Benkowo - dom zwierząt

W Patronite od 26.05.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 425

Liczba Patronów: 480

Zostań Patronem
Kup na prezent
40 patronów
1 452 miesięcznie
24 002 łącznie
Działamy od 12lat. Uratowaliśmy setki zwierząt. Prowadzimy warsztaty terapii zajęciowej w 31 placówkach, a w naszym ośrodku w Szewcach również hipoterapię, onoterapię i zajęcia edukacyjne. Nie zatrudniamy żadnego pracownika, wszystkie prace wykonujemy sami, bądź dzięki wsparciu naszych wolontariusz

O Autorze

Szanowni Państwo,

Jest nas dwóch. Paweł i Michał. Od 12 lat ratujemy zwierzęta. Domowe, gospodarskie, dzikie i egzotyczne. Od 12 lat edukujemy najmłodszych. Jeździmy do szkół, przedszkoli, domów dziecka. Prowadzimy terapie kontaktowe dla chorych dzieci w naszym ośrodku, w tym hipoterapię i onoterapie.W tygodniu regularnie odwiedzają nasz azyl grupy zorganizowane z różnych placówek, by uczyć się troski i opieki, a w weekendy ośrodek jest otwarty dla odwiedzających. Nie trzeba się zapowiadać ani specjalnie umawiać. Prowadzimy wolontariat, by uczyć szacunku, miłości, odpowiedzialności.

Naszą misją jest zmienianie świata na lepsze. Ratujemy, leczymy, szukamy domów adopcyjnych. Jeździmy na interwencje, kontrolujemy, odwiedzamy targi zwierząt. Wykupujemy przed rzeźnią. Przyjmujemy powypadkowe. Wspieramy też ukraińskie zwierzęta od początku wojny, z pomocy tej korzystają przede wszystkim schroniska z Charkowa i Zaporoża oraz osoby prywatne.

Nasz azyl w Szewcach koło Poznania to bezpieczne schronienie dla 342 zwierząt. To często ich pierwszy dobry dom w życiu, dla wielu z nich, też ostatni. Bo z nami zostają te najbardziej chore, kalekie, niebezpieczne. Te nieadopcyjne. Dla pozostałych szukamy najlepszych domów, jadą do adopcji i dostają nowe życie. Z ich opiekunami jesteśmy w kontakcie. Wspólnie z Wami ocaliliśmy ponad 2000 zwierząt. To imponująca liczba.


Każdego dnia, o każdej godzinie troszczymy się o naszych podopiecznych, karmiąc ich, sprzątając im, lecząc i rehabilitując. Jesteśmy ewenementem, bo mając ogrom zwierząt pod opieką, nie zatrudniamy żadnych pracowników, by nie mnożyć kosztów. Na co dzień we dwóch obsługujemy cały ośrodek, a w weekendy pomagają nam nasi wspaniali wolontariusze. Sami robimy wszystko, bo tworząc to miejsce, wzięliśmy na siebie misję, by pomagać najbiedniejszym, i póki starczy nam sił, będziemy to robili. Nie mamy też żadnych dotacji, działamy, bo ludzie tacy jak Ty, ludzie o wielkich sercach widzą sens w pomocy dla niechcianych zwierząt.


Nigdy u nas nie było "na bogato". My każdą złotówkę oglądamy wiele razy przed wydaniem, zawsze rozważając, czy da się zrobić coś taniej albo odłożyć zadanie w czasie. Kto był w Benkowie, ten wie, że u nas nawet sznurek jest wykorzystywany drugi raz. Każdy z Was wie, że wszystko jest zbudowane naszymi rękoma. Każdy z Was wie, że u nas najważniejsze są zwierzęta. Te domowe, te gospodarskie, ale i te dzikie. To dla nich to wszystko.

Średni koszt utrzymania jednego podopiecznego w naszym azylu to obecnie 350 zł. Pokrywa to zakup karmy, ściółki, wody oraz koniecznych witamin i suplementów. Nie wydaje się to dużo, póki nie przemnoży się tego przez 342 zwierzaki. Kwota już robi się zawrotna - 119 700 zł. Do tego minimum, jakie musimy mieć na leki i opiekę weterynaryjną oraz kowalską to 18500 zł / miesięcznie. Potrzebujemy wsparcia ludzi o dobrych sercach by móc nieść pomoc zwierzętom i radość dzieciom.

Prosimy zostań naszym patronem i dbaj o zwierzęta, które w Benkowie znalazły swoje miejsce na ziemi.

Masz pytania? Zadzwoń!

Michał Bednarek
tel: 00 48 506 349 596


Więcej o nas:


 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Małgorzata Kosmala
Małgorzata Kosmala
Próg: 15 zł
Katarzyna Ostrowska
Katarzyna Ostrowska
Próg: 15 zł
Katarzyna Trzasko
Katarzyna Trzasko
Próg: 40 zł
Anonimowy patron
Próg: 90 zł
Anonimowy patron
Próg: 40 zł