Avatar użytkownika

Piotr Burnos - Metrologia

22
patronów
465 
miesięcznie
5 580 
łącznie
22
patronów
465 zł 5 580 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Dziękuję, że ze mną jesteś. Twoje regularne wsparcie niewątpliwie przyczyni się do rozwoju kanału na YouTube. Budujmy wspólnie społeczność metrologów!
15 zł miesięcznie
Dziękuję za zaangażowanie w rozwój kanału Metrologia i naszej społeczności! Twoje wsparcie zostanie dobrze spożytkowane na sprzęt do nagrywania, co znacznie usprawni proces produkcji filmów.
25 zł miesięcznie
O Chojny Metrologu! Dziękuję za wpłatę i Twoje wsparcie dla idei upowszechniania wiedzy o Metrologii. Jeżeli zgromadzone środki pozwolą, to oprócz zakupu sprzętu do nagrywania będę inwestować w nowe przyrządy pomiarowe. Dzięki temu będę mógł omawiać nowe zagadnienia!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Piotr Burnos - Metrologia w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Cześć, mam na imię Piotr. Moją pasją od zawsze były nauki ścisłe, a szczególnie Metrologia. Na moim kanale na YouTube, dzielę się moją wiedzą i doświadczeniem zdobytymi podczas 18 lat pracy na Uczelni - AGH w Krakowie. Chcesz wiedzieć jak świadomie i dokładnie wykonywać pomiary? Zapraszam!

Cześć, dzień dobry! Witam w laboratorium Metrologii. 

W XXI wieku praktycznie każde urządzenie elektroniczne jest wyposażone w sensory zbierające informacje o otaczającej nas rzeczywistości. Od smartfonu, przez samochody po satelity - wszystkie te urządzenia wyposażone są w dziesiątki lub setki czujników, a zebrane w ten sposób dane pomiarowe gwarantują ich poprawne działanie. Tym samym Metrologia jest obecna w naszym życiu bardziej, niż nam się wydaje.  

Na moim kanale na Youtube, dzielę się z widzami wiedzą z zakresu Elektrotechniki i Metrologii czyli praktycznego wykonywania pomiarów. Od zagadnień podstawowych, teoretycznych, po najnowsze trendy w światowej metrologii - każdy znajdzie tu coś dla siebie. 

 

W moim "laboratorium" pokazuje praktyczne przykłady "jak coś zmierzyć" lecz informacja ta zawsze uzupełniona jest podstawami teoretycznymi. Staram się więc, aby przekazywana przeze mnie wiedza była rzetelna i aktualna. W pomiarach nie ma miejsca na niedociągnięcia!

Omawiam zarówno aparaturę pomiarową: multimetry, oscyloskopy, watomierze.. ale również metody i układy pomiarowe analogowe i cyfrowe. 

 

Ponieważ kanał dynamicznie się rozwija - to wychodząc na przeciw rosnącym oczekiwaniom widzów, chciałbym zmodernizować sprzęt do nagrywania filmów. To jest mój pierwszy cel bytności na Patronite. Drugi to zakup sprzętu pomiarowego, który umożliwi rozszerzenie zakresu prezentowanych na moim kanale treści. 

W końcu Drogi Widzu jeżeli uznasz, że zwyczajnie chcesz mnie wesprzeć na mojej naukowej "drodze" na Youtube, to będę wdzięczny. 

 

 

 

 

 

Cele Autora

Zakup aparatury pomiarowej
  • 500 zł miesięcznie
  • 35 zł brakuje
93%
Chciałbym móc testować dla Was więcej aparatury pomiarowej w oparciu o rzetelne testy oceny dokładności. To wymaga mojej osobistej inwestycji w zakupy sprzętu. Konsekwentna, comiesięczna realizacja tego celu na poziomie 500zł da mi możliwość testowania dla Was wielu nowych urządzeń pomiarowych!
Zakup sprzętu do nagrywania
  • 1 000 zł miesięcznie
  • 535 zł brakuje
46%
Cel jest prosty. Inwestycja w nowy sprzęt do nagrywania. Obecnie używany telefon z mikrofonem na kablu i niestabilne oprogramowanie kamery znacznie utrudniają i wydłużają proces nagrywania w 4K. Brak oświetlenia uniemożliwia nagrywanie filmów w mojej pracowni.

Chciałbym móc regularnie dla Was publikować nie martwiąc się o problemy techniczne. Z drugiej strony, dzięki realizacji tego celu, otrzymacie wysokiej jakości materiał 4K i regularne publikacje co tydzień.

Comiesięczne wsparcie celu na poziomie 1000zł umożliwi mi stopniowo: zakup mikrofonu bezprzewodowego (RODE Wireless GO II), obiektywu Sigma 16mm f1.4 do mojego aparatu Sony oraz oświetlenia do pracowni.

Taki zestaw rozwiąże problemy z nagrywaniem!

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Piotr Burnos - Metrologia już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Pa Ma
Pa Ma
25 zł
Paweł Dooman
Paweł Dooman
25 zł
pawel k
pawel k
25 zł
Krzysztof J. Wanat
Krzysztof J. Wanat
10 zł
Stanisław Jaźwiec
Stanisław Jaźwiec
25 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.