Avatar użytkownika

Fundacja Bochińskich

1
patron
30 
miesięcznie
3 170 
łącznie
1
patron
30 zł 3 170 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Obiecujemy, podniesiemy Twoje ciśnienie! Jedna kawa mniej w miesiącu, a ile satysfakcji z bycia mecenasem polskiego dizajnu! To nie byle co. Dzięki Twojemu wsparciu wiele pięknych rarytasów zostanie uratowanych przed wyrzuceniem do śmietników.

W ramach podziękowania za Twoje wsparcie prześlemy co miesiąc informacje o powstawaniu wystaw (bez wycinania humorystycznych wpadek) z naszego backstage’u czyli zza kulis cyfrowego studio, w którym z entuzjazmem je budujemy.

Tylko patroni mogą liczyć na całą prawdę o naszej pracy.

30 zł miesięcznie
Twój entuzjazm udziela się nam wszystkim! Poza przesłaniem comiesięcznych informacji zza kulis cyfrowego studio, gdzie powstają wystawy, zorganizujemy specjalne, on-linowe spotkanie z wybraną kuratorką na temat stworzonej przez nią wystawy.

Będzie okazja nie tylko posłuchać, ale i zapytać o prawdziwą kuchnię tworzenia scenariuszy wystaw i o wszystko, co chcielibyście wiedzieć na temat wyboru takich, a nie innych obiektów na wystawy.

Nasze kuratorki są błyskotliwe, piekielnie inteligentne i mają wyjątkowe poczucie humoru więc nie tylko przydatna wiedza, ale i dobra zabawa gwarantowana!
50 zł miesięcznie
O, ho, ho! Czujemy Twoje zaangażowanie. Poza atrakcjami wynikającymi z poprzednich progów donacji mamy dla Ciebie specjalną gratkę. Możesz spotkać się dwukrotnie z naszą fundatorką Beatą Bochińską, która, jak wiadomo, o polskim dizajnie wie wszystko.

Weźmiesz udział w specjalnie przygotowanych dwóch webinariach na temat ikon polskiego wzornictwa. Ponieważ Beata „jest w ciągłym locie” już Tobie zazdrościmy tych spotkań.

Zaparz sobie kawę i zamień się w słuch, przed Tobą niezapomniane spotkanie, kto brał w takim udział, ten wie jakie to doświadczenie!
120 zł miesięcznie
Wybierz 120 zł
35 dostępnych miejsc
Jesteś nie tylko prawdziwym miłośnikiem polskiego dizajnu, ale masz bardzo hojną rękę! Bardzo doceniamy Twoje zaangażowanie w nasz projekt.

Poza wszystkimi gratyfikacjami wynikającymi z poprzednich progów zaprosimy Ciebie, wraz z osobą towarzyszącą, do naszego apartamentu w Gdyni, gdzie poza spędzeniem miłej nocy nad morzem będzie szansa na wizytę w magazynie naszej kolekcji dizajnu.

Tę donację może nam przekazać nie więcej niż 35 mecenasów rocznie więc jeśli chcecie zobaczyć na własne oczy nasze rarytasy, warto się pospieszyć!

* To dla tych Patronów, którzy są z nami minimum 6 miesięcy

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Fundacja Bochińskich w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Projektujemy wyobraźnię. Tworzymy angażujące wystawy dizajnu, dostępne dla każdego bez barier. Opracowujemy portfolia dawnych projektantów dizajnu, by zachować ciągłość historii projektowania dla nas wszystkich.

Promujemy najlepszy polski dizajn

Założyliśmy fundację by promować najlepszy polski dizajn. Tworzymy realne i cyfrowe wystawy niezależnie i z rozmachem.

Chcemy, żeby informacje o polskim wzornictwie były powszechne i już nigdy, dobrze zaprojektowany piękny wazon, mebel i inne rarytasy nie trafiały do śmietnika z braku wiedzy o ich wartości. Pokazujemy przykłady naszych ikon wzornictwa i opowiadamy wciągające historie z nimi związane.

