BUSEM PRZEZ ŚWIAT

W Patronite od 28.06.2018

Nazywamy się Karol i Ola Lewandowscy, mamy 29 lat i jesteśmy podróżującą parą. Podróżujemy po świecie naszym starym kolorowym busikiem i zawsze staramy się robić to jak najtaniej. Z naszych podróży tworzymy bardzo dużo filmów - daily vlogów i poradników na temat taniego podróżowania.

O Autorze

 

Nazywamy się Karol i Ola Lewandowscy, mamy 29 lat i jesteśmy podróżującą parą. Podróżujemy po świecie naszym starym kolorowym busikiem i zawsze staramy się robić to jak najtaniej.

Prawie nigdy nie podróżujemy sami - nasz bus jest 9-osobowy więc zabieramy ze sobą przyjaciół, czytelników naszego bloga i przypadkowo poznanych ludzi - dzięki temu jest taniej i weselej. W sumie podróżowało z nami już ponad 100 osób.

W 7 lat odwiedziliśmy ponad 50 państw na 5 kontynentach i przejechaliśmy ponad 200 tysięcy kilometrów. Nasz blog, na którym właśnie jesteś otrzymał nagrodę najlepszego Bloga Roku w kategorii Podróże od samej Martyny Wojciechowskiej a rok później nasz kanał na youtube został nagrodzony tytułem Twórca Wideo Roku w kategorii Poradnikowe.

Na naszym kanale publikujemy daily vlogi z wypraw, przewodniki i poradniki, w których podpowiadamy, jak samemu zorganizować tani wyjazd.

Przeczytasz tutaj o naszych przygodach i obejrzysz filmy z wypraw. Na blogu dzielimy się swoją wiedzą o tym jak podróżować tanio, skąd brać pieniądze na podróże i co warto zobaczyć.

Vlogi z podróży przez 3 Ameryki

Z naszych podróży poza poradnikami i przewodnikami tworzymy też codzienne relacje filmowe - daily vlogi. 

Obecnie jesteśmy w podróży przez 3 Ameryki - od Alaski do Argentyny i relacjonujemy tę podróż w codziennych filmach. Jej szczegóły znajdziecie tutaj: https://www.busemprzezswiat.pl/3ameryki

Tworzenie codziennych vlogów z podróży to bardzo duże przedsięwzięcie, w które musimy angażować montażystów - dzięki temu filmy mogą pojawiać się codziennie, z zaledwie tygodniowym opóźnieniem. 

Zebrane pieniądze zostaną wydane na wypłaty dla montażystów i na opłacenie kosztów internetu, niezbędnego do wysyłania materiałów z podróży (około 10-15 GB dziennie)

Jeżeli osiągniemy próg 10.000 zł miesięcznie to będziemy w stanie tworzyć też codzienne vlogi z naszych innych podróży, które są kilka razy w roku (z podróży po Polsce, Europie czy Azji).


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)