Dawny Kraków

W Patronite od 15.06.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 970

liczba Patronów: 778

7 patronów
111 zł miesięcznie
247 zł łącznie
Dawny Kraków to blog pełen ciekawostek, wycinków z niegdysiejszej prasy, a także zdjęć miasta. Tworzymy go dla Was od kilkunastu lat. Uwielbiamy szperać w archiwach i bibliotekach i przywracać pamięć o zapomnianym. Wasze wsparcie pomoże nam rozwinąć blog w większą platformę medialną.

O Autorze

 

Zespół “Dawny Kraków” tworzymy my - Zuza Waligóra i Lana Dadu. Poznałyśmy się na kursie dla przyszłych przewodników po Krakowie i od samego początku spędzałyśmy mnóstwo czasu odkrywając tajemnice tego miasta, nie tylko od strony typowych kursantek, ale też pasjonatek, potocznie nazywanych “freakami”. W 2013 roku zostałyśmy licencjonowanymi przewodniczkami po Krakowie.

Lana już od 2008 prowadzi blog Dawny Kraków, dzieląc się ciekawostkami z niegdysiejszej prasy i szperając po archiwach w poszukiwaniu ówczesnych zdjęć. Teraz oprowadza wycieczki po mieście w kilku językach, ciągle próbując wygospodarować czas na dalsze tworzenie DK także w sieciach społecznościowych    i by sprostać wymaganiom coraz bardziej rozrastającej się społeczności fanów DK.

Zuza pracowała jako pilotka wycieczek od 2011 roku, a później została także licencjonowaną przewodniczką po Krakowie. Stworzyła autorskie wycieczki po mieście i okolicach, które pozwalają zagranicznym gościom przenieść się z turystycznej atrakcji do unikalnego miejsca o bogatej i fascynującej historii.

Połączyłyśmy siły by blog DK wyprowadzić poza formę pisaną i ruszyć z innymi medialnymi formami narracji, a społeczność skupioną wokół DK zachęcić do aktywnego współtworzenia treści. 

Wasze wsparcie umożliwi nam ukazanie Krakowa na nowo. Pokazanie tych ulic i dzielnic, które niby to są znane, a jednak kryją dalej wiele tajemnic. Wasza pomoc pozwoli nam opracowanie dla Was tras spacerowych tak, aby każdy Wasz krok był wartościowy, by naocznie zobaczyć jak zmieniało się i ewoluowało nasze miasto.

Naszym celem jest regularna obecność ze społecznością DK i rozwinięcie bloga w większą platformę medialną, która umożliwi lepsze poznanie i doświadczenie miasta w terenie.

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem
Najnowsi Patroni