Avatar użytkownika

Druga wersja // podcast z Poznania

4
patronów
80 
miesięcznie
200 
łącznie
4
patronów
80 zł 200 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Dziękujemy, że nas słuchacie. Świetnie, że chcecie być z nami.
Wasza dycha pomaga nam w utrzymaniu wiary w to, że żyjemy otoczeni przez ludzi, którym zależy. A to pozwala pozytywniej patrzeć na świat.
20 zł miesięcznie
To 5 zł tygodniowo i 2,5 zł za odcinek.
Dla Was (chyba) niewiele, dla nas majątek: gest, który oznacza, że jesteśmy Wam potrzebni, że chcecie nas słuchać i mamy dalej robić to, co robimy.
Za 20 zł miesięcznie zostajecie członkami naszej grupy na facebooku, a tam możecie dyskutować z nami i naszymi gośćmi.
50 zł miesięcznie
To 12,5 zł tygodniowo i 6,25 zł za odcinek.
Przy takiej kasie wiemy, że nas bardzo potrzebujecie. Chcemy mieć z Wami kontakt, dlatego zapraszamy Was do grupy na facebooku i na nasze spotkania w realu.
100 zł miesięcznie
To poważniejsza sprawa.
Takimi Klientami chcemy się pochwalić, dlatego oprócz zaproszenia do grupy na facebooku i na spotkania w realu umieścimy Was (z dowolnym jednozdaniowym opisem + link) na podstronie PATRONI na naszej stronie internetowej.
500 zł miesięcznie
Wybierz 500 zł
10 dostępnych miejsc
Przy takiej kasie absolutnie nie ma żartów.
Tu dajemy Wam wszystko to, co przy poprzednich progach + wymienimy Wasze nazwisko, nazwę, cokolwiek chcecie (no może nie do końca "cokolwiek", zachowujemy sobie prawo do ostatniego zdania w tym przypadku) w każdym odcinku (62,5 zł za odcinek, uwierzcie nam: to niewiele).

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Druga wersja // podcast z Poznania w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Podcast o ludziach, sprawach i sytuacjach.
Rozmowy o świecie widzianym z Poznania i o tym jak świat widzi nasze miasto. 
Podcast tworzymy i prowadzimy razem: Michał Czajka i Leszek Waligóra. Nadajemy w poniedziałki i czwartki.

Podcast ’Druga wersja’ powstaje w Poznaniu. To tu mieszkamy i pracujemy. To stąd patrzymy na świat i obserwujemy, jak świat zmienia nasze miasto. Rozmawiamy z tymi, dla których Poznań jest wszystkim i z tymi, dla których jest tylko przystankiem, częścią kosmosu.

Razem z zapraszanymi gośćmi staramy się tłumaczyć to, co dzieje się tu i teraz, ale zastanawiamy się także, co i jak wpływa na przyszłość naszą, Poznania, Polski i świata.

Lubimy także wyprawy w przeszłość. Odpytujemy świadków historii, ludzi, którzy mieli wpływ na to jak dziś wygląda Poznań i miłośników wertowania książek historycznych. Przywołujemy momenty zapomniane i staramy się pokazywać wydarzenia, które jeszcze żyją w naszej pamięci z różnych punktów widzenia. 

Póki co, do roboty jest nas dwóch: Michał Czajka (były dziennikarz, obecnie piarowiec, producent materiałów wideo i audio) i Leszek Waligóra (dziennikarz od dziesięcioleci). Działamy na własne konto, bez żadnych powiązań, obietnic, konszachtów i etykietek. Sami wszystko wymyśliliśmy, sami prowadzimy, redagujemy, produkujemy, publikujemy, promujemy i bierzemy na klatę. I płacimy za wszystko sami.

I tu wkraczacie Wy!

