Dolina Modlitwy

W Patronite od 25.03.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 3290

Liczba Patronów: 3222

Zostań Patronem
Kup na prezent
1 patron
10 miesięcznie
890 łącznie
Dwoje znajomych internetowych teolog i informatyk założyli modlitewnik, kanał na YT oraz katolickie forum pod wspólną nazwą Dolina Modlitwy

O Autorze

Jesteśmy internetowymi znajomymi, którzy wpadli na pomysł założenia internetowego modlitewnika. Dominik Borkowski jest niepełnosprawnym informatykiem i odpowiada za techniczną stronę naszego projektu, ja (mgr Katarzyna Pawelec)  go wspieram od strony teologicznej. 

Dominik przyznał mi administratora strony i zaczęliśmy nad nią pracować, myślałam że głównie będę doradzać, rzucać pomysłami, a tu dostawałam konkretne zadania i tak jakoś mimo braku umiejętności udawało mi się nie popsuć wszystkiego, co Dominik robił zdecydowanie lepiej niż ja.

Praca nad stroną dolinamodlitwy.pl zajęła nam dwa tygodnie od rana do wieczora, aby można ją było ludziom pokazać. A przez kolejne  miesiące dopracowywaliśmy stronę pod względem wypełnienia modlitwami. Odwiedziliśmy mnóstwo stron z modlitwami, wyjęliśmy swoje wszystkie modlitewniki, przejrzeliśmy tysiące zdjęć, aby urozmaicić nimi wpisy. 

Często słyszę pytanie, ale skąd taka nazwa? Kto ją wymyślił?

Muszę się przyznać, że ja. Przypomniałam sobie mój ulubiony psalm 23 i słowa: „Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną” i połączyłam w ten sposób słowo dolina i modlitwa w Dolinę Modlitwy, jako miejsca, gdzie nie ma lęku, bo jest rozmowa z Bogiem.

To było pod koniec czerwca 2020 roku, cały lipiec i początek sierpnia. Kiedy już w zasadzie strona przestała nas angażować, bo wypełniliśmy ją ponad tysiącem modlitw i odpoczywałam z poczuciem dobrze wykonywanej pracy. To jedna z czytelniczek naszego modlitewnika podpowiedziała, aby modlitwy nagrywać, bo wiele osób chciałoby się modlić w podróży, w aucie, w autobusie, czy po prostu przy czynnościach domowych, ale potrzebują nagranych modlitw.

No, dobrze - pomyślałam -  ale na Yt to ja się nie znałam zupełnie, a o składaniu filmów nie wiedziałam nic, a od programów graficznych odwracałam wzrok, bo to jest za trudne.

Koleżanka, pomysłodawczyni pomogła nam w rozkręceniu kanału robiąc kilka filmów na start. Dominik założył kanał na YT, ale pojechał na turnus rehabilitacyjny na 3 tygodnie. Innymi słowy zostałam „wkopana” w kanał na YT i musiałam sobie poradzić.

Potwierdziła się zasada: Bóg nie wybiera zdolnych, tylko uzdalnia wybranych - to zdanie czasem szczególnie ma moc!

W dwa dni nauczyłam się robić proste filmy. Jak usiadłam trzeci raz do tego programu to powstał dobry film i udało się nagrać w miarę dobrą ścieżkę dźwiękową. 

Obecnie przy tym projekcie pracuje ponad 15 osób głęboko wierzących i rozmodlonych, każde z tych osób zrozumiało i doceniło ideę projektu, w miarę wolnego czasu nagrywają modlitwy, sami je odkrywają, i robią to dla siebie i dla innych. 

Sama zauważyłam na sobie, jak to wpływa na rozmodlenie, na umiejętność modlitwy osobistej. 

Modlitwa w internecie nie ma zastąpić nam modlitwy osobistej, ale może nas jej nauczyć i może nas przybliżyć do Boga. Szczególnie lubię modlitwy ułożone przez świętych, bo chce się nauczyć od nich postawy serca w relacji do Boga, im się udało, więc są dla mnie wzorem. 

Po pół roku pracy nad kanałem mamy tam zebranych ponad 250 nagranych modlitw, z których można tworzyć playlisty i korzystać, gdy się uczymy ich na pamięć, gdy nie mamy rąk by liczyć koraliki na różańcu, gdy podróżujemy. 

No i dojrzeliśmy też do założenia forum dyskusyjnego dla katolików, gdzie można by w braterskiej atmosferze pogłębiać wiedzę, dzielić się doświadczeniami i wiarą, a także towarzyszyć sobie w codzienności, niejednokrotnie trudnej i uciążliwej.

A wszystko to robimy z Dominikiem, bo chcemy służyć i pomagać innym, ze względu na miłość do Jezusa Chrystusa i na Jego chwałę.

Jeśli doceniacie naszą pracę nad Doliną Modlitwy , to prosimy o wsparcie nas, byśmy mogli dalej działać, utrzymywać i rozwijać nasz projekt.  Dziękujemy Wam za każdą złotówkę, za każdą odsłonę nagrań w sieci, każdy sygnał, że filmiki pomagają Wam się modlić, że towarzyszą wam w samochodzie, czy na osobistej modlitwie. Dziękujemy za pomoc i obiecujemy modlitwę i ciężką pracę nad Doliną Modlitwy w formie kanału, modlitewnika czy forum. 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Katarzyna Pawelec
Katarzyna Pawelec
Próg: 10 zł
Beata Górniak
Beata Górniak
Próg: 10 zł
alfamet 2
alfamet 2
Próg: 10 zł
Jarosław Bednarek
Jarosław Bednarek
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł