Avatar użytkownika

Autostopem Na Koniec Świata

380
patronów
380
patronów

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
CEGIEŁKA

Autostopowa cegiełka dla każdego kto chce mnie wesprzeć!

Każda złotówka warta jest więcej niż się wydaje. Za 5 PLN przeżyłbym na Kołymie dobre 2 dni!
10 zł miesięcznie
ZOSTAŃ MOIM
TOWARZYSZEM PODRÓŻY!


Bądź zawsze na bieżąco. Wspierając mnie dyszką, otrzymasz:

1. PO PIERWSZE!

Dostęp do unikalnej, zamkniętej grupy dla Patronów na portalu Facebook! Na grupie będą pojawiać się:

- spontaniczne live`y - czyli zapraszam za kulisy mojej wyprawy i życia! Dla Patronów nadawałem już na żywo z pustyni Gobi, kazachstańskich stepów, górskiego Karabachu, mongolskiej jurty, z Bajkonuru, z zamarzniętego Bajkału...wszędzie tam Patroni byli ze mną! Obecnie budujemy chatke na skraju dżungli w Kambodży!

- wcześniejsze premiery odcinków, ale też trailerów i materiałów video tylko dla Patronów (nawet z tygodniowym wyprzedzeniem!)

- po premierze każdego odcinka serii na grupie pojawi się osobny wątek - to będzie miejsce na Wasze pytania i odpowiedzi!

- setki godzin dodatkowych materiałów z najnowszej wyprawy! Na własne oczy możesz zobaczyć, jak powstaje chatka na skraju dżungli, na grupie czekają filmy, zdjęcia, nagrania, dyskusje… Tak buduję dom w Kambodży, a Patroni są ze mną każdego dnia

- dostęp do lokalizacji live podczas wypraw i lokalnych tripów - sprawdź, czy nie zeżarł mnie niedźwiedź lub nie ubił Ruski (kilka razy Patroni mieli już wątpliwości!)

- specjalne ankiety, w których będę pytał Was o zdanie – i chodzi tu o konsultacje w sprawie publikacji filmów, działań, ale i…przebiegu wypraw! Gdy tylko znajdziemy się gdzieś na rozdrożu, będę chciał, żebyście wspólnie ze mną podjęli decyzję, co robić dalej!

- luźne dyskusje i niespodzianki :)

2. PO DRUGIE!

Zapraszam Cię też na specjalny serwer Discord, gdzie:

- wspólnie z Patronami rozmawiamy na czacie tekstowym, ale również czacie głosowym i video!Mamy za sobą wiele dyskusji do późnej nocy o podróżach i życiu. Dołącz do nas!

- regularnie raportuję, gdzie jestem i co robię - zarówno w Polsce (dzięki temu umawiamy się na spontaniczne spotkania z Patronami!) jak i podczas wszystkich wypraw

3. PO TRZECIE!

Każdy Patron z tego i wyższych progów ma zaproszenie na WSZYSTKIE spotkania - zarówno te oficjalne, jak i spontaniczne, w różnych miejscach Polski (już niejeden Patron przejechał się Ładą!)
20 zł miesięcznie
KIEROWNIK KANAŁU
+ wizyta listonosza...

- Wszyscy Patroni z tego progu zostaną wymienieni w napisach końcowych moich filmów!

Twoje imię/nazwisko/nick zobaczysz na specjalnej planszy - każdy ze wspierających otrzyma też tytuł Kierownika Kanału. Skoro zatrudniasz Miszę, to należy Ci się kierownicze stanowisko!

- Wszyscy Patroni z tego i wyższych progów będą otrzymywać kartki pocztowe z moich wypraw!

Wszyscy Patroni z tego i wyższych progów będą otrzymywać ode mnie upominki z podroży. Są to pocztówki i magnesy z odwiedzanych miejsc, ale nie tylko. Z Kambodży, gdzie obecnie jestem, wysyłam ręcznej roboty noże z resorów samochodowych oraz słynny kambodżański pieprz i kawę. Wyobraźnia nie zna granic. Wszystko zależy od tego na co umówimy się z Patronami!

