Avatar użytkownika

Bookiecik.pl

0
patronów
0 
miesięcznie
0 
łącznie
0
patronów
0 zł 0 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Właśnie kupiłaś/eś mi motywujące do działania espresso! Dziękuję, że wspierasz rozwój bloga Bookiecik.pl, uśmiechnij się z satysfakcją, dzięki Tobie mogę zrecenzować jeszcze więcej książek.
10 zł miesięcznie
Właśnie kupiłeś/aś mi przepyszne cappuccino. Dzięki Twojemu wsparciu będę mogła zrecenzować jeszcze więcej książek, a także podzielić się na blogu rozmowami z ich niektórymi autorami.

➽ W nagrodę, Twoje imię i nazwisko zostanie opublikowane na dedykowanej stronie Bookiecik.pl.
30 zł miesięcznie
Dziękuję za zakup caffe latte. To idealny wybór, by wesprzeć mnie w recenzowaniu książek, w przygotowaniu rozmów z ich autorami oraz w comiesięcznym buszowaniu w nowościach wydawniczych i prezentowaniu ich w cyklu "Bookiecik zapowiedzi".

➽ W nagrodę, Twoje imię i nazwisko zostanie opublikowane na dedykowanej stronie Bookiecik.pl.

Po każdych 6 miesiącach tego progu w podziękowaniu prześlę do Ciebie książkę niespodziankę!
50 zł miesięcznie
Właśnie uraczyłeś/aś mnie przepyszną mokką. Dzięki Twojemu wsparciu rozwój bloga Bookiecik.pl będzie prawdziwą przyjemnością.

➽ W nagrodę, Twoje imię i nazwisko zostanie opublikowane na dedykowanej stronie Bookiecik.pl.

➽ Otrzymasz ode mnie autorską zakładkę do książki.

Po każdych 6 miesiącach tego progu w podziękowaniu prześlę do Ciebie dwie książki niespodzianki!
100 zł miesięcznie
Robi się poważnie! Dziękuję za zakup Irish coffee! Twój gest to prawdziwie wielki motywacyjny kop do działania.

➽ W nagrodę, Twoje imię i nazwisko zostanie opublikowane na dedykowanej stronie Bookiecik.pl.

➽ Otrzymasz ode mnie autorską zakładkę do książki.

Po każdych 6 miesiącach tego progu w podziękowaniu prześlę do Ciebie trzy książki niespodzianki!

Po każdych 6 miesiącach tego progu pozwolę Ci wskazać konkretny tytuł, który dla Ciebie zrecenzuję!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Bookiecik.pl w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Bookiecik.pl to kobiece spojrzenie na szeroko pojętą literaturę. Słowo pisane to dla mnie styl bycia i styl życia, a akt czytania to delektowanie się chwilą wyrwaną z codziennej krzątaniny.

Książka była dla Teresy znakiem rozpoznawczym tajnego bractwa.
Przeciwko światu brutalności, który ją otaczał, miała tylko jedną obronę: książki (…).
Umożliwiały jej imaginacyjną ucieczkę z życia, które jej nie zadowalało, ale miały również znaczenie jako przedmiot: chętnie przechadzała się po ulicy trzymając książkę pod pachą.
Miały dla niej takie samo znaczenie jak elegancka laseczka dla dandysa z zeszłego wieku.
Odróżniały ją od reszty.

— Nieznośna lekkość bytu, Milan Kundera

 

 

W skrócie

Mam na imię Dominika. Bookiecik jest moim trzecim, najmłodszym dzieckiem. Choć jego idea narodziła się przypadkiem, dobór recenzowanych lektur jest zupełnie nieprzypadkowy. Książki pochłaniam od lat, w miarę upływającego czasu i przybywających mi obowiązków dobieram je jednak skrzętniej. Z biegiem czasu, z typowego pożeracza wszelakiego słowa pisanego, stałam się zmanierowanym molem książkowym, który ma spore oczekiwania wobec literatury.  Często idę pod prąd i wbrew panującej czytelniczej modzie. Moje recenzje są szczere i być może mało dyplomatyczne. Płyną jednak z serca i są w stu procentach zgodne z moimi odczuciami.

 

 

Co czytam?

Ongiś nałogowo czytałam thrillery i książki kryminalne. W książkach szukam jednak nie tylko emocji, ale przede wszystkim piękna języka, nietuzinkowego stylu, uderzającego liryzmu. Dlatego też zdecydowanie częściej zanurzam się w literaturze klasycznej czy literaturze pięknej. Coraz chętniej sięgam również po poezję oraz literaturę dziecięcą i młodzieżową.

Lubię, gdy książka szarpie mi nerwy, kaleczy duszę
i długo po odłożeniu na półkę nie chce wyjść z głowy.

 

 

Poza książkami

Nie samymi książkami człowiek żyje. Bookiecik nie byłby Bookiecikiem bez książek i… kwiatów! Oczywistym jest zatem, iż chwili ukojenia, prócz kart powieści, szukam również w ogrodzie. Tym chętniej, iż od jakiegoś czasu własnym. Poza prozą książkową i prozą życia, to co naprawdę kocham, to dobra muzyka, głównie rockowa oraz Indie Pop. Prym wiodą zespoły Queen, Genesis, Ray Wilson, Guns’n’Roses, White Lies i grupa Editors. Lubię też Deep Purple, Elbow, klasykę muzyki francuskiej i Jean-Michel Jarre’a. Jako przyczajony audiofil, preferuję koncerty na żywo. Od czasu do czasu odkładam więc książkę na półkę i wymykam się na stadion. 😉  Wtedy wiem, że żyję!

 

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Bookiecik.pl już teraz!

Zostań Patronem

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.