Wszystko to tworząc interesujące i angażujące wystawy, które są nowoczesną, ciekawą rozrywką, a nie nudnym doświadczeniem. Robimy to dla wszystkich tych, którzy lubią piękne przedmioty i chcą poznać najlepszych polskich projektantów.

Mamy wiedzę, pasję i doświadczenie. Zapraszamy do współpracy przy tworzeniu naszych wystaw najlepszych twórców, sami oddajemy nasz czas i systematyczną, codzienną pracę. Liczymy na Wasz entuzjazm i wsparcie naszych zaskakujących wystaw, które z radością udostępnimy na specjalnie budowanej platformie.

Zostań mecenasem wystawy!

Możesz zostać mecenasem wystawy dobrego polskiego dizajnu, a to nie byle co! 

Każda wpłata się liczy! 

Poznaj fundację i dołącz do nas!

 

Beata Bochińska - historyczka sztuki i dizajnu, autorka bestsellera "Zacznij kochać dizajn" i Jarek Bochiński - pasjonat nowoczesnych technologii, razem założyli Fundację Bochińskich by nowocześnie promować polski dizajn.

Zapraszamy Cię na stronę fundacji http://fundacjabochinskich.org byś mogła_gł poznać cały zespół, nasze projekty i najważniejszych partnerów. 

Cele Autora

Publiczna spowiedź kuratorki.
  • 1 500 zł
  • Cel osiągnięty!
100%
Nagranie podcastu z kuratorką wystawy to nie jest banalna sprawa.

Po pierwsze trzeba ją nakłonić do zwierzeń, a to nie jest łatwe ("przecież zrobiłam już wystawę, o czym tu gadać.."). Po drugie trzeba ją nakłonić do przyjazdu do Gdyni (czasami trwa to kilka godzin...) nakarmić, przenocować i zawieźć do wynajętego studio, gdzie przed mikrofonem ma obnażyć swoje wszelkie pomysły, nawet te, których nie udało się jej zrealizować na wystawie.

Ma też powiedzieć, co sądzi o życiu, aktualnych problemach dookoła nas i co to ma wspólnego z dizajnem na wystawie. A wszystko ma być miłe, przyjemne i ciekawe dla słuchaczy.

Niektórzy nazywają to podcastem, ja raczej pełnowymiarową spowiedzią o tym, co autorce w duszy gra!
Kamera + komputer = wielka miłość
  • 16 500 zł
  • 13 330 zł brakuje
19%
Przygotowanie filmu w połączeniu z autorskimi animacjami brzmi ciekawie.

Wyobraźmy sobie piekielnie zdolnego reżysera i realizatora zdjęć, twórczą autorkę opowiadanej historii, najlepsze ikony wzornictwa w roli bohaterów i już wiemy, że przy sprawnym użyciu komputera, dla speca od animacji, wszystko będzie możliwe. Takiego filmu nie zobaczycie nigdzie indziej!

Produkcja filmu i jego postprodukcji wymagają nie tylko sprzętu i studio, ale przede wszystkim najlepszych i utalentowanych twórców. Udało nam się pozyskać wrażliwych i zaangażowanych autorów, reszta zależy od wrażliwości odbiorców.

My zrobimy wszystko, żeby nasze wystawy dopełnić takimi filmami.
Zanim w cyfrze, najpierw w realu!
  • 41 500 zł
  • 38 330 zł brakuje
7%
"Nic nie zastąpi realnej wystawy" - słyszymy to wiele razy od osób, które nigdy nie widziały i nie doświadczyły ciekawych wystaw cyfrowych.

No, cóż, po części się z tą opinią zgadzamy. Żeby stworzyć dobrą, ba! bardzo dobrą wystawę cyfrową najpierw trzeba zbudować tę realną. Bez niej ani rusz! Do tego przedsięwzięcia potrzeba miejsca i licznego zespołu zdolnych specjalistów.

Dlatego, w przystosowanym cyfrowym studio fundacji, budujemy z wielką precyzją, realną wystawę. Zlecamy przygotowanie scenografii, oprawy graficznej, pozyskujemy obiekty, zapraszamy specjalne ekipy montujące, dobieramy światło, dźwięk i zakupujemy, to co najważniejsze czyli oryginalną koncepcję kuratorską. I wtedy dopiero dzieje się magia.

Niby pokazujemy zwykłe, codzienne przedmioty, a na dobrej wystawie to właśnie one zaczynają opowiadać niezwykłe historie o ludziach.Czy ta filiżanka jest coś warta?
  • 53 500 zł
  • 50 330 zł brakuje
5%
No, właśnie, jest czy nie jest? Czy to dobry dizajn, czy może kicz. Podobno na aukcji uzyskała bardzo wysoką cenę! Skąd wiadomo dlaczego?

Opracowanie katalogu cyfrowego wystawy dizajnu, z multimedialnymi treściami, może dostarczyć wiarygodnych, rzetelnych informacji. Może być też rozrywką dla tych, którzy odkryli w sobie żyłkę detektywistyczną.

Opracowanie takiego katalogu to jest jednak wyższa szkoła jazdy i nie każdy ekspert, potrafi opakować wiedzę w formę lekką, treściwą i przyjemną. Do tego dorzućmy kwestie techniczne, które muszą dać wyjątkowe doświadczenia zwiedzania wystawy w wersji cyfrowej i przyjemnego odbioru przekazywanych treści.

Pozyskanie wiarygodnych informacji, materiałów archiwalnych, czy sprawdzonych danych jest nie tylko czasochłonne (między innymi wymaga podróżowania do archiwów, muzeów, czy prywatnych zbiorów w całej Polsce) ale wymaga specjalistycznych umiejętności i dużo cierpliwości.

Przetwarzanie materiałów, które będą dostępne dla każdego w jego domu, jest kosztowne i trudne, ale we współczesnym świecie uważamy, że jest konieczne.
Trójwymiarowy świat.
  • 70 000 zł
  • 66 830 zł brakuje
4%
Lubimy oglądać przedmioty trójwymiarowe. Wolimy oglądać przestrzenne filmy, niż płaskie zdjęcia. W fundacji rozumiemy to doskonale.

Tego typu obróbka cyfrowa jest czasochłonna i droga. Przygotowanie skanów 3D wszystkich obiektów i oprowadzenia w 360 stopniach po wystawie wymaga nie tylko umiejętności operatora, specjalistycznego sprzętu i oprogramowania, ale i odpowiedniej platformy, która pozwoli obejrzeć te wystawy wygodnie siedząc w fotelu. Tak jak ulubiony serial, który wymagał skomplikowanej produkcji zanim go obejrzymy we własnym domu.

My chcemy poszerzyć jeszcze te doznania, tak by każdy mógł sobie obrócić mebel lub wazon i zobaczyć pod spodem jego sygnaturę, a wszystko na jedno kliknięcie myszy. Każdy nasz użytkownik oglądając wystawę zobaczy również film, odsłucha podcast z kuratorką, przejrzy elektroniczny katalog z poszukiwanymi treściami, a do tego wszystkiego sam zdecyduje, czy przejść wystawę na autopilocie, czy samemu meandrować po wystawie, może też wybrać ścieżkę zwiedzania i treści zależnie od tego czy jest profesjonalistą, a może miłośnikiem pięknych przedmiotów.

Takie cuda dostępne tylko na wystawach cyfrowych. W muzeum usłyszymy:
nie dotykać!

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Fundacja Bochińskich już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Marta Martys
Marta Martys
30 zł
Justyna Hys
Justyna Hys
50 zł
Iwona Puzowska
Iwona Puzowska
30 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.