Avatar użytkownika

Dom Dobre Miejsce

3
patronów
60 
miesięcznie
7 330 
łącznie
3
patronów
60 zł 7 330 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
🧡 SPOŁECZNOŚĆ BRATNICH DUSZ

Bardzo zależy nam, by Dom Dobre Miejsce nie był tylko fizyczną przestrzenią, ale rodziną bratnich dusz. Chcemy wokół naszej idei zgromadzić ludzi, którzy cenią sobie życie wewnętrzne, chcą pielęgnować wrażliwość, lubią tworzyć i karmić swoją duszę pięknem. Decydując się na wspieranie nas kwotą 5 zł miesięcznie, zyskasz dostęp do tajnej Grupy na FB, gdzie uraczymy Cię wieloma rozwojowymi smaczkami, które nakarmią Twój umysł i serce. Poznasz tam również ludzi, którzy też cenią sobie spokój, bliskość natury, rozwój w rytmie slow, refleksyjność i głębokie rozmowy przy kawie, herbacie, soku z malin.

TWOJE KORZYŚCI:
🧡 grupa Patronów na FB - rodzina bratnich dusz, dla których ważne jest pielęgnowanie życia wewnętrznego
10 zł miesięcznie
🏠 CEGIEŁKA

Grupa dla Patronów umożliwi nam nie tylko ubogacające interakcje między sobą, ale też będziemy mogli pokazać Wam proces wykańczania Domu Dobrego Miejsca od kuchni. Zaprosimy Was do współtworzenia tego miejsca razem z nami. Obok wkładu finansowego bezcenna jest dla nas Wasza informacja zwrotna - poznanie bliżej Waszych potrzeb, oczekiwań, preferencji. Każde wsparcie kwotą 10 zł miesięcznie traktujemy jako wyraz Waszego zaangażowania - tak jak byście dokładali do naszego domu realnie swoją cegiełkę. Dlatego też chcemy Cię dodatkowo uhonorować, publikując Twoje imię i nazwisko (lub pseudonim, jeśli wolisz) na naszej stronie internetowej, w opisie filmów na kanale You Tube oraz wpisując Cię odręcznie do Księgi Patronów w naszym domu.

PODSUMOWUJĄC, TWOJE KORZYŚCI:
🏠 to, co w progu SPOŁECZNOŚĆ BRATNICH DUSZ,
🏠 imię i nazwisko (lub pseudonim) na cegiełce na stronie internetowej, w opisie filmów na You Tube oraz wpis do Księgi Patronów
25 zł miesięcznie
Wybierz 25 zł
98 dostępnych miejsc
💌 POCZTÓWKA Z ZAWOI

Cenimy sobie autentyczną bliskość i dobre - oparte na zaufaniu i szacunku - relacje. Choć zalążki Domu Dobrego Miejsca przyjęły się na glebie internetu, od początku zależało nam na spotkaniach w realu i na kontakcie nie zapośredniczonym przez ekran komputera czy smartfona. Jeśli zdecydujesz się wspierać naszą ideę kwotą 25zł miesięcznie, docenimy ten fakt, wysyłając do Ciebie odręcznie napisaną pocztówkę z Zawoi, gdzie powstaje Dom Dobre Miejsce. Będziesz ją mógł/mogła wykorzystać jako zakładkę do książki lub zawiesić na lodówce jako znak naszego bycia w kontakcie. Do koperty wsunę jeszcze zasuszony kwiatek, lub listek, by tym gestem przytulić Cię delikatnie do łona natury, która nas tu otacza i czeka także na Ciebie....

PODSUMOWUJĄC, KORZYŚCI DLA CIEBIE:
💌 to, co w progu CEGIEŁKA,
💌 odręcznie napisana pocztówka z Zawoi z zasuszonym kwiatkiem lub liściem z naszych stron
50 zł miesięcznie
🔥 OPOWIEŚCI PRZY KOMINKU

Uwielbiam dzielić się z innymi swoim doświadczeniem, pokazywać różne rozwojowe ścieżki, które już sama przemierzyłam, inspirować do poszukiwania swoich własnych dróg. Cenię też kameralne spotkania w intymnej, pełnej ciepła i otwartości atmosferze. Jeśli zdecydujesz się wspierać Dom Dobre Miejsce kwotą 50 zł miesięcznie, otrzymasz raz w miesiącu dostęp do filmiku rozwojowego z serii "Opowieści przy kominku", poprzez który dam Ci trochę do myślenia, zmotywuję do rozwoju, zainspiruję fragmentami wartościowych książek. Będziesz też wiedzieć, co mi aktualnie w duszy gra, a wiem, że taka autentyczna ja jestem dla innych najcenniejsza. To też opcja regularnego comiesięcznego kontaktu ze mną na głębszym poziomie...

