdy ekspert, potrafi opakować wiedzę w formę lekką, treściwą i przyjemną. Do tego dorzućmy kwestie techniczne, które muszą dać wyjątkowe doświadczenia zwiedzania wystawy w wersji cyfrowej i przyjemnego odbioru przekazywanych treści.

Pozyskanie wiarygodnych informacji, materiałów archiwalnych, czy sprawdzonych danych jest nie tylko czasochłonne (między innymi wymaga podróżowania do archiwów, muzeów, czy prywatnych zbiorów w całej Polsce) ale wymaga specjalistycznych umiejętności i dużo cierpliwości.

Przetwarzanie materiałów, które będą dostępne dla każdego w jego domu, jest kosztowne i trudne, ale we współczesnym świecie uważamy, że jest konieczne.

Trójwymiarowy świat.

70 000 zł

3%

osiągnięto

67 580 zł

brakuje

Lubimy oglądać przedmioty trójwymiarowe. Wolimy oglądać przestrzenne filmy, niż płaskie zdjęcia. W fundacji rozumiemy to doskonale.

Tego typu obróbka cyfrowa jest czasochłonna i droga. Przygotowanie skanów 3D wszystkich obiektów i oprowadzenia w 360 stopniach po wystawie wymaga nie tylko umiejętności operatora, specjalistycznego sprzętu i oprogramowania, ale i odpowiedniej platformy, która pozwoli obejrzeć te wystawy wygodnie siedząc w fotelu. Tak jak ulubiony serial, który wymagał skomplikowanej produkcji zanim go obejrzymy we własnym domu.

My chcemy poszerzyć jeszcze te doznania, tak by każdy mógł sobie obrócić mebel lub wazon i zobaczyć pod spodem jego sygnaturę, a wszystko na jedno kliknięcie myszy. Każdy nasz użytkownik oglądając wystawę zobaczy również film, odsłucha podcast z kuratorką, przejrzy elektroniczny katalog z poszukiwanymi treściami, a do tego wszystkiego sam zdecyduje, czy przejść wystawę na autopilocie, czy samemu meandrować po wystawie, może też wybrać ścieżkę zwiedzania i treści zależnie od tego czy jest profesjonalistą, a może miłośnikiem pięknych przedmiotów.

Takie cuda dostępne tylko na wystawach cyfrowych. W muzeum usłyszymy:
nie dotykać!
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Marta Martys
Marta Martys
Próg: 30 zł
Iwona Puzowska
Iwona Puzowska
Próg: 30 zł
Justyna Hys
Justyna Hys
Próg: 50 zł
Anonimowy patron
Próg: 120 zł