Azyl Kurza Łapka

W Patronite od 20.07.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 465

Liczba Patronów: 541

Zostań Patronem
Kup na prezent
35 patronów
1 220 miesięcznie
17 950 łącznie
Azyl Kurza Łapka to miejsce dla uratowanych zwierząt z hodowli przemysłowych. Pragniemy pokazać ludziom, że zwierzęta, które są masowo zabijane i eksploatowane, mogą być traktowane jako towarzysze życia, przyjaciele i nie różnią się niczym od naszych zwierząt "domowych".

O Autorze

Cześć! Tym którzy jeszcze nas nie znają, chcemy się przedstawić. Jesteśmy parą wegan, aktywistów. Przez czteroletni okres swojej działalności na rzecz zwierząt, oprócz organizowania czuwań pod rzeźniami, prowadzenia wykładów i warsztatów, dokumentowania warunków życia w hodowlach i transportach czy działaniach ulicznych udało nam się ocalić przed brutalną śmiercią kilkaset istnień. Wszystkim uratowanym zwierzętom znaleźliśmy bezpieczne, dożywotnie domy, gdzie resztę swojego życia spędzą otoczone miłością. Sami pod swoje skrzydła na początku wzięliśmy 4 kury brojlery, które pokochaliśmy całym sercem. Zawsze marzyliśmy o stworzeniu miejsca dla uratowanych zwierząt, dla których od początku przeznaczeniem była śmierć w ubojni. Pragnęliśmy oszukać przeznaczenie i dać im najlepsze warunki, jakie można stworzyć dla tych cudownych istot.

Przez rok szukaliśmy odpowiedniego miejsca do stworzenia azylu. Po długich poszukiwaniach w końcu znaleźliśmy idealne miejsce, które spełniło nasze oczekiwania. W październiku 2020 roku powstała Kurza Łapka. Aby azyl zaczął funkcjonować, potrzebny był nieunikniony remont i zagospodarowanie przestrzeni dla mieszkańców azylu.

 
Miejsce cały czas jest dopieszczane, udoskonalane, budowane są kolejne ogrodzenia, woliery. Remontowane jest również duże pomieszczenie, które służyć będzie za szpitalik. Na ten moment pod opieką mamy głównie chore i niepełnosprawne zwierzęta. Są to kury, kaczki, indyki, gęsi. Jako jedyni i pierwsi w Polsce rozpoczęliśmy zabiegi u fizjoterapeuty dla kur cierpiących na chore stawy, tworzymy wózeczki dla chorych zwierząt, które nie są w stanie poruszać się o własnych siłach, rehabilitujemy te, które tego wymagają. Opieka nad tymi zwierzętami to praca od świtu do zmierzchu, która bardzo wyczerpuje. Codziennie dostajemy wiadomości z zapytaniem o przyjęcie kolejnych, potrzebujących istot jednak nasze moce przerobowe nie są niekończące się, a koszty leczenia i utrzymania są ogromne. Chęci są duże, a środki, które pozwalają nam działać małe, dlatego naszą szansą jest Patronite. Comiesięczny przelew pozwoli nam spać spokojnie i da szanse żyć zwierzakom, które z góry przez system zostały skreślone.
 


Każdej osobie, która nas wsparła, dziękujemy z całego serca!
Zachęcamy do śledzenia naszych profili na:
Instagramie: kurzalapka_azyl 
Facebook'u: Azyl Kurza Łapka


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Katarzyna Maszewska
Katarzyna Maszewska
Próg: 25 zł
Joanna Zalman
Joanna Zalman
Próg: 25 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Urszula Mickiewicz
Urszula Mickiewicz
Próg: 10 zł
Monika Kohut
Monika Kohut
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 50 zł