Avatar użytkownika

Azyl Kurza Łapka

38
patronów
1 465 
miesięcznie
37 235 
łącznie
38
patronów
1 465 zł 37 235 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Przekazując nam comiesięczną kwotę w wysokości 10 zł, przyczyniasz się do zapewnienia odpowiedniej opieki żywieniowej naszym podopiecznym! To bardzo ważne, ponieważ zwierzęta trafiające do nas często są w złym stanie, posiadają niedobory, są niedożywione lub w drugą stronę - utuczone. Nie kupujemy gotowych pasz i sami tworzymy odpowiednie mieszanki, które zapewniają im zdrową dietę. Takie karmienie jest droższe, jednak o wiele lepiej wpływa na organizm zwierząt. Bardzo Ci dziękujemy!
25 zł miesięcznie
Zajmujemy się chorymi i niepełnosprawnymi zwierzętami, a takie potrzebują całodziennej opieki w domu mieszkalnym. Często mamy ich bardzo dużo, a środki dezynfekujące, czyszczące, podkłady i inne schodzą nam w błyskawicznym tempie. To jedne z najważniejszych rzeczy, które musimy mieć przy zwierzakach, aby zarazki i bakterie nie rozchodziły się dalej, a choroby przestały się rozwijać. Nie zapomnijmy oczywiście też o ciągłym czyszczeniu kurników, aby nie dopuścić do wylęgu pasożytów, larw. Taka kwota pomoże nam uzupełniać zapasy środków czystości, preparatów do dezynfekcji kurników.
50 zł miesięcznie
Leki i witaminy to kolejne produkty, które nagminnie potrzebujemy. Odpowiednia suplementacja to podstawa długiego życia zwierząt, które przez lata zostały genetycznie modyfikowane na potrzeby przemysłu mięsnego czy jajecznego. W przypadku brojlerów, które od małego mają problemy ze stawami, nieuniknione jest, codzienne podawanie preparatów na stawy. Warto wspomnieć też o implantach dla kur czy kogutów. Jednym z najczęstszych przyczyn śmierci kur jest zaparcie jaja. Każde zniesione jajko to skracanie kurze życia, to przecież wielki wysiłek, którego da się uniknąć za pomocą zaaplikowania implantu - jednak jest to dość kosztowny zabieg, na który często, choć byśmy chcieli, nie możemy sobie pozwolić! Ta kwota wspomoże zakup leków, bandaży, witamin i wielu, wielu innych!
100 zł miesięcznie
Jednym z największych problemów w naszym azylu są koszty weterynaryjne. Leczenie ptaków nie należy do najtańszych, a jedna wizyta w tygodniu to u nas minimum. Czasami są to tańsze wizyty typu kontrolne, jednak są też te, które czyszczą nasze konto do zera. Operacje, rentgeny, zabiegi fizjoterapeutyczne to tylko kropla w morzu spraw, z którymi azylowe zwierzaki muszą się zmagać. Pomoc w tym zakresie może zmienić życie na lepsze wielu istotom!
150 zł miesięcznie
Równie ważny jest zakup wyposażenia (np. klatki), narzędzi, rozbudowa i ulepszanie terenu, na którym istnieje to miejsce. Zrobiliśmy już bardzo dużo, jednak wraz z przyjmowaniem kolejnych zwierząt potrzeby rosną. Jak wspomnieliśmy w opisie - remontujemy miejsce, które docelowo stanie się szpitalikiem dla chorych zwierząt, potrzebujemy o wiele więcej ogrodzeń, wybudowania wolier, ocieplenia i podłączenia ogrzewania w kurnikach. Mimo wielu pomieszczeń, w których zamieszkały zwierzęta bardzo potrzebne są kolejne kurniki. Dbamy o komfort zwierząt i nie dopuszczamy do zbyt dużego zagęszczenia w ich domkach. Potrzeb w tym temacie jest niestety sporo.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Azyl Kurza Łapka w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Azyl Kurza Łapka to miejsce dla uratowanych zwierząt z hodowli przemysłowych. Pragniemy pokazać ludziom, że zwierzęta, które są masowo zabijane i eksploatowane, mogą być traktowane jako towarzysze życia, przyjaciele i nie różnią się niczym od naszych zwierząt "domowych".

Cześć! Tym którzy jeszcze nas nie znają, chcemy się przedstawić. Jesteśmy parą wegan, aktywistów. Przez 6-letni okres swojej działalności na rzecz zwierząt, oprócz organizowania czuwań pod rzeźniami, prowadzenia wykładów i warsztatów, dokumentowania warunków życia w hodowlach i transportach czy działaniach ulicznych udało nam się ocalić przed brutalną śmiercią kilkaset istnień. Wszystkim uratowanym zwierzętom znaleźliśmy bezpieczne, dożywotnie domy, gdzie resztę swojego życia spędzą otoczone miłością. Sami pod swoje skrzydła na początku wzięliśmy 4 kury brojlery, które pokochaliśmy całym sercem. Zawsze marzyliśmy o stworzeniu miejsca dla uratowanych zwierząt, dla których od początku przeznaczeniem była śmierć w ubojni. Pragnęliśmy oszukać przeznaczenie i dać im najlepsze warunki, jakie można stworzyć dla tych cudownych istot.

Przez rok szukaliśmy odpowiedniego miejsca do stworzenia azylu. Po długich poszukiwaniach w końcu znaleźliśmy idealne miejsce, które spełniło nasze oczekiwania. W październiku 2020 roku powstała Kurza Łapka. Aby azyl zaczął funkcjonować, potrzebny był nieunikniony remont i zagospodarowanie przestrzeni dla mieszkańców azylu.

 

Miejsce cały czas jest dopieszczane, udoskonalane, budowane są kolejne ogrodzenia, woliery. Remontowane jest również duże pomieszczenie, które służyć będzie za szpitalik. Na ten moment pod opieką mamy głównie chore i niepełnosprawne zwierzęta. Są to kury, kaczki, indyki, gęsi, ale też ptaki dzikie, po wypadkach. Jako jedyni i pierwsi w Polsce rozpoczęliśmy zabiegi u fizjoterapeuty dla kur cierpiących na chore stawy, tworzymy wózeczki dla chorych zwierząt, które nie są w stanie poruszać się o własnych siłach, rehabilitujemy te, które tego wymagają. Opieka nad tymi zwierzętami to praca od świtu do zmierzchu, która bardzo wyczerpuje. Codziennie dostajemy wiadomości z zapytaniem o przyjęcie kolejnych, potrzebujących istot jednak nasze moce przerobowe nie są niekończące się, a koszty leczenia i utrzymania są ogromne. Chęci są duże, a środki, które pozwalają nam działać małe, dlatego naszą szansą jest Patronite. Comiesięczny przelew pozwoli nam spać spokojnie i da szanse żyć zwierzakom, które z góry przez system zostały skreślone.
 


Każdej osobie, która nas wsparła, dziękujemy z całego serca!
Zachęcamy do śledzenia naszych profili na:
Instagramie: kurzalapka_azyl 
Facebook'u: Azyl Kurza Łapka

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Azyl Kurza Łapka już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Arleta Konik
Arleta Konik
50 zł
Natalia Horszczaruk
Natalia Horszczaruk
10 zł
Anonimowy patron
10 zł
Rafał B.
Rafał B.
10 zł
Kasia Janus
Kasia Janus
25 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.