Avatar użytkownika

DOM EQ - Krakowskie Centrum Równości

7
patronów
495 
miesięcznie
11 675 
łącznie
7
patronów
495 zł 11 675 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
STATUS CZERWONY: witamy na początku tęczy!

Tyle kosztuje pół godziny pracy DOM EQ, jeśli założymy, że nasza przestrzeń jest otwarta całą dobę. To niewiele, ale przekłada się na naszą nieocenioną wdzięczność i, przede wszystkim, bezpieczeństwo i radość osób, które odwiedzają i współtworzą to miejsce..

Szalenie Ci za to dziękujemy! I oczywiście zapraszamy na kawę, herbatę i pogaduchy. Jesteśmy otwarci dla wszystkich. Sprawdź koniecznie nasz profil na facebooku: na bank znajdziesz wydarzenie idealne dla siebie albo bliskich Ci osób.
15 zł miesięcznie
STATUS POMARAŃCZOWY: krok po kroku malujemy świat na tęczowo

To niesamowite, że chcesz nam tak bardzo pomagać! Właśnie dorzucasz się do naszej świnki skarbonki na bieżące zakupy. Dzięki Tobie możemy poczęstować gości kawą i herbatą, możemy kupić worki do odkurzacza i mnóstwo innych rzeczy, dzięki którym nie zalęgły się u nas karaluchy.

Czekamy na Ciebie z otwartymi ramionami i będziemy myśleć o Tobie popijając kawkę i sprzątając DOM EQ ;) Dzięki Tobie działamy tak sprawnie! Mamy nadzieję, że zobaczymy się niebawem na jednym z eventów! Wpadniesz?
50 zł miesięcznie
STATUS ŻÓŁTY: jesteś niezbędnym ogniwem naszej tęczy!

Jesteśmy wzruszeni, że chcesz nas wesprzeć tak dużą kwotą. Dzięki Tobie odbędzie się jedna z grup wsparcia, oczywiście z psychologiem. Być może dzięki tej grupie kolejna osoba poczuje się akceptowana: tego typu spotkanie może ochronić ją przed poczuciem wykluczenia i jego skutkami, w tym samobójstwem. Czujesz się jak hero? I słusznie!

Dziękujemy w imieniu całej społeczności, Twoje wsparcie jest nieocenione. Serio-serio!
100 zł miesięcznie
STATUS ZIELONY: dzięki Tobie nasza tęcza jest już w ponad połowie kolorowa!

Tyle kosztuje godzinna konsultacja psychologiczna. To znaczy, że raz w miesiącu rozwiązujesz czyiś kryzys. A to znaczy, że jesteś niczym superbohater/ka na jednorożcu!

Twoje wsparcie pomaga nam zmieniać świat!
250 zł miesięcznie
STATUS NIEBIESKI: prawie kończymy malować tęczę!

Właśnie zbieramy szczęki z podłogi. Cudnie, że jesteś w stanie tak bardzo nas wspierać. Uściskamy Cię, jeśli tylko zechcesz dać się uściskać.

Dzięki Tobie możemy zrealizować pokaz filmowy w DOM EQ lub zorganizować inne wydarzenie. Dzięki Tobie kilka osób, które są w Zarządzie Federacji, będzie mogło zjeść obiad przy stole, a nie przy pisaniu wniosku o kolejny grant. Tych kilka osób będzie mogło wrócić do domu wcześniej, pójść na dłuższy spacer z psem, spędzić czas z bliskimi albo poświęcić energię na planowanie kolejnych wydarzeń i działań.

Dajesz nam siłę i warunki do działania. Po stokroć dzięki!
750 zł miesięcznie
STATUS FIOLETOWY: o rety, namalowaliśmy tęczę!

Chapeau bas i wielkie oklaski. Czy to już moment kiedy rozkładamy czerwony dywan pod Twoimi nogami?

Fundujesz aż 15 grup wsparcia, 62,5 godziny działania DOM EQ albo 3 pokazy filmowe: okazję do spotkań, dyskusji i wytchnienia, Przy okazji zrzucasz z naszych barków ogromny ciężar poszukiwania garnca złota.

Czy możemy być bardziej wdzięczni?

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora DOM EQ - Krakowskie Centrum Równości w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Federacja Znaki Równości jest nową organizacją non-profit, działającą na rzecz społeczności LGBTQ+. Prowadzi DOM EQ - Krakowskie Centrum Równości - bezpieczną przestrzeń dla osób LGBTQ+.

DOM EQ: bo dom powinien być miejscem, w którym każdy może czuć się sobą. Powinien być Domem dużą literą, z Rodziną jeszcze większą. Domem, do którego nie musisz przynieść karteczki „free hugs”, żeby ktoś Cię przytulił.

Dom, bo to dosłownie dom jednorodzinny. Nie ma w nim podziału na równych i równiejszych. Może tu przyjść osoba homoseksualna, heteroseksualna, cis i transpłciowa, w kolorowych włosach, łysa albo z dwumetrowym warkoczem. Wesoła i smutna.

Zasada jest tylko jedna: przed przekroczeniem zielonej bramy zostawiamy wszystkie swoje uprzedzenia. Bo EQ to equality, czyli równość.

Krakowskie Centrum Równości DOM EQ oficjalnie zostało otwarte 15 czerwca 2019 roku. Tworzymy miejsce, w którym poczuje się bezpiecznie każdy kto czuje się związany ze społecznością LGBTQ+.  Jest przestrzenią dla wszelkich inicjatyw mających na celu wspieranie i tworzenie społeczności LGBTQ+. Można znaleźć tu wszystko – od warsztatów, dyskusji, wystaw i spotkań po szeroko rozumianą pomoc psychologiczną. Takie założenia mieliśmy od początku i to się udało!

Do tej pory byliśmy przestrzenią pełną ciepła i wsparcia dla ponad 3 000 osób, które wzięły udział w ponad 109 wydarzeniach (ich liczba stale rośnie).

Stworzyliśmy przestrzeń dla: 

 • spotkań grup wsparcia,
 • pokazów filmowych połączonych z panelem dyskusyjnym,
 • warsztatów rozwoju osobistego,
 • wernisaży queerowych artystów i artystek,
 • spotkań Tęczowych Rodzin,
 • dni otwartych Centrum ze wspólnym gotowaniem,
 • i wielu innych świetnych inicjatyw lokalnych.

Jako tęczowa inicjatywa, być może zbyt kolorowa na obecne czasy, od samego początku samodzielnie pozyskujemy fundusze żebyśmy mogli utrzymać ten nasz (jedno)rodzinny DOM EQ. Dlatego pojawiamy się tutaj - i liczymy na Wasze wsparcie! Dzięki Waszej pomocy będziemy mogli przestać szukać tej symbolicznej złotówki, dwóch, czy pięciu i skupić się na jeszcze lepszej pomocy psychologicznej, na pomocy prawnej, funkcji edukacyjnej i kulturotwórczej, czy po prostu tworzeniu eventów, na których można poczuć się SOBĄ.

Wiemy, że siła miłości jest wielka, i że pomoże nam nieustannie realizować nasze cele. Pomoże nieść ludziom uśmiech, będzie ostoją na trudniejsze czasy.

Dlatego prosimy – pomóż nam! Twoje wsparcie jest dla nas bardzo ważne, każda złotówka przekazana Federacji to koktajl najlepszych emocji – miłości, radości i bezpieczeństwa. To wdzięczność całej społeczności zrzeszonej wokół DOM EQ!

Istniejemy dla Was, ale też dzięki Wam i nie możemy być bardziej wdzięczni.

