Autostopem Na Koniec Świata

W Patronite od 21.11.2018

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 35

Liczba Patronów: 34

Zostań Patronem
Kup na prezent
593 patronów
Michał Pater, absolwent Instytutu Historycznego Uniwersytetu Wrocławskiego, podróżnik, twórca kanału Autostopem Na Koniec Świata.

Patroni biorą udział w swego rodzaju programie interaktywnym. Będą ze mną w stałym kontakcie wiedzą i widzą więcej jeszcze przed publikacją odcinków.

O Autorze

 

Jak poznaliśmy się z Patronami?

A pomyśleć, że jeszcze jeszcze przed wsparciem Patronów wszystko prezentowało się zgoła odmiennie. Po raz kolejny wróciłem z wielkiej wyprawy i znów musiałem zaczynać wszystko od zera....

Niektórzy zapytają "po co ci ten Patronite, skoro potrafiłeś pojechać na drugi koniec świata za 200 PLN?" Tak, potrafiłem i dalej potrafię, ale po co mi to wszystko skoro nie mam jak budować swojej przyszłości? 

To Wasze "cegiełki" są wykupywaniem mojego czasu, który mogę poświęcić na kręcenie filmów - a nie pracę zawodową, kompletnie niezwiązaną z kanałem.

Wielkim sekretem podróżników jest to, że potrafią oni zacisnąć pasa i oszczędzać na swoje marzenia, a tym samym kupić sobie czas. Kiedy jedni zmieniają samochody, podróżnicy gromadzą oszczędności, które pozwalają im nie martwić się o zobowiązania w trakcie wyprawy, oraz miękko wylądować po powrocie. Wracamy zatem z wyprawy, oszczędności topnieją, idziemy do roboty i odkładamy na kolejne marzenia.

Jaki ma sens robić tak do końca życia, skoro już dawno odkryliśmy, iż najwięcej radości daje nam dawanie swojego czasu innym? Tego zaś nie ma, bo za każdym razem trzeba od zera aklimatyzować się po powrocie do kraju.

Dzięki Waszemu wsparciu wszystko się zmieniło - podróże trwają, a w dodatku mogę zabierać Was w każdą z nich! Dziękuję!

Od końca 2018 roku jesteśmy codziennie w kontakcie dzięki komunikatorowi discord. Do wielu z was dzwonię również osobiście przez whatsapp. Choć wielu z was chyba najbardziej podobają się wysyłki niespodzianek z egzotycznych krajów i długie wieczory przy ognisku po powrocie.

Tak! Nasze społeczność jest nie tylko wirtualna, ale i realna. Na różnego rodzaju zlotach Patronów, wyjściach w góry, czy moich osobistych odwiedzinach przewinęło się już kilkaset osób.


Dzięki wam, każdy powrót to nie kolejne poszukiwania pracy i rozpoczynanie wszystkiego od nowa. To liczne spotkania i długi godziny w teranie przy ognisku, w knajpie, czy u was w domach!


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
karol karol
karol karol
Próg: 20 zł
Norbert Jabłoński
Norbert Jabłoński
Próg: 10 zł
Dominik Undak
Dominik Undak
Próg: 10 zł
Łukasz 'Mały' Ostrowski
Łukasz 'Mały' Ostrowski
Próg: 20 zł
Krzysztof Drobny
Krzysztof Drobny
Próg: 100 zł