Avatar użytkownika

Broń Pancerna

Opcja wsparcia finansowego jest niedostępna!

O autorze

Tylko 300 znaków? Co ja mam wpisać w takim zakresie? :D Lepiej zrobię jak wypiszę takie hasła, które opisują to co robię i z czym moja działalność mi się kojarzy - historia, militaria, broń pancerna - pasja, zaangażowanie, poczucie humoru, wierni odbiorcy, wiedza, interakcja, społeczność, kultura, szacunek, rzetelność, regularność, marka, jakość :)

Czym jest Broń Pancerna?

 

Broń Pancerna to projekt stworzony przy udziale mieszanki pasji, entuzjazmu historią i w sumie trochę szczęsliwego przypadku.
Pojazdami opancerzonymi interesowałem się od dziecka, ale przez większość życia czytałem o tym tylko dla siebie, nie dzieląc się z nikim nabywaną wiedzą. W 2013 roku, pewnego rutynowego czerwcowego popołudnia w pracy (pracowałem wówczas w firmie zajmującej się social mediami i PR w internecie), postanowiłem założyć  prywatny fanpage, który mógłby służyć jako strona testowa dla różnych "tricków" ze świata Social Media. Nazwałem go Broń Pancerna, a moją najlepszą na świecie żonę :) która jest grafikiem, poprosiłem o profesjonalne zdjęcie w tle i awatar i..... to był strzał w dziesiątkę. Momentalnie pochłonęło mnie bez reszty!

 

Od początku starałem się przykładać wielką uwagę do rzetelności, a swoje wpisy opierałem o dobre, sprawdzone źródła. Wyszukiwałem unikalne zdjęcia, wpisy okraszałem poczuciem humoru, czasem w postaci memowych "sucharów" :) I być może to przyciągnęło wielu wspaniałych ludzi do mojego fanpage'u?  Pamiętam jak cieszyłem się, kiedy osiągnąłem pierwszą setkę polubień, następnie tysiąc, pięć tysięcy i tak dalej. Obecnie fanpage śledzi ponad 30 000 osób, a wiele z nich jest ze mną od samego początku! A co najważniejsze - udało mi się zgromadzić tak wielką i zgraną społeczność, zupełnie bez pomocy płatnych reklam!

Kiedy zaczynałem prowadzić fanpage,  prawie 4 lata temu, istniało wówczas kilka (lub nawet kilkanaście) innych dużych stron, poświęconych podobnej tematyce. Dziś praktycznie żadna nie jest już prowadzona - adminom nie starczyło czasu, cierpliwości, zapału czy chęci, aby kontynuować działalność. Ja przez ten cały czas opuściłem  tylko kilkanaście dni w prowadzeniu fanpage'u :) - i tą regularność także sobie cenią moi odbiorcy. 

 

Strona systematycznie się rozrastała, a ja tworzyłem coraz więcej artykułów, które ku mojej radości - były uznawane przez fanów za wartościowe. Niestety, ale z powodu raczej kiepskiego systemu archiwizacji treści na Facebooku, wiele z tego co napisałem znikało pod kolejnymi postami i odnalezienie konkretnych wpisów było coraz trudniejsze. Wówczas zdecydowałem się założyć bloga, gdzie staram się - w miarę możliwości - regularnie wrzucać naprawdę rozbudowane, poprawne merytorycznie i oparte o źródła artykuły. Blog do tej pory odwiedzono ponad 67 tysięcy razy. Nie ukrywam niestety, że życie rodzinne  i zawodowe nie pozwala mi poświęcać na bloga tyle czasu, ile bym chciał. Jednak Wasze wsparcie finansowe umożliwiłoby mi zrezygnowanie z części zleceń i skupienie się na rozwoju strony w jeszcze większym stopniu!

 

Broń Pancerna to nie tylko fanpage i blog, to także profile na portalach Pinterest i Flickr. Oba służą jako składnice zdjęć broni pancernej- Pinterest tych znalezionych w sieci, Flickr tych z mojego dysku. Na Pintereście znajduje się obecnie ok. 9 tysięcy historycznych fotografii, nie tylko broni pancernej. Natomiast na Flickr wgrałem ponad 6 tysięcy zdjęć, dokładnie opisanych i porządnie posegregowanych w osobnych albumach. Przydatna rzecz - jeśli piszesz artykuł lub wypracowanie o tematyce historycznej!

 

Planuję poszerzyć działalność o jeszcze jeden, bardziej medialny projekt, i powoli zbieram się w sobie :)
Wasz patronaż z pewnością mi w tym pomoże! :)

 

 

Co przyciąga ludzi do Broni Pancernej?

 

Myślę, że to wypadkowa trzech czynników:

  • Systematycznie prowadzony fanpage - codziennie nowe zdjęcia, także humorystyczne.  Techniczne, historyczne opisy, mniej lub bardziej poważne dyskusje w komentarzach. Po prostu fanpage, który aktywnie żyje. Atrakcyjne treści, które pojawiają się regularnie i admin, który wchodzi w interakcje z fanami, odpowiadając na ich pytania. Uwierzcie, to nie jest standard na większości innych fanpage'ów :)
  • Poziom merytoryczny - od początku istnienia strony dbałem o to, aby nie tylko wrzucać atrakcyjne zdjęcia, ale także sprawdzone, merytorycznie poprawne i oparte o źródła teksty. Nigdy nie przeklejałem z wiki :) I śmiało mogę powiedzieć, że taką etyką "pracy" wyrobiłem sobie pewną markę wśród innych fanpage'y o podobnej tematyce. Zresztą komentarze fanów mówią same za siebie :) (wybrane komentarze z ostatnich miesięcy można zoabczyć w galerii) Dziękuję Wam za to wsparcie!
  • Poczucie humoru - co tu dużo dużo pisać, po prostu nie jest drętwo ;) Moje opisy niejednokrotnie poprawiły komuś humor, a nieskromnie dodam, że niektóre moje suchary przeszły już do historii ;) Zresztą ponownie, najlepszym świadectwem w tej kwestii są... komentarze odbiorców :) (wybrane komentarze z ostatnich miesięcy można zoabczyć w galerii)

Kim jest admin? :)

 

Wydaje się to mniej ważne, niż moja działalność, ale parę osób wyrażało zainteresowanie, zatem dodam kilka słów o mej skromnej personie :)

Mam na imię Marek, mam 29 lat i czołgami interesuję się od zawsze! Mam także wspaniałą żonę i dwoje cudownych dzieci - 3-letnią córeczkę i 3-miesięcznego synka - rodzina i czołgi to cały mój świat ;)

Z wykształcenia jestem historykiem, po krakowskim UJ.  Pracuję - tak jak wspomniałem wcześniej - w szeroko pojętej branży social media i PRu internetowego. Oprócz broni pancernej, interesują mnie sztuki walki, które staram się aktywnie trenować, historia świata, gry komputerowe i modelarstwo.