UWAGA! Żeby otrzymać pocztówkę, koniecznie wypełnij ankietę adresową - zajrzyj do sekcji Posty!

*Oczywiście, przysługują Ci też nagrody z progu 10 zł
50 zł miesięcznie
WIERCHUSZKA

Skoro wspierasz mnie tak hojnie, postaram się równie hojnie odwdzięczyć!

- Halo, tu Misza! Zadzwonię do każdego z Patronów z tego i wyższych progów – osobiście podziękuję Ci za wsparcie, pogadamy nieco o życiu, opowiem Ci o moich planach!

- Otrzymasz unikalny kontakt do mnie przez komunikator whatsapp, który pozwala na pozostanie w kontakcie pomimo granic i roamingów.

UWAGA! Żeby otrzymać nagrody, koniecznie wypełnij ankietę adresową - zajrzyj do sekcji Posty!

- Otrzymasz dostęp do specjalnej, zamkniętej Galerii Zdjęć . Z każdym odcinkiem na kanale, w galerii pojawi się kolejna porcja zdjęć w wysokiej rozdzielczości!

- Ekskluzywna Kołyma! Myślałeś, że widziałeś wszystko? No to jesteś w błędzie! Nie widziałeś nawet połowy Kołymy!

Istnieje specjalna wersja bez zbędnych cięć skompilowana w znacznie dłuższe odcinki. Nowa wersja to cała masa unikalnych nie przedstawionych jeszcze nigdzie materiałów, historii i prywatnych rozmów kręconych pośrodku niczego. W praktyce, w wersji oficjalnej ponad połowa materiału podczas montażu została wycięta.

Patron otrzyma dostęp do unikalnej, prywatnej wersji legendarnej Kołymy! Do tej pory pojawiło się już kilkanaście odcinków rozszerzonej wersji, a pojawi się sporo kolejnych!

Dla porównania:

Czas wersji oficjalnej: 21 godzin i 27 minut
Czas "surówki": ponad 90 (!) godzin

*Oczywiście, przysługują Ci również nagrody z progu 10 zł i 20 zł
75 zł miesięcznie
MISZA NA ZLECENIE

🚗 To już poważny próg! Odwdzięczę Ci się nagraniem wideo dedykowanych życzeń na urodziny, ślub czy inną na okazję Zanim przejdziemy do nagrywania, skontaktuj się ze mną koniecznie i porozmawiajmy!

- Osobisty gadżet od Miszy! Raz na jakiś czas wypuszczamy limitowaną serię kalendarzy, kubków czy koszulek. To jest właśnie ten próg, w którym odwdzięczam się osobistym gadżetem.

UWAGA! Żeby otrzymać nagrody, koniecznie wypełnij ankietę adresową - zajrzyj do sekcji Posty!

*Oczywiście, przysługują Ci również nagrody z progu 10 zł, 20 zł i 50 zł
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
16 dostępnych miejsc
MECENAS DOBREGO MORALE

To już naprawdę mocne wsparcie – mam więc dla Ciebie specjalną nagrodę, która pozwoli Cię uhonorować:

- Każdy Mecenas zostanie oficjalnym sponsorem jednego z odcinków – na planszy początkowej pojawi się specjalna informacja „Mecenasem kanału jest {imię i nazwisko}”

- Mecenasi pojawią się również na samym początku listy Patronów, która będzie widoczna w napisach końcowych każdego odcinka nowej serii wschodniej

- Twoje specjalne pozdrowienia Każdy z Mecenasów otrzymaspecjalne, imienne pozdrowienie od...lokalnego mieszkańca, przemierzanych przeze mnie terenów! Ja oczywiście również do tych pozdrowień się dołączę :) Będziesz mógł się pochwalić rodzinie, znajomym i nieznajomym własnym, osobistym fragmentem jednej z wypraw!

