Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Coś na A w formie kuponu podarunkowego.
Zobacz jak działają kupony
Fot. Alina Gajdamowicz
Cześć! Nazywam się Karolina Domagalska, z wykształcenia jestem antropolożką, z zawodu reporterką. Interesują mnie tematy zwiazane z ciałem i władzą. Podcast o aborcji powstał z potrzeby chwili oraz z potrzeby serca. Zdziwicie się (albo nie) jak bardzo pojemny jest to temat i jak wiele mówi o tym, w jakim świecie żyjemy.
Krótkie bio:
Przez piętnaście lat pracowałam jako dziennikarka. Jestem też autorką reporterskiej książki pt. "Nie przeproszę, że urodziłam. Historie rodzin z in vitro" za którą byłam nominowana do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki. Dla tych z Was, którzy zdecydują się na wspieranie podcastu kwotami 50 i 100 pln., mam zresztą w podarunku właśnie tę książkę.
Trzy lata temu z powodów, o których można by deliberować godzinami (kryzys w mediach mainstreamowych to temat głeboki i szeroki), odeszłam od zawodu dziennikarki, ale jedno się nie zmieniło - wciaż chcę opowiadać historie. Podcast jest dla mnie całkowitym zaskoczeniem - nareszcie nie muszę denerwować się tym, czy uda mi się poprowadzić rozmowę w taki sposób, aby dowiedzieć się (żeby nie powiedzieć wyciągnąć) jak najwięcejm nowych, świeżych, zaskakujących, ciekawych informacji, nie muszę skupiać się na atrakcyjności formy, na chwytliwym tytule. W podcaście, a przynajmniej w tym podcaście, jest inaczej. Rozmawiam z osobami, które chcą podzielić się swoim doświadczeniem, moim zadaniem jest to umożliwić. Jestem bardziej doulą, niż dziennikarką. Sprawia mi to niesamowitą satysfakcję, bo czuję, że historie, które są pochowane głęboko w jaskiniach powoli wychodzą na światło dzienne i zmieniają świat. Opowiedzenie o swojej aborcji jest aktem rewolucyjnym. Tak sądzę.
Podcastu możecie posłuchać tutaj:
Dlaczego Patronite?
Jak się może domyślacie, aborcja to nie jest temat, na który łatwo znaleźć dofinansowanie, grant, sponsora czy partnera. Podcast robię całkowicie oddolnie, z pomocą mojego chłopaka, i o ile jest to praca bardzo satysfakcjonująca zauważyłam, że z biegiem czasu mogę poświęcać na niego coraz mniej czasu, ponieważ muszę szukać rzeczy, które przyniosą mi dochód. Chciałabym poświęcać na podcast więcej czasu, chciałabym, aby odcinki wychodziły regularnie, aby powstawały kolejne sezony, na które mam mnóstwo pomysłów. Dlatego właśnie postanowiłam spróbować poprosić Was o wsparcie.
Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.