DOM EQ - Krakowskie Centrum Równości

W Patronite od 01.10.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1474

Liczba Patronów: 1618

Zostań Patronem
Kup na prezent
6 patronów
210 miesięcznie
6 555 łącznie
Federacja Znaki Równości jest nową organizacją non-profit, działającą na rzecz społeczności LGBTQ+. Prowadzi DOM EQ - Krakowskie Centrum Równości - bezpieczną przestrzeń dla osób LGBTQ+.

O Autorze

DOM EQ: bo dom powinien być miejscem, w którym każdy może czuć się sobą. Powinien być Domem dużą literą, z Rodziną jeszcze większą. Domem, do którego nie musisz przynieść karteczki „free hugs”, żeby ktoś Cię przytulił.

Dom, bo to dosłownie dom jednorodzinny. Nie ma w nim podziału na równych i równiejszych. Może tu przyjść osoba homoseksualna, heteroseksualna, cis i transpłciowa, w kolorowych włosach, łysa albo z dwumetrowym warkoczem. Wesoła i smutna.

Zasada jest tylko jedna: przed przekroczeniem zielonej bramy zostawiamy wszystkie swoje uprzedzenia. Bo EQ to equality, czyli równość.

Krakowskie Centrum Równości DOM EQ oficjalnie zostało otwarte 15 czerwca 2019 roku. Tworzymy miejsce, w którym poczuje się bezpiecznie każdy kto czuje się związany ze społecznością LGBTQ+.  Jest przestrzenią dla wszelkich inicjatyw mających na celu wspieranie i tworzenie społeczności LGBTQ+. Można znaleźć tu wszystko – od warsztatów, dyskusji, wystaw i spotkań po szeroko rozumianą pomoc psychologiczną. Takie założenia mieliśmy od początku i to się udało!

Do tej pory byliśmy przestrzenią pełną ciepła i wsparcia dla ponad 3 000 osób, które wzięły udział w ponad 109 wydarzeniach (ich liczba stale rośnie).

Stworzyliśmy przestrzeń dla: 

 • spotkań grup wsparcia,
 • pokazów filmowych połączonych z panelem dyskusyjnym,
 • warsztatów rozwoju osobistego,
 • wernisaży queerowych artystów i artystek,
 • spotkań Tęczowych Rodzin,
 • dni otwartych Centrum ze wspólnym gotowaniem,
 • i wielu innych świetnych inicjatyw lokalnych.

Jako tęczowa inicjatywa, być może zbyt kolorowa na obecne czasy, od samego początku samodzielnie pozyskujemy fundusze żebyśmy mogli utrzymać ten nasz (jedno)rodzinny DOM EQ. Dlatego pojawiamy się tutaj - i liczymy na Wasze wsparcie! Dzięki Waszej pomocy będziemy mogli przestać szukać tej symbolicznej złotówki, dwóch, czy pięciu i skupić się na jeszcze lepszej pomocy psychologicznej, na pomocy prawnej, funkcji edukacyjnej i kulturotwórczej, czy po prostu tworzeniu eventów, na których można poczuć się SOBĄ.

Wiemy, że siła miłości jest wielka, i że pomoże nam nieustannie realizować nasze cele. Pomoże nieść ludziom uśmiech, będzie ostoją na trudniejsze czasy.

Dlatego prosimy – pomóż nam! Twoje wsparcie jest dla nas bardzo ważne, każda złotówka przekazana Federacji to koktajl najlepszych emocji – miłości, radości i bezpieczeństwa. To wdzięczność całej społeczności zrzeszonej wokół DOM EQ!

Istniejemy dla Was, ale też dzięki Wam i nie możemy być bardziej wdzięczni.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 50 zł
Nishi
Nishi
Próg: 15 zł
Krzysztof Hajos
Krzysztof Hajos
Próg: 100 zł
Karolina Niemczyk
Karolina Niemczyk
Próg: 15 zł
Andrzej ES
Andrzej ES
Próg: 15 zł
Michal Fabrycy
Michal Fabrycy
Próg: 15 zł