Avatar użytkownika

Bajkowanie

0
patronów
0 
miesięcznie
195 
łącznie
0
patronów
0 zł 195 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Dziękuję za Twoje wsparcie
Za 7 górami, za 7 lasami…zaczynamy Bajkowanie dzięki Twojemu wsparciu. Teraz będą powstawać kolejne bajki, które będą się dziać właśnie w tej magicznej krainie…
W podziękowaniu za rozwój krainy bajkowania i odkrywaniu kolejnych supermocy otrzymujesz
→ Kolejne bajki na kanale Bajkowanie
→ Podziękowania zamieszczone w zakładce patroni na agnieszkakantorowska.pl
10 zł miesięcznie
Jesteś teraz bajkopisarzem

Za 7 górami, za 7 lasami…na rogu 25tej ulicy i 5 alei zaczynamy Bajkowanie. Na bajkę nie będzie trzeba czekać aż 25 lat, dzięki Twojemu wsparciu już teraz będą powstawać bajki o supermocach i razem będziemy wspierać dzieci na drodze do ich odkrycia.
W podziękowaniu za rozwój krainy bajkowania i odkrywaniu kolejnych supermocy otrzymujesz
→ Twoje imię (jeśli wyrazisz na to zgodę i chęć) pojawi się w opisie bajki lub możesz wymyślić imię dla jednego z bohaterów bajki
oraz wszystko z progu 5 zł
50 zł miesięcznie
Jesteś bogaty wewnętrznie, bo znasz supermoce jako pierwszy

Za 7 górami, za 7 lasami…na rogu 25tej ulicy i 5 alei, tam gdzie mieszka Alibaba i 40 rozbójników i ma swój skarbiec, w którym znajduje się 100 złotych dukatów, zaczynamy bajkowanie.
W podziękowaniu za wsparcie w rozwoju krainy bajkowania i odkrywaniu kolejnych supermocy otrzymujesz

→ bajkę jako pierwszy zanim ją udostępnię i możesz zaproponować do niej tytuł

oraz wszystko co znajduje się we wcześniejszych progach

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Bajkowanie w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Agnieszka – trenerka Supermocy dzieci i dorosłych, instruktor jogi, trener mentalny. W swojej pracy łączy wiedzę z zakresu jogi oraz treningu mentalnego. Autorka bajek edukacyjnych dla dzieci na kanale Bajkowanie oraz prowadząca podcast Alfabet Supermocy. Prywatnie żona oraz mama Mai i Tymona.

Do miejsca w którym jestem, jak to czasem też w bajkach bywa prowadziła mnie kręta droga. Ostatnie lata jednak pokazały mi kierunek, który jest tym właściwym.

Praca najpierw z dorosłymi w treningu mentalnym, nagrywanie podcastu PoCo, uświadomiło mi, że trzeba zacząć gdzie indziej, że właśnie praca z dziećmi może spowodować, że dorastając a potem będąc dorosłymi będzie im łatwiej, szybciej będą sobie radzić z problemami i trudnościami, bo daleka jestem od stwierdzenia, że problemów nie będzie, że dzięki bajkom słuchanym w dzieciństwie ich problemy znikną jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Nie, nic z tych rzeczy, ale dzięki temu będą mieli inne podejście do tego co się dzieje w ich życiu i inaczej spojrzą na to czego chcą w życiu.

Np. Bajka o Złości, mówi o tym, że w każdym z nas mieszka Złość. Nie ma znaczenia czy jesteś duży czy jeszcze mały. Opowiem Ci bajkę o Złości, która zamieszkała u Zosi. Złość chciała, żeby ją w końcu ktoś zauważył, a nie tylko uciszał. Przez to czuła się coraz bardziej zdenerwowana i w swej złości coraz to nowe sposoby złoszczenia Zosi podsuwała.

Rodzina była już tym zmęczona aż mama wpadła na pomysł jak można pomóc Zosi i całej rodzinie. Jaki to sposób i czy udało się Zosi przestać się złościć?

Albo Bajka o wyjątkowym Wilku, który bardzo chciał mieć swój dom. Wilk bardzo bał się poznawać inne zwierzęta. Obawiał się jak zostanie odebrany i oceniony. Żeby jednak wybudować swój dom musi wyruszyć w daleką podróż i przezwyciężyć swój strach. Czy mu się to uda i czy zaprzyjaźni się z trzema świnkami? Dowiesz się słuchając tej pełnej przygód i przeciwności losu bajki.

To tylko niektóre z bajek, które już są dostępne na kanale Bajkowanie na YouTube ale również na Spreakerze (oraz innych platformach podcastowych):

Dzięki nim dzieci będą odkrywać swoje supermoce, a jest ich całkiem sporo, co najmniej tyle co liter w alfabecie.


 

A skąd w ogóle pomysł na bajki edukacyjne? 

Marzenie mam…tak zaczyna się piosenka w jednej z bajek dla dzieci.

Ja też mam marzenie…chciałabym lepszej przyszłości dla naszych dzieci. I może to brzmi górnolotnie, ale chciałabym przede wszystkim żeby były szczęśliwe, świadome swoich wyborów, tego co jest dla nich dobre a co nie, co jest zgodne z ich pasjami i marzeniami, co będzie sprawiać, że z radością będą zaczynać każdy dzień i z wdzięcznością go kończyć.

Teraz może sobie pomyślisz, że tak, jak są dziećmi, to nie mają jeszcze tych problemów co my dorośli, nie znają jeszcze prawdziwego życia, dopiero przekonają się sami jak zaczną pracować. Tylko czy tak naprawdę musi to wyglądać. Czy jest inna droga, inny sposób?

Ja uważam, że jest i że nam dorosłym tego zabrakło kiedy sami byliśmy dziećmi. Teraz bardziej świadomi mamy do czynienia z rozwojem osobistym, szukamy sposobu i powodu do bycia szczęśliwymi.

Chciałabym żeby dzieci nie musiały tego szukać dopiero po latach, kiedy już wiele będzie za nimi i życie będzie ich doświadczać. Wołałabym żeby było na odwrót, żeby z radością doświadczały życia, odkrywały, z zaciekawieniem patrzyły na zmianę, nie bały się porażki, tylko jak po upadku otrzepywały kolana i szły dalej.

I im dłużej to piszę, im więcej bajek powstaje, im więcej osób słucha moich bajek, to wiem, że jest to możliwe. To Ty tworzysz razem z dzieckiem przyszłość, jesteś jego przewodnikiem, towarzyszem. To Ciebie w pierwszej kolejności naśladuje, dopiero potem na jego drodze pojawiają się koledzy i koleżanki.

Sama jestem mamą i wiem jak niełatwa to jest droga a jak jednocześnie piękna. Bo właśnie, na co dzień jestem mamą Mai i Tymona, żoną oraz prowadzę swoją firmę. Ten mix doświadczeń, wyzwań, trudności pozwala mi tworzyć bajki, które są bliskie wielu z nas rodziców.

Mimo, że Bajkowanie wystartowało 1 czerwca to z każdym dniem jest coraz więcej słuchaczy. W tym miejscu dziękuję za to z całego serca każdemu ze słuchaczy, małemu i dużemu. Wiem też, że dzieciom bajki w końcu się nudzą, nawet jeśli przez 2 miesiące mogły słuchać tylko jednej, ku rozpaczy nas rodziców.

Bajki jednak niestety nie powstają same. Najpierw potrzebny jest czas na pomysł (mino, że moje dzieci są dla mnie ogromną inspiracją), potem napisanie bajki, nagranie, obróbkę dźwiękową a potem czas na grafikę na YT. 

Zapraszam Cię do wspólnego Bajkowania w sposób jaki sobie Ty wymarzysz.


 

Cele Autora

Jesteś Dżinem spełniającym marzenia
  • 30 000 zł
  • 29 805 zł brakuje
0%
Właśnie spełniasz moje marzenie żeby dzięki bajkom dzieci odkrywały swoje supermoce.

Spełniać swoje marzenia, to jak odnaleźć skarb, ale jest to też ogromne wyzwanie i odpowiedzialność zarazem.

Opowiem Ci dziś o pewniej dziewczynce. Żyła w niewielkim miasteczku, w którym prawie nikt nie marzył, za wyjątkiem dzieci. Kiedy marzyły, to pięknie mieniły się wszystkimi kolorami tęczy, a taka energia i radość od nich biła, że nie sposób było od nich oderwać oczu. Czasami jakiś dorosły zatrzymywał się, przyglądał się i najpierw się uśmiechał, a potem smutno wzdychał. Na ułamek sekundy przypominał sobie, że kiedyś marzył, ale teraz już nie potrafi. Nie wie co to są marzenia, myśli, że to nie wypada. Ale smutno wzdycha też dlatego bo wie, że dzieci też wkrótce przestaną marzyć.

Wśród dzieci była Agnieszka. Aga już nie była taka mała, ale zaczynała zauważać, że zaczyna tracić kolory. Bardzo ją to zasmuciło. Nie chciała być szara, nie chciała przestać marzyć. To dzięki marzeniom odkrywała świat, chciała poznawać nowe miejsca, nowych ludzi, wiedzieć więcej… Chciała żeby tę radość widzieli inni a to było możliwe dzięki kolorom….

Tak się zaczyna jedna z bajek. Ja też chcę żeby życie nas dorosłych było kolorowe, ale przede wszystkim zależy mi na tym żeby życie dzieci takie było, żeby nie zatraciły nigdy odwagi do realizacji marzeń, do pogłębiania swoich pasji.

Dlatego też chcę pisać bajki edukacyjne dla dzieci. A moim największym marzeniem jest wydać je w postaci książki. Ta kwota pozwoli mi spełnić to marzenie.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Bajkowanie już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Katarzyna Motylowska
Katarzyna Motylowska
10 zł
Anonimowy patron
50 zł
Paweł Kwiatkowski
Paweł Kwiatkowski
5 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.