Avatar użytkownika

Bojowe Schrony Proszowice - Izba Pamięci

1
patron
25 
miesięcznie
790 
łącznie
1
patron
25 zł 790 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Dzięki Tobie jedno dziecko może zwiedzić Izbę Pamięci. W ramach podziękowania trafisz na listę naszych darczyńców na adekwatnej do kwoty pozycji wśród sponsorów - swoją pozycje sprawdź na www.schronyproszowice.pl - zakładka sponsorzy. Im większa kwota tym wyższa pozycja na liście, dziękujemy za twój wkład”
10 zł miesięcznie
Super, że z nami jesteś. Dzięki Tobie dzieci z ostatniej wycieczki mogą przyprowadzić do Izby rodziców. Jeśli masz jakieś pytania odnośnie historii napisz do nas, ponad to w ramach podziękowania trafisz na listę naszych darczyńców na adekwatnej do kwoty pozycji wśród sponsorów - swoją pozycje sprawdź na www.schronyproszowice.pl - zakładka sponsorzy. Im większa kwota tym wyższa pozycja na liście, dziękujemy za twój wkład”
15 zł miesięcznie
Twoja pomoc jest nie oceniona. Dzięki Tobie dzieci z ostatniej wycieczki mogą przyprowadzić do Izby rodziców i dziadków. Jeśli poszukujesz archiwalnych dokumentów skontaktuj się z nami - postaramy się pomóc, ponad to w ramach podziękowania trafisz na listę naszych darczyńców na adekwatnej do kwoty pozycji wśród sponsorów - swoją pozycje sprawdź na www.schronyproszowice.pl - zakładka sponsorzy. Im większa kwota tym wyższa pozycja na liście, dziękujemy za twój wkład”
25 zł miesięcznie
Dzięki Tobie działamy i pozyskujemy kolejne eksponaty. Przy najbliższym otwarciu wystawy będziesz miał możliwość postrzelania z repliki karabinu MG 42, ponad to w ramach podziękowania trafisz na listę naszych darczyńców na adekwatnej do kwoty pozycji wśród sponsorów - swoją pozycje sprawdź na www.schronyproszowice.pl - zakładka sponsorzy. Im większa kwota tym wyższa pozycja na liście, dziękujemy za twój wkład”
50 zł miesięcznie
Dzięki Tobie odwiedzają nas kolejne rodziny i turyści. Trafiasz na naszą listę sponsorów na odpowiednie miejsce. Chcesz zobaczyć unikalne zdjęcie swojej miejscowości z powietrza? - napisz do nas!
100 zł miesięcznie
Dzięki Tobie naszą izbę może zwiedzać całe przedszkole. Pasjonują Cię poszukiwania - dołącz do nas i razem z nami odkrywaj historie, ponad to w ramach podziękowania trafisz na listę naszych darczyńców na adekwatnej do kwoty pozycji wśród sponsorów - swoją pozycje sprawdź na www.schronyproszowice.pl - zakładka sponsorzy. Im większa kwota tym wyższa pozycja na liście, dziękujemy za twój wkład”
200 zł miesięcznie
Dzięki Tobie naszą Izbę Pamięci odwiedzi cała szkoła. Oczywiście trafiasz na naszą listę sponsorów na odpowiedniej pozycji, a żebyś pamiętał o Stowarzyszeniu w zależności od potrzeb otrzymasz specjalny kubek, koszulkę lub naszywkę.
500 zł miesięcznie
Dzięki Tobie naszą izbę może zwiedzać każdy, mały i duży, młodzi i starsi, to dzięki takim jak Ty nasza historia nie zginie - dziękujemy! Jesteś "Mecenasem Historii" i zajmujesz szczególne miejsce na naszej liście sponsorów. Napisz do nas, a przygotujemy kilka gadżetów związanych z naszą działalnością.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Bojowe Schrony Proszowice - Izba Pamięci w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Stowarzyszenie Historyczno-Eksploracyjne „Bojowe Schrony Proszowice” to grupa łącząca ludzi z pasją do poszukiwania, odkrywania i poznawania historii w jakiejkolwiek postaci. Swoją działalność skupiamy na ratowaniu od zniszczenia i zapomnienia obiektów będącymi śladami historii,

Niestety do 1 września 2022 r. musimy opuścić obecnie zajmowany lokal, w którym mieści się Izba Pamięci. Przeprowadzka w nowe miejsce, jego dostosowanie i adaptacja oznacza dla nas znaczne wydatki. Kolejne koszty niosą dla nas też tak prozaiczne koszty jak media, transport czy konserwacja eksponatów. Ponadto chcemy rozwijać naszą działalność - pozyskiwać kolejne eksponaty, prowadzić poszukiwania i badania oraz chronić lokalne dziedzictwo historyczne. Jeśli uważasz, że nasza działalność jest warta wsparcia kilkoma "groszami" co miesiąc, to wiedz że dajesz nam możliwość jeszcze skuteczniejszej dalszej działalności. Gwarantujemy rzetelne rozliczenie z każdej złotówki.

Kto wie... być może razem uda nam się sfinansować nawet wynajem lokalu w Proszowicach dla naszej ekspozycji.

______________________________________________________________________________

Stowarzyszenie Historyczno-Eksploracyjne „Bojowe Schrony Proszowice” to grupa łącząca ludzi z pasją do poszukiwania, odkrywania i poznawania historii w jakiejkolwiek postaci. Swoją działalność skupiamy na ratowaniu od zniszczenia i zapomnienia obiektów będącymi śladami historii, nawet tymi najmniejszymi.

W ramach naszej aktywności prowadzimy szereg akcji poszukiwawczych zabytków naszej przeszłości by uratować pamięć o ludziach i wydarzeniach, ważnych dla naszego regionu. Poprzez nasze czyny szerzymy wśród najmłodszych ducha patriotyzmu i dobrych wartości. Tworząc skansen fortyfikacji chcemy pozwolić dotknąć i cofnąć się w czasie historii obecnie żyjącym pokoleniom i nie pozwolić jej odejść wraz z ostatnimi jej świadkami. Nasza organizacja posiada swoją własną obszerną kolekcje artefaktów związanych z przeszłością i kiedy tylko jest okazja staramy się państwa z nią zapoznawać ucząc tego co było kiedyś. Posiadane przez nas eksponaty militariów ukazują trwały obraz trudnych czasów dla naszego kraju oraz jego obywateli jak i reszty świata. Dzięki nim zrozumieć można jak straszną rzeczą jest wojna i dlaczego powinniśmy zrobić wszystko by już nigdy więcej do niej nie doszło.

Prowadzimy również Izbę Pamięci. Izba Pamięci ma na celu przybliżenie historii regionu z okresu XIX. i XX. wieku. Zgromadzone w niej eksponaty dotyczą bezpośrednio terenów powiatu Proszowickiego i w połączeniu z materiałami graficznymi oraz opisami opowiadają historię minionych lat. Izba Pamięci skupia się w dużej mierze na historii konfliktów – I i II Wojny Światowej, jednak nie w kontekście ich ogólnej historii, a wydarzeń które miały miejsce na naszych terenach, a które nie są szeroko znane współcześnie. Zwiedzając ekspozycje, poznacie historie, którą często mijacie “o krok”, zobaczycie setki archiwalnych – często unikalnych zdjęć, oraz będziecie mogli dotknąć eksponatów, które są materialnym świadectwem minionych wydarzeń. 

 

Nasze stowarzyszenie to przede wszystkim działanie w terenie! Przez ostatnie lata przeprowadziliśmy szereg różnego rodzaju “akcji”, a jeszcze więcej planujemy w przyszłości. Stowarzyszenie prowadzi także Izbę Pamięci opowiadającą historię i gromadzącą zbiory dotyczące Powiatu Proszowickiego z okresu XIX. i XX. wieku, w tym w szczególności konfliktów zbrojnych z tego okresu. 

Inne działania jakie podejmujemy, polegają na zabezpieczeniu wszelkiego rodzaju pozostałości po minionych czasach. Dlatego poszukujemy i konserwujemy różnego rodzaju artefakty. Staramy się także realizować działania w zakresie ochrony i odnowy mogił na terenie Powiatu Proszowickiego. Ponadto organizujemy akcje sprzątania rzeki “Szreniawy”, w trakcie których czyścimy koryto rzeki.

Staramy się także podejmować działania związane z ochroną zabytków i stanowisk archeologicznych, współpracując w tym zakresie z różnymi instytucjami. Aktywnie uczestniczymy w badaniach archeologicznych, a także staramy się je inicjować. Dodatkowo przy okazji różnego rodzaju wydarzeń, organizujemy wystawy historyczne, dzięki czemu możemy przybliżyć i propagować historie naszego regionu.

Cele Autora

Bieżąca działalność Stowarzyszenia
  • 500 zł miesięcznie
  • 475 zł brakuje
5%
Dziękujemy! To dzięki Wam możemy na bieżąco funkcjonować i pokryć koszty naszej działalności - transport eksponatów, różnego rodzaju opłaty czy też bieżącą konserwację zbiorów.
Rozwijamy naszą działalność!
  • 1 000 zł miesięcznie
  • 975 zł brakuje
2%
Kolejne środki pozwalają nam na rozszerzenie działalności w terenie, prowadzenie poszukiwań i co najważniejsze pozyskiwanie kolejnych eksponatów do Izby Pamięci.
Rozwój działalności
  • 1 500 zł miesięcznie
  • 1 475 zł brakuje
1%
Możemy rozwijać naszą wystawę i planować co raz bardziej rozbudowane formy ekspozycji. Bieżący dopływ środków pozwala nam również na pozyskiwanie dodatkowych informacji archiwalnych i prowadzenie działań terenowych. Po osiągnięciu tego progu przygotujemy szczegółowe informacje co do naszych dalszych planów i możliwości wykorzystania większych środków.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Bojowe Schrony Proszowice - Izba Pamięci już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Justyna  Kocik
Justyna Kocik
25 zł
Wiktor Miraszewski
Wiktor Miraszewski
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.