Baba od polskiego

W Patronite od 10.11.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1527

Liczba Patronów: 1289

Zostań Patronem
Kup na prezent
7 patronów
130 miesięcznie
3 270 łącznie
Zafascynować literaturą, nauczyć myśleć logicznie i pomagać w zdobyciu umiejętności precyzowania myśli, aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa. Nagrywam podcasty z lekcji, prowadzę grupy na Fb, na których uczę pisać; wypowiadam się w sieci.

O Autorze

Tu mnie znajdziesz: https://linktr.ee/Babaodpolskiego

Polonistka w jednym z warszawskich liceów, nauczycielka, redaktorka, oligofrenopedagożka, podcasterka. Udzielam korepetycji z literaturo- i językoznawstwa, prowadzę warsztaty pisarskie, wspomagam proces uczenia się uczniów z niepełnosprawnością intelektualną i ze spektrum autyzmu; pomagam zdobyć odpowiednie umiejętności i przygotowuję do egzaminów.  

Moim konikiem jest dydaktyka pisania wypracowań. Wiem, że te starania mają sens, gdy uda mi się pokazać niedowiarkom, że potrafią myśleć logicznie także o języku. 

Celem mojej pracy jest wyrównanie szans edukacyjnych przy rozwijaniu indywidualnych talentów ucznia. Staram się rozpowszechniać wiedzę o literaturze i języku tak, by były dostępne dla każdego: prowadzę podcast "Baba od polskiego — lekcje na żywo", który powstał dla tych uczniów, którzy w swoich szkołach nie mają dobrze prowadzonych zajęć online, lub opuścili je ze względu na przeszkody zdrowotne. Koronawirus pozwolił globalnie zmienić skostniałą instytucję, jaką jest polska szkoła, w nowoczesne miejsce do rozpowszechniania wiedzy.

Staram się wyprzedzać zmiany i docierać do młodych ludzi w naturalnej dla nich przestrzeni Internetu.

 • Prowadzę Instagram @babaodpolskiego oraz stronę na Facebooku - @babaodpolskiego, która niedługo będzie miała już 15 000 obserwujących.
 • Na stronie www.babaodpolskiego.pl umieszczam wpisy z odpowiedziami na pytania dotyczące nauki języka polskiego, a na prowadzonych przeze mnie grupach — uczniowie z całej Polski mogą uzyskać pomoc naukową.
 • Myślę też o dorosłych i raz w miesiącu prowadzę Wirtualny Klub Czytelniczy, w ramach którego analizujemy najnowszą prozę polską.
 • Prowadzę również inicjatywę społeczną "Ciepło", w ramach której pomagam wraz z uczniami osobom dotkniętym kryzysem bezdomności. Wielu wolontariuszy dzieli się ze mną doświadczeniami i opisuje je w formie reportażu, marzy mi się wydanie książki z ich tekstami. 

Pomysł na działalność wziął się z potrzeby uczniów, jednak statystyki pokazują, że wśród moich odbiorców są przede wszystkim dorośli i nauczyciele. Mam cichą nadzieję, że to zainteresowanie jest wynikiem realizacji idei, która mi przyświeca, by bawiąc — uczyć. 

Głowa paruje mi od pomysłów. Nigdy nie pracowałam w zdrowym wymiarze godzin i chociaż to niemodne, jestem pracoholiczką, ale uwielbiam swoją pracę. Przede mną jeszcze wiele planów do zrealizowania: chciałabym polepszyć jakość dźwięku moich podcastów, może znajdę też czas na nagrywanie ich nie tylko w trakcie lekcji (nie mam napisanego tekstu, nieustannie reaguję na pytania uczniów); marzą mi się wywiady ze specjalistami z różnych dziedzin, liczę na to, że ich wiedza wzbogaci analizy filologiczne; planuję nagranie kursu dla ósmoklasistów i maturzystów oraz podcastu dla nauczycieli i pedagogów, w którym będę mówiła nie tylko o wzlotach i upadkach, których doświadczam, odkąd wybrałam ten zawód; lecz także o pomysłach na lekcje wychowawcze. 

Czego chcę? Zafascynować literaturą, nauczyć myśleć logicznie i pomagać w zdobyciu umiejętności precyzowania myśli, aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Emilia Kowalska
Emilia Kowalska
Próg: 10 zł
Asia Juszczak
Asia Juszczak
Próg: 20 zł
Maria Weronika Kmoch
Maria Weronika Kmoch
Próg: 50 zł
Paulina Gospodarek
Paulina Gospodarek
Próg: 5 zł
Katarzyna Kurowska
Katarzyna Kurowska
Próg: 20 zł