Baba od polskiego

W Patronite od 10.11.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1202

Liczba Patronów: 1149

Zostań Patronem
6 patronów
140 miesięcznie
790 łącznie
Zafascynować literaturą, nauczyć myśleć logicznie i pomagać w zdobyciu umiejętności precyzowania myśli, aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa. Nagrywam podcasty z lekcji, prowadzę grupy na Fb, na których uczę pisać; wypowiadam się w sieci.

O Autorze

Tu mnie znajdziesz: https://linktr.ee/Babaodpolskiego

Polonistka w jednym z warszawskich liceów, nauczycielka, redaktorka, oligofrenopedagożka, podcasterka. Udzielam korepetycji z literaturo- i językoznawstwa, prowadzę warsztaty pisarskie, wspomagam proces uczenia się uczniów z niepełnosprawnością intelektualną i ze spektrum autyzmu; pomagam zdobyć odpowiednie umiejętności i przygotowuję do egzaminów.  Moim konikiem jest dydaktyka pisania wypracowań. Wiem, że te starania mają sens, gdy uda mi się pokazać niedowiarkom, że potrafią myśleć logicznie także o języku. 

Celem mojej pracy jest wyrównanie szans edukacyjnych przy rozwijaniu indywidualnych talentów ucznia. Staram się rozpowszechniać wiedzę o literaturze i języku tak, by były dostępne dla każdego: prowadzę podcast "Baba od polskiego — lekcje na żywo", który powstał dla tych uczniów, którzy w swoich szkołach nie mają dobrze prowadzonych zajęć online, lub opuścili je ze względu na przeszkody zdrowotne. Koronawirus pozwolił globalnie zmienić skostniałą instytucję, jaką jest polska szkoła, na nowoczesne miejsce do rozpowszechniania wiedzy. Staram się wyprzedać zmiany i docierać do młodych ludzi w naturalnej dla nich przestrzeni Internetu. Prowadzę Instagram @babaodpolskiegoedu oraz stronę na Facebooku - @babaodpolskiego, która niedługo będzie miała już 10 000 obserwujących. Na stronie www.babaodpolskiego.pl umieszczam wpisy, z odpowiedziami na pytania dotyczące nauki języka polskiego; a na prowadzonych przeze mnie grupach — uczniowie z całej Polski mogą uzyskać pomoc naukową. Myślę też o dorosłych i raz w miesiącu prowadzę Wirtualny Klub Czytelniczy, w ramach którego analizujemy najnowszą prozę polską. Prowadzę również inicjatywę społeczną "Ciepło", w ramach której pomagam wraz z uczniami osobom dotkniętym kryzysem bezdomności. Wielu wolontariuszy dzieli się ze mną doświadczeniami i opisuje je w formie reportażu, marzy mi się wydanie książki z ich tekstami. 

Pomysł na działalność wziął się z potrzeby uczniów, jednak statystyki pokazują, że wśród moich odbiorców są przede wszystkim dorośli i nauczyciele. Mam cichą nadzieję, że to zainteresowanie jest wynikiem realizacji idei, która mi przyświeca, by bawiąc — uczyć. 

Głowa paruje mi od pomysłów. Nigdy nie pracowałam w zdrowym wymiarze godzin i chociaż to niemodne, jestem pracoholiczką, ale uwielbiam swoją pracę. Przede mną jeszcze wiele planów do zrealizowania: chciałabym polepszyć jakość dźwięku moich podcastów, może znajdę też czas na nagrywanie ich nie tylko w trakcie lekcji (nie mam napisanego tekstu, nieustannie reaguję na pytania uczniów); marzą mi się wywiady ze specjalistami z różnych dziedzin, liczę na to, że ich wiedza wzbogaci analizy filologiczne; planuję nagranie kursu dla ósmoklasistów i maturzystów oraz podcastu dla nauczycieli i pedagogów, w którym będę mówiła nie tylko o wzlotach i upadkach, których doświadczam, odkąd wybrałam ten zawód; lecz także o pomysłach na lekcje wychowawcze. 

Czego chcę? Zafascynować literaturą, nauczyć myśleć logicznie i pomagać w zdobyciu umiejętności precyzowania myśli, aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni