Patronite nie pobiera prowizji od zbiórek
W roku 2022, próbowałam ogrodzić część mojej posesji, aby koty mogły swobodnie wychodzić na pole. Jednak poniosłam fiasko. Własna praca, dużo się nauczyłam, ale wybrałam za słaby materiał, potem szpital, częściowo "dokończyły" psy podczas mojej nieobecności i zima. Ostatecznie z tym pomysłem muszę się pożegnać, ale nie zapominam o kotach i na bazie tych doświadczeń i nauczki jaką odebrałam nadal pragnę wybudować wolierę dla kotów i wygospodarować dla nich ciepły kąt.
Woliera dla kotów jest nieodzowna!
Mam koty! - liczba ruchoma w porywach do 30 i większość zostanie już ze mną.
Mam plan!
Mam pomysł!
Mam wykonawcę!
Nie mam funduszy! (kwotę 2112 zł zebraną na innej zbiórce z przeznaczeniem na wolierę musiałam przeznaczyć priorytetowo na spłacenie fv w przychodni weterynaryjnej. Teraz więc zaczynam od nowa).
Niestety na ten moment, nie stać mnie na to, aby zbudować wolierę dla kotów bez Waszej pomocy, a podopiecznych mam dużo, liczba ruchoma, ale około 30. I nie ma mowy, żebym teraz wyrzuciła je na bruk tylko dlatego, że nastały cięższe dni.
Lusia - jedna z użytkowniczek przyszłej woliery.
Mam koty, które podsikują w domu, ponieważ były tak przyzwyczajone w poprzednich miejscach pobytu. Ważne jest też to, o czym pewnie każdy kociarz wie, że koty nie lubią tłumu i im większe zagęszczenie u kotów, tym dla nich jest bardziej stresująco, tracą odporność, częściej chorują, częściej podsikują, a ja chcę im przygotować powierzchnię mieszkalną, ale połączoną z wolierą wystarczająco dużą, aby czuły się swobodnie.
Wiem jakie są czasy i z innych zbiórek nie wystarczy na budowę woliery. Poza tym są też potrzeby priorytetowe jak karma, żwirek czy leczenie, ale budowa woliery i zebranie na nią środków, aktualnie to już nie jest zwykła zachciewajka dla wygody, lecz konieczność dla ich komfortu i zdrowia. Budowa woliery zdecydowanie poprawi ich byt.
Konkretnie, na co zbieram? Na ten moment na materiał do budowy.
Ze wstępnych obliczeń będzie potrzeba takiego drewna:
- Deska 10x5cm - 4szt. po 3,5m
- Krokwie 10x5cm - 12szt. po 3m
- Słupy 8x8cm. (Minimalnie 8x8, może być też 9x9cm) 2szt. 4m; 6szt. 2m.
- Łaty 7x3cm. (5x3cm) 60m.
- Deska na wykończenie 10x3cm 16m.
I deski muszę mieć nie mniejsze niż 2m długości.
Z resztek powinniśmy poradzić sobie na zastrzały aby usztywnić konstrukcję.
- 5x łapy do słupków (koszt jednej ok 12/15zł. )
Oprócz drewna siatka:
Siatka 26m2 (uwzględniona siatkę heksagonalna o szerokości 1,5m)
Jednak najbezpieczniej wziąć 30m.
Jak chodzi o pokrycie dachu to mamy prawie 20m2
Poliwęglan jest dość drogi, ala to dla mnie jedyny dobry wybór bo nie chcę z pokoju i kuchni (dwa okna widoczne na zdjęciu zrobić nory, słońce musi docierać do drewnianego domu, do środka).
Pomyślimy ewentualnie nad połączeniem poliwęglanu z blachą.
Potrzebujemy minimum 250cm długości i to by wychodziło 10szt. płyty
Także tyle wiem na ten moment. Gdy będę wiedzieć więcej, będę uzupełniać opis.
Samodzielnie teoretycznie, ale tylko teoretycznie też mogę, ale czas jest zbyt cenny, a ja już przerobiłam samodzielną budowę ogrodzenia. Nie popęłnię drugi raz tego samego błędu.
Bardzo liczę na Waszą pomoc! Bardzo!
A powyżej i poniżej to tylko niektórzy przyszli użytkownicy woliery.
Trwa ładowanie...