UWAGA! Żeby otrzymać nagrody, koniecznie wypełnij ankietę adresową - zajrzyj do sekcji Posty!

Uwaga, nagrody są dostępne przy wsparciu min. trzymiesięcznym. Nagrody nie przysługują firmom!

*Oczywiście, przysługują Ci również nagrody z progu 10 zł, 20 zł, 50 zł i 75 zł
200 zł miesięcznie
Wybierz 200 zł
7 dostępnych miejsc
JAK JA CIEBIE SZANUJĘ!

Oho, takie wsparcie zobowiązuje do wyjątkowej formy podziękowania!

Chciałbym odwdzięczyć się osobistym spotkaniem - jeśli będziesz kiedyś we Wrocławiu lub na grupie dla Patronów zobaczysz, że jestem niedaleko - napisz koniecznie!

Spotkamy się, podziękuję Ci osobiście, pojedziemy Ładą i porozmawiamy - a później? Kto wie co przyniesie dzień! Zdecydowanie będę się chciał jednak dowiedzieć, co sprawiło, że wspierasz mnie tak hojnie...

UWAGA! Żeby otrzymać nagrody, koniecznie wypełnij ankietę adresową - zajrzyj do sekcji Posty!

Uwaga! Nagroda jest dostępna przy wsparciu min. trzymiesięcznym. Nagroda nie przysługuje firmom!

*Oczywiście, przysługują Ci również nagrody z progu 10 zł, 20 zł, 50 zł, 75 zł i 100 zł

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Autostopem Na Koniec Świata w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Michał Pater, absolwent Instytutu Historycznego Uniwersytetu Wrocławskiego, podróżnik, twórca kanału Autostopem Na Koniec Świata.

Patroni biorą udział w swego rodzaju programie interaktywnym. Będą ze mną w stałym kontakcie wiedzą i widzą więcej jeszcze przed publikacją odcinków.

Jak poznaliśmy się z Patronami?

A pomyśleć, że jeszcze jeszcze przed wsparciem Patronów wszystko prezentowało się zgoła odmiennie. Po raz kolejny wróciłem z wielkiej wyprawy i znów musiałem zaczynać wszystko od zera....

Niektórzy zapytają "po co ci ten Patronite, skoro potrafiłeś pojechać na drugi koniec świata za 200 PLN?" Tak, potrafiłem i dalej potrafię, ale po co mi to wszystko skoro nie mam jak budować swojej przyszłości? 

To Wasze "cegiełki" są wykupywaniem mojego czasu, który mogę poświęcić na kręcenie filmów - a nie pracę zawodową, kompletnie niezwiązaną z kanałem.

Wielkim sekretem podróżników jest to, że potrafią oni zacisnąć pasa i oszczędzać na swoje marzenia, a tym samym kupić sobie czas. Kiedy jedni zmieniają samochody, podróżnicy gromadzą oszczędności, które pozwalają im nie martwić się o zobowiązania w trakcie wyprawy, oraz miękko wylądować po powrocie. Wracamy zatem z wyprawy, oszczędności topnieją, idziemy do roboty i odkładamy na kolejne marzenia.

Jaki ma sens robić tak do końca życia, skoro już dawno odkryliśmy, iż najwięcej radości daje nam dawanie swojego czasu innym? Tego zaś nie ma, bo za każdym razem trzeba od zera aklimatyzować się po powrocie do kraju.

Dzięki Waszemu wsparciu wszystko się zmieniło - podróże trwają, a w dodatku mogę zabierać Was w każdą z nich! Dziękuję!

Od końca 2018 roku jesteśmy codziennie w kontakcie dzięki komunikatorowi discord. Do wielu z was dzwonię również osobiście przez whatsapp. Choć wielu z was chyba najbardziej podobają się wysyłki niespodzianek z egzotycznych krajów i długie wieczory przy ognisku po powrocie.

Tak! Nasze społeczność jest nie tylko wirtualna, ale i realna. Na różnego rodzaju zlotach Patronów, wyjściach w góry, czy moich osobistych odwiedzinach przewinęło się już kilkaset osób.


Dzięki wam, każdy powrót to nie kolejne poszukiwania pracy i rozpoczynanie wszystkiego od nowa. To liczne spotkania i długi godziny w teranie przy ognisku, w knajpie, czy u was w domach!

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj Autostopem Na Koniec Świata w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Słuchaj

Cele Autora

Misza na Madagaskar
  • 9 000 zł miesięcznie
  • 275 zł brakuje
96%
DJI-0305

Własnie wylądowałem na Madagaskarze, gdzie ruszam w ślady dwóch śławnych polaków-odkrywców. Hrabiwgo Maurycego Beniowskiego i Arkadego Fiedlera.

Ta 4 najwięsza wyspa świata, to prawdziwa zagadka. Muszę przyznac, iż w porównaniu z dotychczasowymi porzygodami w Kambodży, to jest tu naprawdę przygodowo!

Mam tu nowy motor i ruszam w objazd tej niesamowitej wyspy!
1. Operacja "Tropikalny Misza"!
  • 10 000 zł miesięcznie
  • 1 275 zł brakuje
87%


Dzień dobry z Kambodży.

Przejechałem tu na początku roku 2021 i na dobre zadomowiłem się w tym niezwykłym kraju. Zwiedzając Kambodżę poznaję lokalne społeczności, opowiadam o jej historii i kulturze. Od niedawna uczę się nawet jeżyka Khmerów.

To wszystko dzięki wsparciu Patronów. Dzięki wam powstają odcinki z moich przygód publikowane co tydzień na YT.

Co więcej, wasze wsparcie daje mi też czas na daily vlogi, które możecie znaleźć w zakładce „posty” na moim profilu na Patronite.

Kambodża wciągnęła mnie do tego stopnia, że postanowiłem przenieść tu swoją bazę wypadową, skąd będę wyruszał w kolejne wyprawy. Uczę się lokalnego języka i zwyczajów zaś na naszej grupie patronów i komunikatorze discord codziennie relacjonuję postępy z budowy „chatki na skraju dżungli”.

Mam tu swoich sąsiadów, znajomych, kolegów i koleżanki. Jeszcze nigdy nie udało mi się tak mocno wsiąknąć w lokalną społeczność.

A wszystko dzięki wam!

Stąd też wysyłam dla was rożne tropikalne niespodzianki. Ręcznej roboty noże, kambodżańska kawę i legendarny czarny pieprz. NAJLEPSZY PIEPRZ NA CAŁYM ŚWIECIE!
2. Operacja "Arktyczny Misza"
  • 11 000 zł miesięcznie
  • 2 275 zł brakuje
79%


Pamiętacie przygody na łódce z Andrzejem. Płynęliśmy wówczas jesienią przez Morze Północne i złapał nasz sztorm? Andrzej wciąż, żyje, ma się dobrze, a jego krypa pływa.

Już snuję z nim kolejny ambitny plan. Chcemy popłynąć wzdłuż wybrzeży Norwegi na Spitsbergen, gdzie znajduje się stacja arktyczna. Zwiedzanie te mroźnej wyspy nie będzie należało do rzeczy łatwych.

Nie chodzi tu nawet o klimat , czy bezludzie. Po tej Norweskiej wyspie beztrosko hasają sobie dzikie niedźwiedzie polarne. Tak więc konieczne będzie zaopatrzenie się w broń palną po zaokrętowaniu u jej wybrzeży. Jednak Spitsbergen to nie koniec, ta wyprawa będzie znacznie ambitniejsza, o czym przekonacie się na wiosnę przyszłego roku.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Autostopem Na Koniec Świata już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Jan Nowak
Jan Nowak
10 zł
Borys Seferyński
Borys Seferyński
20 zł
Radosław Deszczyński
Radosław Deszczyński
20 zł
p2b Kuba
p2b Kuba
20 zł
Dawid Łobaczewski
Dawid Łobaczewski
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.