Chór Politechniki Morskiej w Szczecinie

W Patronite od 02.11.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 690

Liczba Patronów: 475

Zostań Patronem
Kup na prezent
41 patronów
765 miesięcznie
3 895 łącznie
Witajcie!
Jesteśmy Chórem Politechniki Morskiej w Szczecinie (jeszcze do niedawna Chórem Akademii Morskiej w Szczecinie) pod dyrekcją dr hab. Sylwii Fabiańczyk – Makuch.

O Autorze

Od 19 lat z niegasnącą pasją staramy się promować wysokiej jakości chóralistykę, burząc jej stereotypowe postrzeganie - zrywamy z nudą!

Na swoim koncie mamy pokaźny zbiór festiwalowych nagród, jest ich blisko 70, w tym 13 Grand Prix, 46 Złotych Medali, a także liczne nagrody uznaniowe cenionych instytucji kultury. W 2019 r. uhonorowani zostaliśmy tytułem Ambasadora Szczecina, a w 2021 r. przyznano nam certyfikat marki “Zrobione w Szczecinie”.

Dużo podróżujemy. Odwiedziliśmy już m.in.: Japonię, Tajwan, Kanadę, Ekwador, Włochy, Francję, Hiszpanię, Turcję, Macedonię, Litwę, Maltę, Irlandię i Grecję. W każdym z tych miejsc, dumnie reprezentowaliśmy nasze miasto, region i kraj na międzynarodowych konkursach chóralnych. 

Wydaliśmy siedem płyt CD. Właśnie nagrywamy dwie kolejne! Zrealizowaliśmy piętnaście teledysków. Każdy z nich był dla nas wielką przygodą. Wspaniale odnajdujemy się na “planie filmowym” i mamy dużo pomysłów na następne produkcje. Nasz wideoklip do utworu “Toss a Coin to Your Witcher” uzyskał ponad 200 tysięcy wyświetleń na naszym kanale Youtube!

Od 2013 roku jesteśmy organizatorami autorskiego projektu Wspólne Brzmienia, w ramach którego zaprosiliśmy do współpracy Kubę Badacha, Grupę MoCarta, Ireneusza Krosnego, Kayah, Kroke, Mikromusic, Smolika, Skubasa, Dorotę Miśkiewicz, Grzegorza Turnaua, zespół Fisz Emade Tworzywo oraz zespół Organek. Rokrocznie staramy się podkreślić otwartość i nieograniczone możliwości chóralistyki, ukazując zaskakujące połączenia brzmieniowe z artystami reprezentującymi odmienne kultury muzyczne. Nasze koncerty wypełniają salę szczecińskiej Filharmonii po same brzegi, a bilety rozchodzą się jak pączki w tłusty czwartek!

   

   

Nasz repertuar jest szeroki i różnorodny. Nie boimy się wyzwań, chętnie sięgamy zarówno po literaturę klasyczną i sakralną, jak i po utwory rozrywkowe oraz bliskie naszemu sercu - marynistyczne. Podczas koncertów śpiewamy w wielu językach - zdarza się nawet suahili i języki azjatyckie! Mamy na koncie wiele prawykonań dzieł wybitnych kompozytorów. Jesteśmy również zapraszani do współpracy ze znakomitymi artystami w dużych, medialnych wydarzeniach, takich jak „Razem z Ukrainą”- największej akcji charytatywnej w Polsce transmitowanej na żywo do 50 krajów świata. Każde takie doświadczenie to dla nas ogromne wyróżnienie. Jesteśmy szczęśliwi, mogąc brać w nich udział i jesteśmy dumni z tego, co udało nam się wypracować wspólnie z naszą Panią Dyrygent przez te wszystkie lata.

 Jednak przede wszystkim - jesteśmy grupą przyjaciół, którzy zawsze mogą na siebie liczyć. Łączy nas pasja - miłość do muzyki, która zajmuje naprawdę mnóstwo miejsca w naszych sercach. Kochamy spędzać ze sobą czas i kochamy robić razem właśnie to, co robimy! By móc dawać z siebie więcej i jeszcze częściej dzielić się z publicznością naszą energią i emocjami, potrzebujemy wsparcia finansowego, które przeznaczyć będziemy mogli na realizację kolejnych inicjatyw chóralnych. 

Gwarantujemy wysoką jakość wykonawczą naszych działań i niebanalne propozycje artystyczne. Nasz zespół to ponad sto głów wypełnionych muzycznymi marzeniami i zaskakującymi pomysłami! Pomóż nam je wszystkie spełnić!


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Kamil KRUPIEŃKO
Kamil KRUPIEŃKO
Próg: 10 zł
Adam Domagalski
Adam Domagalski
Próg: 10 zł
Marcin Skonieczny
Marcin Skonieczny
Próg: 10 zł
Weronika Motyka
Weronika Motyka
Próg: 50 zł
Ewa Choina
Ewa Choina
Próg: 10 zł