Avatar użytkownika

Baba od polskiego

1
patron
10 
miesięcznie
4 530 
łącznie
1
patron
10 zł 4 530 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Dziękuję, że jesteś ze mną. Twoja obecność mobilizuje mnie do ciężkiej pracy, której efektem są materiały edukacyjne, takie jak m.in. gry edukacyjne, planery i inne materiały ułatwiające naukę do egzaminów.
20 zł miesięcznie
Wsparcie, którego mi udzielasz, pozwala na realizowanie moich pomysłów i rozbudowywanie bazy wiedzy w sieci. Dzięki Tobie mogę poświęcić czas na tworzenie opracowań toposów do egzaminu ósmoklasisty oraz matury, a także wpisów z opracowaniem lektur.
50 zł miesięcznie
To wielkie wsparcie! Przy tak wielkim zobowiązaniu nie ma innej opcji – muszę odpowiedzieć tym samym. Twoja wiara we mnie sprawia, że mam siłę, aby codziennie pisać nowe karuzele, w których podejmuję istotne tematy związane z edukacją, a także sprawy społeczne i kulturowe. Jesteś moją Patronką/moim Patronem!

Podziękuję ci za to w mediach społecznościowych i będę wsparciem w rozwiązywaniu problemów językowych.
150 zł miesięcznie
Zostajesz moją Mecenaską/moim Mecenasem. Ba! Jesteś bardzo ważną częścią Baby od polskiego! Twoja opieka pozwala mi tworzyć nowe podcasty z omówieniami lektur, które są odsłuchiwane przez tysiące osób uczniowskich w całym kraju. To niesamowite, że chcesz mnie wesprzeć, widzisz sens moich działań i dzielisz się swoimi oszczędnościami; dajesz mi wielki dowód zaufania i mobilizację do pracy.

Podziękuję ci za to w mediach społecznościowych i w filmach, które będę tworzyć. Będę także wsparciem w rozwiązywaniu problemów językowych. Choćbym dziękowała 150 razy, i tak nie zrewanżuję się za Twoje wsparcie!
500 zł miesięcznie
Nie wszyscy bohaterowie noszą peleryny, ale tacy ludzie jak Ty zmieniają świat na lepsze! Twoje wsparcie zapewnia mi komfort pracy i pewność, że uda mi się zrealizować wszystkie wyznaczone cele. Marzy mi się, aby Baba od polskiego w internecie wrzucała memy o literaturze, posty dotyczące tematów edukacyjnych oraz społecznych i kulturowych, tworzyła gry i inne materiały edukacyjne, a także nagrywała podcasty i filmiki na YouTube. Wszystko, co tworzę, dzieje się przy Twoim udziale! To Ty sprawiasz, że jestem w stanie dotrzeć z darmową wiedzą w różne rejony Polski, także do osób, które nie mogą pozwolić sobie na korepetycje.

Jak Ci za to podziękuję? Cóż, na pewno wspomnę o Tobie we wszystkich nowych podcastach i filmach na YouTube. Jeśli masz firmę - dodam Twoje logo do wideo. Zobowiązuję się też być wsparciem w rozwiązywaniu problemów językowych. Oprócz tego przekażę moją dozgonną wdzięczność – zdaję sobie sprawę, że słowo „dziękuję” (nawet wypowiedziane 500 razy, za każdym razem w innym języku) nie wystarczy, aby zrewanżować się za Twoje wsparcie!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Baba od polskiego w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Zafascynować literaturą, nauczyć myśleć logicznie i pomagać w zdobyciu umiejętności precyzowania myśli, aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa. Nagrywam podcasty z lekcji, prowadzę media społecznościowe, na których uczę pisać; wypowiadam się w sieci.

Polonistka w jednym z warszawskich liceów, nauczycielka, redaktorka, oligofrenopedagożka, podcasterka. Udzielam korepetycji z literaturo- i językoznawstwa, prowadzę warsztaty pisarskie, wspomagam proces uczenia się uczniów z niepełnosprawnością intelektualną i ze spektrum autyzmu; pomagam zdobyć odpowiednie umiejętności i przygotowuję do egzaminów.  

Moim konikiem jest dydaktyka pisania wypracowań. Wiem, że te starania mają sens, gdy uda mi się pokazać niedowiarkom, że potrafią myśleć logicznie także o języku. 

Celem mojej pracy jest wyrównanie szans edukacyjnych przy rozwijaniu indywidualnych talentów ucznia. Staram się rozpowszechniać wiedzę o literaturze i języku tak, by były dostępne dla każdego: prowadzę podcast "Baba od polskiego — lekcje na żywo", który powstał dla tych uczniów, którzy w swoich szkołach nie mają dobrze prowadzonych zajęć online, lub opuścili je ze względu na przeszkody zdrowotne. Koronawirus pozwolił globalnie zmienić skostniałą instytucję, jaką jest polska szkoła, w nowoczesne miejsce do rozpowszechniania wiedzy.

Staram się wyprzedzać zmiany i docierać do młodych ludzi w naturalnej dla nich przestrzeni Internetu.

 • Prowadzę TikTok @babaodpolskiego Instagram @babaodpolskiego oraz stronę na Facebooku - @babaodpolskiego, która niedługo będzie miała już 39 000 obserwujących.
 • Na stronie www.babaodpolskiego.pl (ponad 10 milionów UU) umieszczam wpisy z odpowiedziami na pytania dotyczące nauki języka polskiego, a na prowadzonych przeze mnie grupach — uczniowie z całej Polski mogą uzyskać pomoc naukową.
 • Myślę też o dorosłych i promuję czytelnictwo.
 • Śledzę zmiany na rynku książki, prowadzę prelekcje o literaturze Young Adults. 
 • Wspieram osoby neuroatypowe, dla osób z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego własne opracowałam autorskie metody ułatwiające naukę do egzaminów państwowych. 
 • Napisałam książkę "Radio w mojej głowie. Opowieści o ADHD" wydaną w wydawnictwie Prószyński. 

Pomysł na działalność wziął się z potrzeby uczniów, jednak statystyki pokazują, że wśród moich odbiorców są przede wszystkim dorośli i nauczyciele. Mam cichą nadzieję, że to zainteresowanie jest wynikiem realizacji idei, która mi przyświeca, by bawiąc — uczyć. 

Głowa paruje mi od pomysłów. Nigdy nie pracowałam w zdrowym wymiarze godzin i chociaż to niemodne, jestem pracoholiczką, ale uwielbiam swoją pracę. Przede mną jeszcze wiele planów do zrealizowania: chciałabym polepszyć jakość dźwięku moich podcastów, może znajdę też czas na nagrywanie ich nie tylko w trakcie lekcji (nie mam napisanego tekstu, nieustannie reaguję na pytania uczniów); marzą mi się wywiady ze specjalistami z różnych dziedzin, liczę na to, że ich wiedza wzbogaci analizy filologiczne; planuję nagranie kursu dla ósmoklasistów i maturzystów oraz podcastu dla nauczycieli i pedagogów, w którym będę mówiła nie tylko o wzlotach i upadkach, których doświadczam, odkąd wybrałam ten zawód; lecz także o pomysłach na lekcje wychowawcze. 

Czego chcę? Zafascynować literaturą, nauczyć myśleć logicznie i pomagać w zdobyciu umiejętności precyzowania myśli, aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa.

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj Baba od polskiego w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Słuchaj

Cele Autora

Książki i koszty utrzymania strony
 • 500 zł miesięcznie
 • 490 zł brakuje
2%
Taka kwota pozwoli mi z jednej strony na inwestycję w siebie (książki to moja praca i pasja; marzy mi się baza jak u Marii Janion), z drugiej zaś – umożliwi pokrycie kosztów związanych z utrzymaniem strony internetowej.
Baba na YouTubie!
 • 3 500 zł miesięcznie
 • 3 490 zł brakuje
0%
Taka kwota to byłoby coś! Z takim comiesięcznym zastrzykiem gotówki byłabym w stanie opłacić koszty obróbki materiałów video, co skutkowałoby aż 4 filmami miesięcznie! A do tego zrobiłabym to, co opisałam w poprzednich celach.
Baba na YouTubie 2x częściej!
 • 5 500 zł miesięcznie
 • 5 490 zł brakuje
0%
To dopiero wypas! W takim wariancie nagrywam aż 8 filmów miesięcznie (czyli 2 tygodniowo), co sprawia, że już przed maturami dostępnych będzie aż 80 filmów szczegółowo omawiających zagadnienia do matury i egzaminu ósmoklasisty! Coś takiego oznaczałoby, że pomogłabym już nie kilkuset, lecz nawet kilkuset tysiącom osób w całym kraju!

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Baba od polskiego już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Emilia Kowalska
Emilia Kowalska
10 zł
Paulina Gospodarek
Paulina Gospodarek
5 zł
Katarzyna Kurowska
Katarzyna Kurowska
20 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.