Jerzy Bokłażec

W Patronite od 28.05.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 390

liczba Patronów: 336

29 patronów
570 zł miesięcznie
1 910 zł łącznie
„Jerzy Bokłażec TV” to mój publicystyczny kanał na YouTube, który prowadzę jako ateista, osoba wolna od wierzeń religijnych. Tę wolność uznaję za wielkie szczęście. Chcę się dzielić tym szczęściem.

O Autorze

Religia ciekawiła mnie już w dzieciństwie – byłem zdumiony, że dorośli ludzie mogą wierzyć w takie rzeczy. Z czasem dostrzegłem, że wiara religijna jest nie tylko nieuzasadniona, ale również wyrządza szkody ludziom i całym społeczeństwom. Warto więc od niej odchodzić ku lepszemu życiu.

Udzielałem się kiedyś jako bloger, co zauważył m.in. „Tygodnik Powszechny” w artykule o ateistach: https://bit.ly/ateisci
Dziś prowadzę kanał na YouTube,  jestem również aktywny na Facebooku i Twitterze, dzięki czemu mój przekaz dociera do szerszego grona odbiorców.  FB i TT są też dla mnie szkicownikami, w których rodzą się pomysły na moje filmy. 

Dlaczego zajmuję się tym publicznie? Bo nie jest mi wszystko jedno. Bo chcę zmian. Odrzucam pesymistyczną ludową mądrość, że „świata nie zmienisz” – to przecież ludzie zmieniają świat i każdy z nas ma ten potencjał. Przypomnę myśl Miłosza:
„Lawina bieg od tego zmienia
Po jakich toczy się kamieniach”.

***

Wasze wsparcie to dla mnie również podbudowa mentalna i wiatr w żagle, bo dowodzi ono, że moja internetowa działalność jest potrzebna. Poświęcam jej wiele czasu i zaangażowania – to po prostu codzienna praca. 
Jeśli ważne jest dla Was, by tego rodzaju przekaz powstawał i funkcjonował w przestrzeni publicznej – możecie mieć na to realny wpływ, wspierając moją działalność.  Odwdzięczę się Wam moją pracą, dokładając starań, by wykonywać ją najlepiej, jak potrafię.

***

Ponieważ słyszę czasem, że ateiści w nic nie wierzą, zamieszczam moje wyznanie wiary:

Jerzy Bokłażec - credo

Więcej o mnie

Jestem absolwentem filozofii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, studiowałem również  inżynierię lądową na Politechnice Szczecińskiej; pracowałem niegdyś w radiowej „Trójce”; opublikowałem kilka tekstów w prasie na temat wiary i niewiary; jestem muzykiem (prowadzę trio jazzowe); zajmuję się też tłumaczeniami z angielskiego. Mieszkam w Warszawie, pochodzę z Gorzowa Wielkopolskiego.

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!