W Patronite od 19.04.2023

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2898

Liczba Patronów: 2911

Zostań Patronem
Kup na prezent
1 patron
25 miesięcznie
25 łącznie
Dom Sztuki to przestrzeń integracji i współpracy. Miejsce, w którym mieszkamy i bywamy, uprawiamy warzywa i organizujemy wydarzenia, między innymi spotkania, spacery i koncerty. Działamy na warszawskim Grochowie, czerpiąc z jego historii i tożsamości.

O Autorze

fot. Paweł Wiszomirski


Jesteśmy sąsiedzkim domem kultury. Działamy na warszawskim Grochowie, czyli po prawej stronie Wisły. Dotychczas funkcjonowaliśmy w małej społeczności — mniej lub bardziej regularnych bywalców i bywalczyń nieformalnych i formalnych spotkań. Na początku 2023 roku rozwinęliśmy skrzydła i staliśmy się fundacją. Domem Sztuki zajmujemy się w wolnym czasie, pomiędzy pracą a życiem. Chcemy tworzyć miejsce otwarte na działania i osoby, którym zależy na rozwoju Grochowa, relacji sąsiedzkich i kultury. 
 


W tym roku planujemy dwa cykle spotkań, spacery miejskie, otwarcie biblioteki sąsiedzkiej i koncerty muzyki elektronicznej. W zeszłym roku stworzyliśmy ogródek warzywny, który od kilku tygodni rozwijamy, by otworzyć go na grochowską społeczność.

 


W 2022 roku organizowaliśmy cykl „Grochów gadany”, czyli spotkania z artystami związanymi z Grochowem. Pod kasztanowcem odwiedził nas aktor Teatru Powszechnego Arkadiusz Brykalski oraz pisarz i laureat Nagrody Literackiej „Nike” Marek Bieńczyk. W tym roku chcemy zaprosić kolejne osoby
 


Spacerowaliśmy! Od Dworku Grochowskiego do Kolonii Praussa, odkrywając to, co umyka w codziennej rutynie. Chcemy robić tego więcej! Wspólnie odwiedzić Zakole Wawerskie, Rezerwat Olszynka Grochowska czy odnaleźć zachowane ślady grochowskiego kibucu. 
 

fot. Marta Palińska


Planujemy także nowy cykl spotkań — „Grochów szczęśliwy”, którego nazwa jest zainspirowana książką „Miasto szczęśliwe. Jak zmienić nasze życie, zmieniając nasze miasta” Charlesa Montgomery’ego. W tym roku chcemy także uspołecznić i powiększyć nasz ogród warzywny, a także ulepszyć przestrzeń do sąsiedzkich spotkań. Prace trwają!
 


Wesprzyj nasze działania na Grochowie! Wierzymy, że dzięki Twojemu wsparciu grochowski Dom Sztuki będzie mógł się prężnie rozwijać. 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Najnowsi Patroni
Mateusz Pigoń
Mateusz Pigoń
Próg: 25 zł