PODSUMOWUJĄC, KORZYŚCI DLA CIEBIE:
🔥 to, co w progu POCZTÓWKA Z ZAWOI
🔥 ekskluzywny filmik rozwojowy 1 raz w miesiącu
70 zł miesięcznie
Wybierz 70 zł
100 dostępnych miejsc
🍀 7 % ZNIŻKI DLA GOŚCI I UCZESTNIKÓW WARSZTATÓW

Od samego początku było w naszych sercach pragnienie, by zbudować dom, który byłby nie tylko przytulnym gniazdkiem dla naszej rodziny, ale także dla naszych gości. Bogactwo krajobrazów za oknem, piękno otaczającej nas przyrody, czyste powietrze, cisza, spokój i zieleń, a przy tym życzliwość i mądrość wypływająca z serca, radość spotkania drugiego człowieka, dobre słowo, głębokie wejrzenie - to główne skarby, którymi chcemy się z Wami dzielić już teraz i w przyszłości. Dla każdej osoby, która wesprze nas kwota 70 zł miesięcznie, gwarantujemy 7 % zniżki na przyszły pobyt w naszym domu oraz wszelkie prowadzone przez nas inicjatywy rozwojowe - także te obecne (np. Roczny Program Rozwojowy dla Mam prowadzony online).


PODSUMOWUJĄC, KORZYŚCI DLA CIEBIE:
🍀 to, co w progu OPOWIEŚCI PRZY KOMINKU
🍀 7% zniżki na wszystkie moje płatne inicjatywy rozwojowe (online i w realu) oraz przyszły pobyt w naszej agroturystyce
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
100 dostępnych miejsc
📔 GŁĘBSZE ZAKAMARKI

Pisanie i czytanie to mój ulubiony stan skupienia. Dotleniam wtedy mój umysł, duszę i serce. Są książki, które szczególnie cenię. Niektóre realnie zmieniły moje życie. Sama poza tekstami rozwojowymi, piszę krótkie opowiadania i wiersze. Regularnie też praktykuję pisanie dziennika. To dla mnie przestrzeń autentycznego wyrażania siebie. Nie każdy ma do tej sfery dostęp. Jeśli zdecydujesz się wspierać Dom Dobre Miejsce kwotą 100 zł miesięcznie, prześlę Ci mój autorski wiersz, opowiadanie lub fragment z dziennika oraz jedną z książek, które były dla mnie w życiu najbardziej przełomowe. Chętnie zaznaczę w niej dla Ciebie fragment, który mocno poruszył moje serce...

PODSUMOWUJĄC, KORZYŚCI DLA CIEBIE:
📔 to, co w progu 7% ZNIŻKI DLA GOŚCI I UCZESTNIKÓW WARSZTATÓW
📔 egzemplarz książki, która miała na mnie duży wpływ z zaznaczonym fragmentem i mój autorski wiersz, opowiadanie lub fragment z dziennika
150 zł miesięcznie
Wybierz 150 zł
100 dostępnych miejsc
☕ SPOTKANIE PRZY KAWIE/HERBACIE

Jako introwertyczka i osoba wysoko wrażliwa cenię sobie indywidualne spotkania i głębokie rozmowy. Chyba nie muszę Cię przekonywać, że jestem bardzo ciekawa Ciebie, Twojego wewnętrznego krajobrazu, subtelnych odcieni nastroju i emocji. Poznawanie ludzi i ich bogatego wnętrza to coś, co niezwykle mnie fascynuje. Wierzę też, że otwartość rodzi otwartość, a przyjemność, którą możemy czerpać z rozmowy naładuje nasze akumulatory na długo. Jeśli zdecydujesz się wspierać Dom Dobre Miejsce kwotą 150 zł miesięcznie, umówimy się na indywidualne spotkanie przy kawie lub herbacie (jak wolisz). zaproszę Cię tutaj do siebie lub dam Ci znać, gdy będę przejazdem gdzieś blisko Twojego miejsca zamieszkania. Ewentualnie umówimy się na pogaduchy od serca przez telefon lub na zoomie, messengerze czy skypie.

PODSUMOWUJĄC, KORZYŚCI DLA CIEBIE:
☕ to, co w progu GŁĘBSZE ZAKAMARKI,
☕ indywidualna rozmowa przy kawie/herbacie na żywo lub przez internet
300 zł miesięcznie
👑 MECENAT HONOROWY

Jeśli jesteś przedstawicielem firmy, organizacji, instytucji, której bliskie są takie wartości, jak: kreatywność, autentyczność, rozwój, natura, refleksyjność, samoświadomość i po zapoznaniu się z opisem naszego projektu coś poruszyło Twoje serce, to zachęcamy Cię do objęcia Domu Dobrego Miejsca patronatem honorowym. Przy miesięcznym wsparciu 300 zł i większym możesz liczyć na umieszczenie Twojego logo i/lub imienia i nazwiska na specjalnej stronie naszych sponsorów oraz w dedykowanej mecenasom gablocie w naszym domu. Jest to też otwarcie drogi do szerszej współpracy i realizacji wspólnych projektów...

PODSUMOWUJĄC, KORZYŚCI DLA CIEBIE:
👑 to, co w progu SPOTKANIE PRZY KAWIE/HERBACIE
👑 Twoje logo i/lub imię i nazwisko na stronie sponsorów i w specjalnej gablocie w naszym domu

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Dom Dobre Miejsce w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Rozwojowa agroturystyka położona w Zawoi u stóp Babiej Góry. Ostoja refleksyjności dla wrażliwych ludzi, którzy pragną pielęgnować swoje życie wewnętrzne...

Cześć! Nazywam się Monika Myszka-Wieczerzak...

Mieszkam w Zawoi pod Babią Górą i lubię się głębiej zamyślić. Czasem tylko w głowie, czasem na papierze...

Pisanie to mój ulubiony stan skupienia. Obok rozmowy z drugim człowiekiem...

Zbudowałam z mężem tu w Beskidach dom, który ma pełnić funkcję rozwojowej agroturystyki (albo - moimi słowami - turystyki wewnętrznej, gdzie preferowany styl przemieszczania się to wycieczki w głąb siebie ...).

Chcę pomagać naszym gościom wracać do siebie. Przecierać z nimi szlaki samopoznania. Pokazywać, jak bezpiecznie bujać w obłokach, zatrzymywać się na tym, co ważne i lekko stąpać po ziemi. Podpowiadać wrażliwym duszom, jak pielęgnować życie wewnętrzne. 

Ludzie mówią, że mój spokój uspokaja...

 

 

Wpadłam na pomysł stworzenia tego domu jesienią 2012 roku, słuchając pewnej audycji w Radiu Plus. W tej Opowieści przy kominku mówię, jak to się wszystko zaczęło: 

Usiądź z kubkiem herbaty i przeczytaj:

http://www.domdobremiejsce.pl/jak-to-sie-wszystko-zaczelo/

 

Prace budowlane ruszyły we wrześniu 2016 roku pod czujnym okiem mojego taty- "złotej rączki" i budowlańca z zamiłowania. Pół roku później - wiosną 2017 dom był w stanie surowym zamkniętym.

Niestety wtedy niespodziewanie spadła na nas wiadomość o ciężkiej chorobie taty i jego śmierć...W tym Liście do czytelników  opowiadam o jego nagłym odejściu i o tym, czego mnie ono nauczyło: 

Zapraszam w głąb mojego świata:

http://www.domdobremiejsce.pl/o-tacie-o-werandzie-o-niebie/

 

Przez ostatnie lata staraliśmy się z mężem dzielnie podołać wszystkim wyzwaniom związanym z wykończeniem domu. W czerwcu 2020 roku oficjalnie zamknęliśmy budowę i wprowadziliśmy się do części przeznaczonej dla nas jako gospodarzy. Dom zaczął żyć i oddychać naszym rodzinnym życiem :), choć sporo zostało jeszcze do wykończenia.

Staramy się jednak od samego początku urządzać go tak, by miał duszę, by było w nim wygodnie i przytulnie, by zachęcał do snucia głębokich refleksji i do indywidualnego rozwoju.

 

 

Bardzo zależy nam na tym, by Dom Dobre Miejsce był nie tylko fizyczną przestrzenią, ale też wspierającym się środowiskiem ludzi o podobnych wartościach. Chcemy zaprosić Was nie tylko do dołożenia swojej finansowej cegiełki, ale też do współtworzenia społeczności osób, dla których ważne jest:

  • pielęgnowanie życia duchowego,
  • zatrzymywanie się w codziennym pędzie,
  • dbanie nie tylko o komfort fizyczny, ale też emocjonalny.

