Dawny Kraków

W Patronite od 15.06.2020

Dawny Kraków to blog pełen ciekawostek, wycinków z niegdysiejszej prasy, a także zdjęć miasta. Tworzymy go dla Was od kilkunastu lat. Uwielbiamy szperać w archiwach i bibliotekach i przywracać pamięć o zapomnianym. Wasze wsparcie pomoże nam rozwinąć blog w większą platformę medialną.

O Autorze

 

Zespół “Dawny Kraków” tworzymy my - Zuza Waligóra i Lana Dadu. Poznałyśmy się na kursie dla przyszłych przewodników po Krakowie i od samego początku spędzałyśmy mnóstwo czasu odkrywając tajemnice tego miasta, nie tylko od strony typowych kursantek, ale też pasjonatek, potocznie nazywanych “freakami”. W 2013 roku zostałyśmy licencjonowanymi przewodniczkami po Krakowie.

Lana już od 2008 prowadzi blog Dawny Kraków, dzieląc się ciekawostkami z niegdysiejszej prasy i szperając po archiwach w poszukiwaniu ówczesnych zdjęć. Teraz oprowadza wycieczki po mieście w kilku językach, ciągle próbując wygospodarować czas na dalsze tworzenie DK także w sieciach społecznościowych    i by sprostać wymaganiom coraz bardziej rozrastającej się społeczności fanów DK.

Zuza pracowała jako pilotka wycieczek od 2011 roku, a później została także licencjonowaną przewodniczką po Krakowie. Stworzyła autorskie wycieczki po mieście i okolicach, które pozwalają zagranicznym gościom przenieść się z turystycznej atrakcji do unikalnego miejsca o bogatej i fascynującej historii.

Połączyłyśmy siły by blog DK wyprowadzić poza formę pisaną i ruszyć z innymi medialnymi formami narracji, a społeczność skupioną wokół DK zachęcić do aktywnego współtworzenia treści. 

Wasze wsparcie umożliwi nam ukazanie Krakowa na nowo. Pokazanie tych ulic i dzielnic, które niby to są znane, a jednak kryją dalej wiele tajemnic. Wasza pomoc pozwoli nam opracowanie dla Was tras spacerowych tak, aby każdy Wasz krok był wartościowy, by naocznie zobaczyć jak zmieniało się i ewoluowało nasze miasto.

Naszym celem jest regularna obecność ze społecznością DK i rozwinięcie bloga w większą platformę medialną, która umożliwi lepsze poznanie i doświadczenie miasta w terenie.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)