Podcast „Bo czemu nie?”

W Patronite od 29.09.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1830

Liczba Patronów: 1791

Zostań Patronem
3 patronów
62 miesięcznie
62 łącznie
Krzysztof Kołacz – podcaster starający się żyć intencjonalnie i być przydatnym dla innych. Wykorzystuje do tego technologie, o których piszę od ponad 10 lat. „Człowiek od Apple”, ale też domowy barista, który lubi słuchać historii innych, w towarzystwie kaw specialty. Sporo biega. Bo czemu nie?

O Autorze

Czołem Patroni! 🖖

Jest mi szalenie miło, że tutaj zajrzeliście i rozważacie wsparcie mojej działalności. Uruchomienie tej strony ma w chwili obecnej [ETAP 1] dwa cele:

 • ☕️ umożliwienie Wam postawienia mi podwójnego espresso (albo przelewu, jak wolicie) lub solidnej kawy z dripa w ramach – no wiecie – zbicia piątki za to, co robię, bo czemu nie?
   
 • 🤝 wsparcie moich celów, z którymi dopiero się rozpędzam, wierząc, że dzięki konkretnym działaniom pokażę jak największej liczbie słuchaczy i czytelników, jak technologia może służyć nam w intencjonalnym i spełnionym życiu, a my w ogóle nie musimy służyć jej!

> Zobacz moje aktualne cele <

🤔 Kto?

Od ponad dziesięciu lat piszę o tym co nadgryzione (Apple – życie uczy, że lepiej dopisać), ale odkąd wystartowałem z podcastem zrozumiałem, że to za mało. Sukcesywnie zatem poszerzam horyzonty.

Właśnie, podcast! 4 lata temu wystartowałem z nim i udało mi się na stałe zagościć w TOP 10 najpopularniejszych polskich podcastów około technologicznych. Docieram do prawie 400 000 uszu. Bo czemu nie? Ta decyzja i samo nagrywanie zmieniły mnie na dobre, jako człowieka.

🌎 Wizja

Staram się żyć intencjonalnie i łącząc swoje talenty, być w tym życiu przydatnym dla Was. Dzielę się konkretnymi doświadczeniami w zakresie wyboru tych technologii i narzędzi, które mogą nam służyć i pomagać żyć: bardziej świadomie, bezpieczniej, prościej, a na koniec dnia – spokojniej.

Ten spokój prywatnie daje mi bieganie, a sam sport jest jednym z fundamentów mojego życia. Historię o tym, jak się nim stał możecie posłuchać tutaj.

🎙 Podcast, bo czemu nie?

Myśli, gdzie bądź zarejestrowane, o technologii, sporcie i nas samych.

Więcej informacji na temat podcastu, jego historii i drogi, którą przeszedłem wspólnie z tym medium oraz moje wartości znajdziecie tutaj.

Zaś po odcinki zapraszam na każdą, dostępną platformę podcastową. Najlepiej, gdy zaczniecie w Apple Podcasts i zostawicie recenzję – dla podcasterów to nieoceniona pomoc!

✍️ Myśli w znaki ubrane

Przez tę ostatnią dekadę pisałem w różne miejsca. W październiku ruszam z nowym, autorskim miejscem, do którego lektury zaproszę Was, i przez które, chcę dostarczać regularnie wartościowe treści.

Szczegóły [ETAP 2], dodatkowy, trzeci próg wsparcia i cele pojawią się tutaj wkrótce.

☕️ Kawa, bo czemu nie?

To jeszcze na koniec słowo wyjaśnienia odnośnie kawy. Krótko: 3 lata temu utonąłem w rynku kaw specialty i od tej pory doskonalę swój warsztat, jako domowy barista. Jako niepoprawny fan łączenia wielu, pozornie przypadkowych, kwestii w całość, rok temu postanowiłem wykorzystać tę pasję w jednym z podcastowych formatów.

Tak powstało #PRZEFILTROWANE, o którym więcej przeczytacie tutaj. Ja podpowiem tylko, że w każdym z odcinków tego formatu czeka na Was specjalny rabat na kawki specialty! Odcinki z tej serii odnajdziecie pod adresem kawa.boczemunie.pl.

Wszystkim wspierającym z całego serducha – dziękuję.
Jesteśmy w kontakcie, bo czemu nie?

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika