Avatar użytkownika

Donald.pl

182
patronów
2 640 
miesięcznie
192 010 
łącznie
182
patronów
2 640 zł 192 010 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

Obrazek progu
10 zł miesięcznie
Cegiełka, dzięki której będziemy mogli robić więcej i lepiej. Uważamy, że to wyraz wsparcia i zaufania i ogólnie bardzo nam miło.

✅ dostajesz donald.pl bez reklam: dzięki tym paru złotówkom nie musimy bombardować cię reklamami, na których zarabiamy ułamek grosza

✅ dołączasz do grupy dla Patronów, gdzie możesz zaproponować nam temat artykułu, zaproponować z kim i o czym porozmawiać w wywiadzie albo pośmieszkować

✅ niektóre tematy i wywiady zobaczysz wcześniej
Obrazek progu
20 zł miesięcznie
Dzięki temu wpłacasz za kogoś, kogo nie stać na razie na tę dyszkę miesięcznie.
Obrazek progu
30 zł miesięcznie
Widzimy, że podchodzisz do sprawy poważnie. Dobra, to my też zepniemy się trochę bardziej.
Obrazek progu
40 zł miesięcznie
Dzięki Tobie raz w miesiącu nie będziemy siedzieć po godzinach i sami pójdziemy karmić kaczki w parku.
Obrazek progu
50 zł miesięcznie

To już konkretniejszy pieniądz. Nie wiemy, co zrobiliśmy, że według Ciebie na to zasłużyliśmy, ale postaramy się robić to częściej.
Obrazek progu
100 zł miesięcznie
Wow. Wypijemy Twoje zdrowie.
Obrazek progu
10000 zł miesięcznie
Sebo Kulczyku, wiemy, że to ty. To bardzo ładny gest, ale dalej uważamy, że powinieneś płacić podatki w Polsce.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Donald.pl w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Donald.pl to więcej dystansu i zdrowego rozsądku w polskich mediach.

Bążur,

Zacznijmy od tego, że czy chcesz, czy nie, dokładasz się do TVP, jak my wszyscy. To już całkiem niezły powód, żeby dla równowagi dać nam dyszkę, ale posłuchaj, jest tego więcej. Czytaj do końca, albo cię przekonamy, albo przynajmniej rozbawimy.

Jesteśmy ekipą donald.pl i uważamy, że świat mógłby być poukładany trochę lepiej. Żeby tak się stało, trzeba odpowiednio diagnozować problemy, ale też trochę wyluzować. Choćby po to, żeby ludzie nie pozabijali się nawzajem, zanim zdążą się dogadać. Media są pierwszym warunkiem, żeby zaistniała w nas świadomość jakiegoś problemu i świadomość rozwiązań. 

Opisujemy codziennie ważne wiadomości, z dystansem, bo wszyscy potrzebujemy dystansu i oddechu. A teraz skup się.
 

Dlaczego Patronite?

Rozwijamy medium, które jest jakościowe i wiarygodne. Pisze o ciekawych rzeczach, szuka sprawdzonych źródeł i rozmawia z ciekawymi ludźmi. Medium, które nie będzie nigdy żyć z clickbaitów ani kryptoreklam. Ta jakość i uczciwość z Wami kosztuje, tak samo jak dobra redakcja, jak dobre zdjęcia z agencji East News. Nie jesteśmy w stanie utrzymać tego poziomu bazując tylko na taniej reklamie. Proponujemy więc abonament jak za pół Spotify czy 1/3 Netflixa, zrzutkę na lepsze, odważniejsze media. Takie, które mają odwagę pokazać coś pozornie trudnego w odbiorze, a nie "odwagę" promocji najostrzejszych wypowiedzi i brutalnych obrazów. 

Bo tak jak istnieją clickbaity, czyli pozornie interesujące wiadomości, tak istnieją angrybaity: wyszukiwanie niepopularnych, raniących opinii, żeby ludzie w nie klikali i się nie zgadzali. Przez takie działanie dużych mediów dochodzi do wrażenia, że nienawiści i głupoty w przestrzeni publicznej jest jeszcze więcej.

Dlaczego warto nas wspierać, piątka Donalda:

1. Bo pójdziemy w twoim imieniu tam, gdzie ty nie możesz i napyskujemy tak, jak tobie nie wypada.
2. Bo zaczął się kryzys i nie powstanie teraz nic lepszego. Media będą się dalej degenerować i mówić to, co za co ktoś zapłacił, udając że to nie reklama. 
3. Bo wspierasz dziennikarstwo wolnościółkowe, a w korpomediach jest dziennikarstwo klatkowe. Nasze jest zdrowsze.
4. Bo umówmy się, zdarzyło ci się gorzej wydać te 10 zł.
5. Bo malujemy uśmiech na twojej buzi, a nie ma nic cenniejszego, słodziaku. 
 

Jednym z naszych planów jest bogata seria wywiadów o pracy. Wzorem niech będzie ta rozmowa z ratownikiem medycznym.

Ale chcemy też pogadać o innych rzeczach. Jeżeli ochrona zdrowia czy edukacja leży, to należy dołożyć pieniędzy i postawić ją na nogi, czy zaorać? Dlaczego tak często ciężka praca i pasja nie prowadzą do sukcesu? Dlaczego dzisiejsi 30-latkowie nie chcą mieć dzieci, a nastolatki coraz częściej zmagają się z depresją? Ale tak naprawdę, a nie po to, żeby jakiś 60-latek poczuł się lepiej, bo on był raz w wojsku i nie narzekał.

Chcemy pogadać, oj bardzo chcemy, dlaczego na płaszczyźnie naukowej, duchowej, kulturalnej mamy te same dyżurne autorytety, które z automatu powtarzają jakąś mądrość sprzed 30 lat i każde podważenie tej mądrości to herezja. Może czas ułatwić niektórym emeryturę, a innych spytać, dlaczego nasze emerytury będą żałośnie niskie. Chcemy też zadać parę niewygodnych pytań tym, którzy agresją, obrażaniem i wykpiwaniem potrafią zakrzyczeć każdego. My się nie damy, po nas to spływa jak po kaczce.

Co chcemy razem osiągnąć?

"Nie pisz/nie mów/nie reklamuj tak tego, bo dadzą to na Donaldzie". W Polsce niezmiernie ciężko jest się skompromitować. Chcemy to zmienić. Są słowa i czyny, które powinny dyskwalifikować w przestrzeni publicznej. Chcemy też robić media dla młodych, którzy dostają wszędzie opakowaną na tysiące sposobów rozrywkę, ale nie wiedzę o procesach, które kształtują ich przyszłość. Jesteśmy jedynym serwisem, który łączy profesjonalne dziennikarstwo z humorem i lekką formą. Chcemy zrozumienia, śmiechu, rozwiązań a tam, gdzie trzeba, uzasadnionego gniewu.

Czym jest Donald?

Jesteśmy serwisem tworzonym przez osoby, które nie chcą pracować w korporacyjnych mediach, bo uważają, że nie ma w nich już prawie miejsca na humor i etyczne dziennikarstwo

Zaczął się nowy kryzys, także w mediach, które nawet nie poradziły sobie jeszcze ze starym. My próbujemy sobie poradzić, ale bardzo przyda nam się Wasze wsparcie. Dzięki Waszej pomocy możemy utrzymać się na rynku, urosnąć i zacząć oddziaływanie na inne media. Wspierając nas stałą niewielką kwotą możesz zagłosować, jakich mediów chcesz więcej, pomagasz nam zmienić rynek medialny i przekaz, który dociera codziennie do setek tysięcy osób.

Nie przekonamy Was nazwiskami, nie mamy gwiazd na pokładzie. Istniejemy za to już ponad dwa lata i widzieliście co potrafimy zrobić "z niczego". Jesteśmy mali, ale dlatego chce nam się więcej. Nie prosimy o zaufanie, tylko na nie pracujemy. Jesteśmy niezależni i czepimy się każdej strony sporu, jeżeli na to zasługuje. Także tej, którą lubisz. 

Zatrudnij nas za dyszkę, a zrobimy taki hałas jakby to była stówka. 

 

Cele Autora

DZIĘKI BYKU
  • 6 000 zł miesięcznie
  • 3 360 zł brakuje
44%
Możemy trochę przestać pędzić i zajmować się bieżączką, a więcej czasu poświęcić na ambitniejsze treści. Będziemy robić więcej wywiadów z ciekawymi ludźmi. Będziemy pytać Was, z kim przeprowadzać kolejne rozmowy i w jakim kierunku poszerzać tematykę Donalda.NOWA OSOBA, DONALD ROŚNIE W SIŁĘ
  • 12 000 zł miesięcznie
  • 9 360 zł brakuje
22%
Dołączymy nową osobę do redakcji. Zaczniemy cykl wywiadów z przedstawicielami różnych zawodów o realiach ich życia w czasie pandemii. Chcemy pisać coraz częściej nie tylko o wydarzeniach, ale o życiu ludzi, dać im głos w debacie i użyć naszych zasięgów, żeby zaczynać dyskusje o ważnych problemach.

Jeżeli uda nam się to wspólnie, będziemy mieć dowód, że umiemy nie tylko bawić, ale też zebrać realną społeczność, która chce stworzyć z nami lepsze media. No i kurde będzie nam bardzo miło.NIEZALEŻNE MEDIUM
  • 18 000 zł miesięcznie
  • 15 360 zł brakuje
14%
Przy tej wysokości wsparcia zaczniemy być niezależnym medium. Nadal będziemy emitować reklamy, bo miesięczne koszty redakcji, zdjęć i hostingu są ponad 2-krotnie wyższe, ale będziemy mogli inwestować czas w autorskie projekty i reportaże.

Zaczniemy też współpracę z zewnętrznymi autorami, którzy będą mogli poświęcić po kilka dni na solidne zgłębienie jednego interesującego nas i Was tematu.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Donald.pl już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Alicja Wd
Alicja Wd
10 zł
Adrian Wizowski
Adrian Wizowski
20 zł
Anonimowy patron
10 zł
Anonimowy patron
10 zł
Mikołaj Trawiński
Mikołaj Trawiński
20 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.