Jerzy Bokłażec

W Patronite od 28.05.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 285

Liczba Patronów: 284

Zostań Patronem
58 patronów
1 510 miesięcznie
17 840 łącznie
„Jerzy Bokłażec TV” to mój publicystyczny kanał na YouTube, który prowadzę jako ateista, osoba wolna od wierzeń religijnych. Tę wolność uznaję za wielkie szczęście. Chcę się dzielić tym szczęściem.

O Autorze

Religia ciekawiła mnie już w dzieciństwie – byłem zdumiony, że dorośli ludzie mogą wierzyć w takie rzeczy. Z czasem dostrzegłem, że wiara religijna jest nie tylko nieuzasadniona, ale również wyrządza szkody ludziom i całym społeczeństwom. Warto więc od niej odchodzić ku lepszemu życiu.

Udzielałem się kiedyś jako bloger, co zauważył m.in. „Tygodnik Powszechny” w artykule o ateistach: https://bit.ly/ateisci
Dziś prowadzę kanał na YouTube,  jestem również aktywny na Facebooku i Twitterze, dzięki czemu mój przekaz dociera do szerszego grona odbiorców.  FB i TT są też dla mnie szkicownikami, w których rodzą się pomysły na moje filmy. 

Dlaczego zajmuję się tym publicznie? Bo nie jest mi wszystko jedno. Bo chcę zmian. Odrzucam pesymistyczną ludową mądrość, że „świata nie zmienisz” – to przecież ludzie zmieniają świat i każdy z nas ma ten potencjał. Przypomnę myśl Miłosza:
„Lawina bieg od tego zmienia
Po jakich toczy się kamieniach”.

***

Wasze wsparcie to dla mnie również podbudowa mentalna i wiatr w żagle, bo dowodzi ono, że moja internetowa działalność jest potrzebna. Poświęcam jej wiele czasu i zaangażowania – to po prostu codzienna praca. 
Jeśli ważne jest dla Was, by tego rodzaju przekaz powstawał i funkcjonował w przestrzeni publicznej – możecie mieć na to realny wpływ, wspierając moją działalność.  Odwdzięczę się Wam moją pracą, dokładając starań, by wykonywać ją najlepiej, jak potrafię.

***

Ponieważ słyszę czasem, że ateiści w nic nie wierzą, zamieszczam moje wyznanie wiary:

Jerzy Bokłażec - credo

Więcej o mnie

Jestem absolwentem filozofii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, studiowałem również inżynierię lądową na Politechnice Szczecińskiej; pracowałem niegdyś w radiowej „Trójce”; współpracowałem z Halo.Radiem, gdzie prowadziłem własną audycję ateistyczną; opublikowałem kilka tekstów w prasie na temat wiary i niewiary; jestem muzykiem (prowadzę trio jazzowe); zajmuję się też tłumaczeniami z angielskiego. Mieszkam w Warszawie, pochodzę z Gorzowa Wielkopolskiego.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika