Avatar użytkownika

Dom Sztuki

5
patronów
250 
miesięcznie
1 375 
łącznie
5
patronów
250 zł 1 375 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

25 zł miesięcznie
🛠️ Dzięki! Tyle kosztowała jedna deska, która tworzy fundament pod ogrodową scenę, na której niebawem rozpoczniemy spotkania z inspirującymi osobami. Twoje wsparcie stanie się solidnym i bezpiecznym fundamentem dla dalszych prac. Desek potrzeba dużo, więc zapraszamy tłumnie i na długo! :)
50 zł miesięcznie
🌾 Tyle kosztowały materiały potrzebne do przygotowania jednej grządki społecznościowego ogrodu warzywnego. Takie konstrukcje mają sprawiać, że rośliny będą bliżej słońca, co da im lepsze warunki do rozwoju. Wsparcie w takiej kwocie — tak jak wznosi roślinę — wznosi i nas wyżej! Daje warunki do rozwoju, dalszej pracy i nowych działań.
100 zł miesięcznie
🌱 Dzięki! Tyle kosztowały nasiona warzyw, które zasiejemy w ogrodzie społecznościowym, po czym będziemy je wspólnie pielęgnowali, gotowali i jedli. Dzięki, że dorzucasz się do nasion. Oby wyrosły na piękne rośliny. Z twoim wsparciem cały Dom Sztuki będzie lepiej rósł!
500 zł miesięcznie
👩🏽‍⚕️ Juhu! Dzięki! Taka kwota pozwoli na zaproszenie jednej osoby na spotkanie w ogrodzie — ekspertki, eksperta lub osoby moderującej dyskusję. Dzięki Tobie będziemy mogli zadbać o sedno naszych działań, czyli ludzi, którym zapłacimy za pracę, dzielenie się wiedzą i umiejętnościami.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Dom Sztuki w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Dom Sztuki to przestrzeń integracji i współpracy. Miejsce, w którym mieszkamy, uprawiamy warzywa i organizujemy wydarzenia, między innymi spotkania, spacery i pokazy filmowe. Od 2021 roku działamy na warszawskim Grochowie, czerpiąc z jego historii i tożsamości.

fot. Paweł Wiszomirski

Jesteśmy sąsiedzkim domem kultury. Działamy na warszawskim Grochowie, czyli po prawej stronie Wisły. W Domu Sztuki mieszkamy i bywamy, uprawiamy warzywa i organizujemy wydarzenia, między innymi spotkania, spacery i koncerty. Na początku 2023 roku rozwinęliśmy skrzydła i staliśmy się fundacją. Mamy doświadczenia z zakresu kultury, aktywizmu i działania w organizacjach pozarządowych. Domem Sztuki zajmujemy się w wolnym czasie, pomiędzy pracą a życiem. Chcemy rozwijać relacje sąsiedzkie i ofertę kulturalną Grochowa.
 


Wesprzyj nasze działania! Dzięki Twojemu wsparciu Dom Sztuki będzie mógł prężnie się rozwijać. Darowiznę można odliczyć od podatku, więc możesz pomóc właściwie nie ponosząc za to żadnego kosztu. Zbieramy na drukarkę, żeby już nie drukować dokumentów u sąsiada. Na promocję, żeby skuteczniej docierać do osób, które jeszcze nie słyszały o Domu Sztuki. Także na to, by zdobywać wiedzę i uczestniczyć w sesjach studyjnych bez zastanawiania się, czy każda osoba w zespole może sobie za to zapłacić.
 

fot. Paweł Wiszomirski

Zapraszamy do współtworzenia ogrodu spółdzielczego, udziału w spacerach i spotkaniach. Niedawno otworzyliśmy bibliotekę do wymiany książek, zakończyliśmy wakacyjne pokazy filmowe oraz cykl o mieście i klimacie „Grochów szczęśliwy”. Obecnie skupiamy się na działaniach związanych z grochowskim kibucem i planujemy działania w 2024 roku.
 

fot. Dorian Widawski

Rok zaczęliśmy od ulepszania przestrzeni do sąsiedzkich spotkań. Skonstruowana została podłoga, która tworzy teraz scenę, a przed słońcem i deszczem chronią zawieszone nad nią żagle. Udało się to dzięki ciężkiej pracy osób wspierających Dom Sztuki. Sezon ogrodowy otworzyło spotkanie z cyklu „Grochów gadany”. To kontynuacja rozpoczętych w 2022 roku spotkań z artystami i twórcami związanymi z Grochowem kiedy to odwiedził nas aktor Teatru Powszechnego Arkadiusz Brykalski oraz pisarz i laureat Nagrody Literackiej „Nike” Marek Bieńczyk. W tym roku spotkaliśmy się Łukaszem Drozdom, autorem książki „Dziury w ziemi. Patodeweloperka w Polsce”. Chcemy zapraszać kolejne osoby!
 

fot. Karol Giecewicz

Rozpoczęliśmy też całkiem nowy cykl spotkań — „Grochów szczęśliwy”, którego nazwa jest zainspirowana książką „Miasto szczęśliwe. Jak zmienić nasze życie, zmieniając nasze miasta” Charlesa Montgomery’ego. Spotykaliśmy się w Domu Sztuki, by rozmawiać o tym, co daje nam szczęście w miejscach, w których mieszkamy. O architekturze na miarę miasta szczęśliwego rozmawialiśmy z Anną Wrońską i Agatą Twardoch. Z Joanną Erbel i Weroniką Parfianowicz o przyszłości i przeszłości o praktykach często znanych już z przeszłości, które mogą zapewnić nam szczęśliwe życie. Z kolei z Agnieszką Kowalską i Magdą Galus skupiliśmy się na przyrodzie i zapisanej w niej historii.
 

fot. Paweł Wiszomirski

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Dom Sztuki już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Mateusz Pigoń
Mateusz Pigoń
25 zł
Maciej Chojnowski
Maciej Chojnowski
50 zł
Laura Lempert
Laura Lempert
50 zł
Ruta Śpiewak
Ruta Śpiewak
25 zł
Agnieszka Tratkiewicz-Nawrocka
Agnieszka Tratkiewicz-Nawrocka
100 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.