Ufamy, że dzięki wytrwałemu podążaniu za marzeniami oraz dzięki Waszej obecności i wsparciu - już niedługo uda nam się gościć Was na piętrze naszego domu, gdzie przewidzianych jest 6 sypialni z osobnymi łazienkami i balkonami.

Chcemy stworzyć Wam wygodną i gustowną bazę noclegową z widokiem na góry, dzielić się z Wami urokiem otaczającej nas przyrody, raczyć Was zapachem ciepłej drożdżówki z borówkami i szumem rzeki, która chłodzi stopy w upalne dni :). A do tego organizować wartościowe spotkania rozwojowe: pobudzać do myślenia, inspirować do zmian na lepsze, krzepić ducha, budzić nadzieję...

 

 

Zalążki tego znajdziecie na pewno w tajnej Grupie dla Patronów, która stoi otworem przed każdym, kto zdecyduje się dołożyć do naszej skarbonki 5 zł miesięcznie. Za tym niziutkim progiem będziemy mogli bliżej się poznać, zacieśnić więzy i tworzyć Dom Dobre Miejsce, uwzględniając Wasze cenne sugestie.

 

 

Lubię myśleć o naszym domu w Zawoi jak o domku Baby Jagi pod lasem - ale Baby Jagi w takim bardzo pozytywnym sensie...

Staram się widzieć głębiej i więcej. Pisząc i pracując z ludźmi, korzystam nie tylko z wiedzy i wykształcenia (jestem doktorem nauk humanistycznych), ale przede wszystkim ze swojej intuicji i skarbnicy życiowych doświadczeń.

Współpracuję ze Stwórcą w przywracaniu kojącego zachwytu nad dziełem stworzenia. 

Czuję, że Matka Natura, którą mam tutaj na wyciągnięcie ręki, bardzo chce Cię z moim delikatnym przewodnictwem uspokoić i oczarować. 

Wciąż uczę się czerpać z bogactwa snów, archetypów, metafor i zbiegów okoliczności, bo to one bardzo często odzwierciedlają, co nam tak naprawdę w duszy gra. 

Lubię poruszać w ludziach czułe struny, które często długo czekały w uśpieniu... Wierzę, że dotknięcie ich uwagą pozwala wydobywać z ludzi to, co najlepsze...

 

Serdecznie zapraszam Cię w głąb mojego świata. Ufam, że znajdziesz w naszym domu i w naszej społeczności wytchnienie...

Posyłam Ci ciepły uśmiech już od progu,

M.

 

 

Cele Autora

NA DOBRY POCZĄTEK: 16 krzeseł w sali warsztatowej...
  • 4 000 zł
  • Cel osiągnięty!
100%
Zależy nam, by już wkrótce organizować w naszym domu w Zawoi kameralne warsztaty rozwojowe. Sala warsztatowa ma już solidną podłogę w kolorze drewna, duże okno z widokiem na zieleń i wyjście na werandę, która sprzyja głębokim rozmowom. Zakup krzeseł pozwoli nam urządzać pierwsze spotkania w kręgu - wzajemną inspirację i rozwój wewnętrzny :)...
CORAZ BLIŻEJ SIEBIE: 16 krzeseł + stoły w sali warsztatowej...
  • 7 000 zł
  • Cel osiągnięty!
100%
Gdy dołożymy do krzeseł stoły, w Domu Dobrym Miejscu staną się możliwe warsztaty rozwojowe z elementami pracy twórczej (np. rękodzielniczej) oraz praca grupowa w różnych konfiguracjach. To otworzy przed nami możliwość ugoszczenia Was w komfortowych warunkach drożdżówką z borówkami, kawą, herbatą, sokiem z malin :)...
W STRONĘ WYGODY I PRZYTULNOŚCI: 16 krzeseł + stoły + oświetlenie w sali warsztatowej
  • 10 000 zł
  • 2 670 zł brakuje
73%
Ze względu na sąsiedztwo zadaszonej werandy sala warsztatowa potrzebuje dobrego oświetlenia. Na razie mamy tu gołe żarówki, które też mają swój urok, ale w przyszłości chcielibyśmy zainwestować w gustowne kinkiety i stylowe oświetlenie sufitowe. Bardzo zależy nam, by spotkania z Wami odbywały się w przytulnej, skłaniającej do zamyślenia scenerii. Chcemy zadbać o detale, bo wiemy, jakie to ważne dla wrażliwych dusz :)...

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Dom Dobre Miejsce już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Aleksandra Kulińska
Aleksandra Kulińska
10 zł
Kinga Szyman
Kinga Szyman
25 zł
Hanna Turkowska
Hanna Turkowska
25 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.