W Patronite od 21.07.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 704

Liczba Patronów: 831

Zostań Patronem
9 patronów
320 miesięcznie
2 195 łącznie
Coś na A, to pierwszy w Polsce podcast o aborcji. Strefa wolna od cenzury, strachu, oceniania. Aborcja, możemy o tym porozmawiać.

O Autorze

 

Fot. Alina Gajdamowicz

 

Cześć! Nazywam się Karolina Domagalska, z wykształcenia jestem antropolożką, z zawodu reporterką. Interesują mnie tematy zwiazane z ciałem i władzą. Podcast o aborcji powstał z potrzeby chwili oraz z potrzeby serca. Zdziwicie się (albo nie) jak bardzo pojemny jest to temat i jak wiele mówi o tym, w jakim świecie żyjemy. 

Krótkie bio:

Przez piętnaście lat pracowałam jako dziennikarka. Jestem też autorką reporterskiej książki pt. "Nie przeproszę, że urodziłam. Historie rodzin z in vitro" za którą byłam nominowana do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki. Dla tych z Was, którzy zdecydują się na wspieranie podcastu  kwotami 50 i 100 pln., mam zresztą w podarunku właśnie tę książkę. 

Trzy lata temu z powodów, o których można by deliberować godzinami (kryzys w mediach mainstreamowych to temat głeboki i szeroki), odeszłam od zawodu dziennikarki, ale jedno się nie zmieniło - wciaż chcę opowiadać historie. Podcast jest dla mnie całkowitym zaskoczeniem - nareszcie nie muszę denerwować się tym, czy uda mi się poprowadzić rozmowę w taki sposób, aby dowiedzieć się (żeby nie powiedzieć wyciągnąć) jak najwięcejm nowych, świeżych, zaskakujących, ciekawych informacji, nie muszę skupiać się na atrakcyjności formy, na chwytliwym tytule. W podcaście, a przynajmniej w tym podcaście, jest inaczej. Rozmawiam z osobami, które chcą podzielić się swoim doświadczeniem, moim zadaniem jest to umożliwić. Jestem bardziej doulą, niż dziennikarką. Sprawia mi to niesamowitą satysfakcję, bo czuję, że historie, które są pochowane głęboko w jaskiniach powoli wychodzą na światło dzienne i zmieniają świat. Opowiedzenie o swojej aborcji jest aktem rewolucyjnym. Tak sądzę. 

Podcastu możecie posłuchać tutaj:

Spotify

ITunes

Dlaczego Patronite?

Jak się może domyślacie, aborcja to nie jest temat, na który łatwo znaleźć dofinansowanie, grant, sponsora czy partnera. Podcast robię całkowicie oddolnie, z pomocą mojego chłopaka, i o ile jest to praca bardzo satysfakcjonująca zauważyłam, że z biegiem czasu mogę poświęcać na niego coraz mniej czasu, ponieważ muszę szukać rzeczy, które przyniosą mi dochód. Chciałabym poświęcać na podcast więcej czasu, chciałabym, aby odcinki wychodziły regularnie, aby powstawały kolejne sezony, na które mam mnóstwo pomysłów. Dlatego właśnie postanowiłam spróbować poprosić Was o wsparcie. 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni