Strefa Patrona:

Poznań
Obserwuj
Podziel się ze znajomymi
NAPISZ WIADOMOŚĆ
34

patronów

782 zł

miesięcznie

4842 zł

łącznie

Walczę z bylejakością w moim życiu i namawiam do tego samego swoich odbiorców. Staram się wypracować nowoczesny model gentlemana.

ZOSTAŃ PATRONEM

Cele

0%
100%
osiągnięto 100%
cel: 500 zł miesięcznie
cel osiągnięty!
Pierwszy krok
Uzyskane z tego celu pieniądze nie zostaną wydane na podatki ani licencje. Te sprawy opłacę z innych źródeł. Przekazane fundusze będę przeznaczał natomiast na podnoszenie jakości moich materiałów, naukę i zbieranie informacji. Chciałbym w końcu wziąć kilka lekcji montażu, korekcji kolorów, emisji głosu itp.
Patroni uzyskają na tej stronie dostęp do comiesięcznych vlogów, będących relacją z mojej pracy.
0%
52 %
100%
osiągnięto 52%
cel: 1500 zł miesięcznie
brakuje 718 zł
Spokój ducha
Po osiągnięciu tego progu będę przygotowywał co miesiąc przynajmniej jeden, mniej zobowiązujący technicznie, materiał o tematyce wybranej przez Patronów w grupie na Facebooku. Pierwszy będzie gentleman - introwertyk (zgodnie z wynikami ankiety), następne mogą być np: fulary, ciekawostka z życia gentlemanów okresu międzywojennego lub jak wybrnąć z gafy.
0%
22 %
100%
osiągnięto 22%
cel: 3500 zł miesięcznie
brakuje 2718 zł
Seria: Historia Gentlemanów
Zgodnie z wyborem Patronów, po osiągnięciu tego celu rozpocznę realizację serii historycznej. Jeśli jeszcze tego nie wiecie, wyjaśnię, że jestem historykiem ze sporą wiedzą na temat międzywojennych gentlemanów, a w szczególności oficerów. Chciałbym jednak, żeby nie była to seria "gadana". Będą zatem potrzebne odpowiednie wnętrza, rekwizyty, a nawet aktorzy. I właśnie tutaj przydadzą się zebrane fundusze.

Na pierwszy ogień pójdą pojedynki międzywojennych gentlemanów, kodeksy honorowe i obrona czci własnej.
0%
11 %
100%
osiągnięto 11%
cel: 7000 zł miesięcznie
brakuje 6218 zł
Seria: Gentleman w Podróży
To kwota, którą będę odkładał z nadwyżek z każdego miesiąca*, aby w końcu zacząć realizować serię Gentleman w Podróży, faktycznie podróżując po świecie. Chcę przygotować kilka filmów i artykułów z różnych stron świata opowiadając o różnicach kulturowych i radząc jak się powinien zachować podróżujący do danego kraju, żeby uniknąć niepotrzebnych gaf i nieporozumień. Na pierwszy ogień idzie Szkocja. W planach mam jeden materiał o różnicach kulturowych, vlog z podróży oraz dodatkowy materiał z ciekawostkami z tego kraju. To plan minimum i jeśli wraz z Patronami uznamy, że powinienem w Szkocji zrobić więcej, pomyślę o przedłużeniu pobytu.

Szkocja to źródło wielu ważnych elementów związanych z klasyczną męską elegancją i ojczyzna whisky. Jest to też dla mnie pole do eksperymentowania zanim pojadę do egzotycznych miejsc, które mam w planach.

*Oznacza to, że cel nie musi być osiągnięty, żeby był zrealizowany. Zbierane z każdego miesiąca nadwyżki wystarczą.

O Autorze

Witam! Nazywam się Łukasz Kielban. Ponad 6 lat temu założyłem blog Czas Gentlemanów żeby podzielić się ze światem moją niszową, jak wówczas sądziłem, wiedzą o życiu gentlemanów w dwudziestoleciu międzywojennym. Ale ku mojemu zaskoczeniu okazało się, że jest dzisiaj duże zapotrzebowanie na wartości, kulturę i dbanie o relacje z innymi ludźmi. 

 

Przez kolejne lata ten blog bardzo się zmienił i rozwinął. Dziś jest to kanał na YouTube, blog, comiesięczne spotkania w wielu miastach Polski, media społecznościowe i książka "Mężczyzna z klasą. Przewodnik współczesnego gentlemana". Dla mnie Czas Gentlemanów jest impulsem do pracy nad sobą i sposobem na zrobienie czegoś dobrego dla otoczenia poprzez promowanie postaw, które uważam za wartościowe. Jest też moją codzienną pracą, pochłaniającą większość mojego czasu.

 

Opinie odbiorców Czasu Gentlemanów utwiedzają mnie w przekonaniu, że znajdujące się na nim treści są cenne i mogą pomóc zmienić życie na lepsze. Ja z kolei zawsze starałem się wykonywać moją pracę jak najlepiej, dlatego nieustannie się rozwijam i szukam jak najlepszych sposobów dotarcia jeszcze dalej z moim przesłaniem. 

 

Do tej pory Czas Gentlemanów mógł istnieć głównie dzięki współpracy z markami i choć nigdy nie zdażyło mi się opublikować nieszczerych, sponsorowanych treści, a odbiorcy oceniają współprace dobrze, taka forma ma swoje ograniczenia. Patronite może natomiast zmienić te relacje i pozwolić mi tworzyć treści z uwzględneiniem tylko dwóch stron: odbiorców i mnie, jako autora. Dzięki temu możemy zyskać wszyscy.

 


 

Tworzę materiały dotyczące pracy nad własnym charakterem:

 

 

Dobrych manier:

 

 

Męskiej elegancji:

 

 

I wiele innych tematów.

Zostań Patronem

6 zł / miesiąc
patroni: 5
Uważasz Czas Gentlemanów za wartościowe miejsce? Możesz wspomóc jego rozwój choćby tą kwotą.

W zamian to ja będę Ci bardzo wdzięczny! Ponadto otrzymasz dostęp do comiesięcznych vlogów kręconych dla Patronów, które będą tutaj publikowane.
Zostań patronem
12 zł / miesiąc
patroni: 16
Przekazując mi tę kwotę dołączasz do Klubu Patronów Czasu Gentlemanów! Dziękuję!

Otrzymujesz dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku, gdzie publikuję na bieżąco materiały dla Patronów i w miarę możliwości odpowiadam na pytania. Możesz też zapisać się na newsletter, w którym będę wysyłał linki do publikowanych tam filmów. To właśnie w grupie będziemy ustalali tematykę kolejnych artykułów i filmów na Czasie Gentlemanów. Mogą się tam też znaleźć dodatkowe vlogi i Q&A.

Twoje nazwisko/nick (do uzgodnienia) pojawi się na blogu na liście Patronów Czasu Gentlemanów.
Zostań patronem
30 zł / miesiąc
patroni: 7
To już konkretna pomoc!
Swoim czynem zasługujesz na umieszczenie raz w miesiącu Twojego nazwiska/nicku (do uzgodnienia) w filmie i artykule.

Za każdym razem gdy będę wysyłał pocztówkę dla osób z grup 50 i wyższych, będę też wybierał dwie osoby z tej grupy, które również taką pocztówkę otrzymają.

Dodatkowo należą Ci się nagrody z progu 12 zł.
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 5
Mogę śmiało powiedzieć, że jesteś podporą Czasu Gentlemanów!
Odwdzięczę się Tobie wysyłając pocztówkę z każdego kraju, do którego pojadę w ramach serii Gentleman w Podróży. Ponadto raz w miesiącu uruchamiam dla Ciebie czerwoną linię, dzięki której możesz do mnie napisać z pytaniem, a z pewnością odpowiem w przyzwoitym terminie. Pytanie potraktuję poważnie i nie będę zbywał, ani odsyłał do for lub grup.

Raz w miesiącu jedna osoba z tej grupy otrzyma przypinkę z progu 100 zł.
Ponadto należą Ci się nagrody z progów 12 i 30 zł.
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 1
W pewnym sensie asystujesz mi w pracy nad zmianą świata na lepsze!
Należysz już nominalnie do Klubu Patronów Czasu Gentlemanów, ale chciałbym Ci dodatkowo podarować specjalną przypinkę. Możesz ją nosić na przykład w klapie marynarki.

Dodatkowo należą Ci się nagrody z progu 12, 30 i 50 zł.
Zostań patronem

Najnowsi Patroni

Wyszukiwarka

Wybierz