Avatar użytkownika

Dom Sztuki

6
patronów
200 
miesięcznie
3 275 
łącznie
6
patronów
200 zł 3 275 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
☕ To mniej niż kawa, a dzięki temu możemy zapewnić kawę, herbatę i drobny poczęstunek w czasie każdego wydarzenia. Organizowane przez nas wydarzenia zawsze są bezpłatne i przystępne dla uczestniczących osób!
25 zł miesięcznie
🛠️ Taka kwota pozwala nam wydrukować plakaty i dotrzeć do osób, które nie korzystają z mediów społecznościowych. Wbrew pozorom są to nie tylko osoby starsze, ale też coraz liczniejsze grono, które woli skupić się na namacalnym świecie. Dzięki Tobie będziemy mogli dotrzeć do tych osób.
100 zł miesięcznie
🎖️ Niezły konkret! Po okresie działania w terenie, ogrodzie i gościnnych miejscach pracujemy nad stacjonarnym i całorocznym miejscem. Taka wpłata przyspiesza moment, w którym nowy dom dla Domu Sztuki naprawdę powstanie.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Dom Sztuki w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Dom Sztuki to przestrzeń integracji i współpracy. Miejsce, w którym mieszkamy, uprawiamy warzywa i organizujemy wydarzenia, między innymi spotkania, spacery i pokazy filmowe. Od 2021 roku działamy na warszawskim Grochowie, czerpiąc z historii i tożsamości naszej okolicy.

fot. Paweł Wiszomirski

Jesteśmy sąsiedzkim domem kultury. Od 2021 roku działamy na warszawskim Grochowie, czyli po prawej stronie Wisły. W Domu Sztuki mieszkamy i bywamy, uprawiamy warzywa i organizujemy wydarzenia, między innymi spotkania, spacery i koncerty.

🌻 W 2023 roku otworzyliśmy bibliotekę do wymiany książek, zapraszaliśmy na wakacyjne pokazy filmowe i do współtworzenia ogrodu spółdzielczego. Zorganizowaliśmy cykl wydarzeń o mieście i klimacie „Grochów szczęśliwy”, a w ramach projektu „KIBBUTZ” podejmowaliśmy działania związane z grochowskim kibucem. Wiemy już, że ten ostatni projekt będziemy kontynuować także w tym roku!

Poza projektem związanym z kibucem ponownie chcemy zająć się lokalną przyrodą, inicjować zupełnie nowe działania twórcze oraz wziąć odpowiedzialność za grochowskie historie oddolne i stworzyć zalążek archiwum społecznego.

fot. Paweł Wiszomirski

W minionym roku dzięki wsparciu patronów i patronek mogliśmy stworzyć nową przestrzeń do sąsiedzkich spotkań. Położyliśmy drewnianą podłogę i zamontowaliśmy żagle chroniące przed słońcem i deszczem, tworząc w ten sposób niewielką scenę.

🛠️ W tym roku z zakasanymi rękawami i podwiniętymi nogawkami intensywnie pracujemy nad otworzeniem stacjonarnego Domu Sztuki. Nadal w tym samym miejscu, nadal otoczeni ogrodem, ale z możliwością działania niezależnie od pogody i pory roku. To ogromny, ogromny krok rozwojowy! Chcemy, by była to przestrzeń zarówno naszej działalności, jak i lokalnych grup aktywistycznych i artystycznych. Przestrzeń dostępna i przyjazna. 

Wiele już zrobiliśmy, jednak nie wszystko możemy zrobić własnymi rękoma, a pozyskanie funduszów na rozwój infrastrukturalny jest niezwykle trudne. Dlatego bez owijania — dorzuć się do zbiórki i wesprzyj rozwój lokalnej działalności. 

fot. Karol Giecewicz

 

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Dom Sztuki już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Agnieszka Tratkiewicz-Nawrocka
Agnieszka Tratkiewicz-Nawrocka
100 zł
Mateusz Pigoń
Mateusz Pigoń
25 zł
Agata Szydłowska
Agata Szydłowska
25 zł
Laura Lempert
Laura Lempert
25 zł
Maciej Chojnowski
Maciej Chojnowski
50 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.