Cele Autora

OPŁACAMY OSOBĘ KOORDYNUJĄCĄ
 • 2 250 zł miesięcznie
 • 1 755 zł brakuje
22%
Dzięki temu, oprócz jednej projekcji filmowej, stać nas na Osobę Koordynującą, która jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania Krakowskiego Centrum Równości.

To osoba, która kontaktuje się z odwiedzającymi DOM EQ i organizatorami wydarzeń, odpowiada na wszystkie Wasze pytania, spaja harmonogram eventów. Właściwie sprawuje pieczę nad wszystkim, włączając codzienne sprawy, jak zapiski kuchenne i higieniczne, a przy okazji jest naszą złotą rączką. Jednym zdaniem robi wszystko żeby ułatwić Zarządowi Federacji Znaki Równości pracę i uprzyjemnić Twój pobyt w DOM EQ.

Jest to naprawdę duża odpowiedzialność, dlatego Osoba Koordynująca otrzymuje wynagrodzenie. Osiągnięcie tego celu to finansowe zabezpieczenie, żeby tej cudnej, niezbędnej Osoby nam nie zabrakło!
OPŁACAMY CZYNSZ
 • 5 350 zł miesięcznie
 • 4 855 zł brakuje
9%
To koszt jednego pokazu filmowego, wypłaty dla Osoby Koordynującej i naszego miesięcznego czynszu. Niestety, DOM EQ nie stoi na kopalni złota i nie finansuje się sam, chociaż wszyscy bardzo byśmy sobie tego życzyli. :)

Gdy osiągniemy ten cel i częściowo zabezpieczymy sytuację finansową, będziemy mogli zająć się tym co naprawdę ważne: wsparciem psychologicznym i prawnym, tworzeniem bezpiecznej przestrzeni dla naszej społeczności oraz organizacją wielu innych rzeczy - usprawnianiem obecnych i przygotowywaniem nowych wydarzeń!
UTRZYMUJEMY CAŁY DOM EQ
 • 8 640 zł miesięcznie
 • 8 145 zł brakuje
5%
12 zł to średni koszt godziny pracy DOM EQ
8 640 zł to średni miesięczny koszt utrzymania DOM EQ

Możemy odetchnąć z ulgą, ale nie osiadamy na laurach. Osiągając taką stabilność możemy zająć się realizacją planów, które mieliśmy na 2020 rok: skupiać się na wsparciu (psychologicznym i prawniczym), rozszerzać naszą działalność o walor edukacyjny i historyczny, tworzyć więcej ciekawych eventów i pozyskiwać granty na rozwój.

Wszystko co robimy, robimy z myślą o Was. Pewność, że mamy za co pokrywać podstawowe koszty pozwoli nam na skupieniu się na rozwoju, tworzeniu i wspieraniu społeczności.

Dziękujemy Wam za każdą złotówkę, która zbliży nas do tego celu! Jesteście niezastąpieni.
FILM
 • 250 zł miesięcznie
 • Cel osiągnięty!
100%
DOM EQ-owe kino stało się już właściwie tradycją, bez której nie wyobrażamy sobie naszego funkcjonowania. Równie tradycyjnie, po każdym pokazie, dajemy sobie czas na wymianę odczuć i spostrzeżeń w trakcie żywej dyskusji.

Wszystkie wyświetlane filmy poruszają tematykę LGBTQ+. Ten cel jest zabezpieczeniem pozwalającym wykupić licencję na prezentowanie ekranizacjzii, dzięki któremu Wy możecie obejrzeć je za darmo! Dlatego, również z tego miejsca, cieplutko zapraszamy na jeden z naszych filmowych wieczorków.

Zapowiedzi znajdziecie na naszym facebooku. Do zobaczenia!

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora DOM EQ - Krakowskie Centrum Równości już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Krzysztof Hajos
Krzysztof Hajos
100 zł
Krzysztof Nowak
Krzysztof Nowak
50 zł
Andrzej Smaluch
Andrzej Smaluch
15 zł
Anonimowy patron
250 zł
Kacper Majta
Kacper Majta
50 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.