Bo dzięki Wam i Waszemu wsparciu będziemy mogli:

  • dalej robić podcast z poczuciem, że jest dla kogo i, że są na świecie ludzie, którym zależy na jego istnieniu tak samo mocno, jak nam,
  • promować kolejne odcinki i całą serię tak, żeby słuchało nas coraz więcej osób, 
  • organizować spotkania w realu, w gronie: my, nasi rozmówcy i Wy - nasi słuchacze, 
  • zapraszać do tworzenia podcastu kolejne osoby, co pozwoli nam trochę odsapnąć, złapać trochę dystansu, świeżego spojrzenia i sprawić, że będziemy jeszcze lepsi,
  • utrzymać i rozwijać miejsce, jakiego w naszym mieście nie ma: miejsce w którym każdy może opowiedzieć swoją historię, wytłumaczyć swoje racje i być wysłuchanym,
  • sprawiać, że ludzie będą mądrzejsi, będą wiedzieli więcej o świecie (i o Poznaniu!), będzie im się więcej chciało i będą mieli szansę pożyteczniej spędzać czas wolny (jeśli to brzmi zbyt bufoniasto, to sorry, ale trochę taki mamy plan).

I to wszystko na początek. 

-------

Acha, jeszcze małe wytłumaczenie dla tych, którzy nie znają się na robieniu podcastów (nic strasznego, my też się kiedyś nie znaliśmy): tworzenie dwóch odcinków w tygodniu i publikacja na 6 platformach, to sporo pracy i sporo kosztów (pewnie dlatego 90% podcastów upada po 3 odcinku...). Przygotowanie do rozmów, nagrania i redakcja - to czas (w sumie kilkanaście godzin w tygodniu). Studio, sprzęt, montaż - to koszty (nawet nie liczyliśmy ile, żeby się nie denerwować). Publikacja i promocja - kolejne koszty (w dzisiejszej wersji: ok. 1000 zł miesięcznie, ale chcielibyśmy więcej i częściej). W skrócie: pomóżcie nam tworzyć podcast, a my się Wam zrewanżujemy tak, żeby wszyscy byli zadowoleni :-) 

I jeszcze drobiazg: progi wsparcia, to formalność. Jeśli macie swój własny pomysł na współpracę, to kontaktujcie się z nami. Odbieramy telefony, maile i jesteśmy bardzo mili.

-------

Posłuchajcie Poznania. Poznań Was słucha.

-------

Znajdziecie nas tu:

My na www: www.drugawersja.pl 
My na Spotify: https://spoti.fi/3MWjX9v
My na fejsie: www.facebook.com/drugawersja
My na YT: https://www.youtube.com/@podcast_poznanski
My na insta: www.instagram.com/druga.wersja
My na tiktoku: https://www.tiktok.com/@drugawersja

Cele Autora

Utrzymanie przy życiu
  • 1 000 zł miesięcznie
  • 920 zł brakuje
8%
1000 zł, to kwota, która pozwoli nam pokryć wszystkie podstawowe koszty utrzymania podcastu przy życiu, w tym m.in.: regularne opłaty za hosting, programy używane do produkcji, spłatę sprzętu, abonamenty na serwisy usprawniające publikacje na różnych platformach. To także możliwość promocji podcastu w podstawowym zakresie na facebooku, bo - jak zapewne wiecie - im więcej słuchaczy, tym więcej możliwości.
Utrzymanie przy życiu i śniadanie
  • 3 000 zł miesięcznie
  • 2 920 zł brakuje
2%
3000 zł miesięcznie pozwoli nam utrzymać serwis przy życiu, zdecydowanie poprawić promocję (rozszerzyć dotarcie na facebooku i promować podcast poprzez reklamy Google) i - co dla nas osobiście ważne - pozwoli nam wygospodarować więcej czasu na przygotowanie, research i nagrania.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Druga wersja // podcast z Poznania już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Marek Roguszka
Marek Roguszka
10 zł
Wojciech Regulski
Wojciech Regulski
10 zł
Anonimowy patron
10 zł
Wioletta Bogusz
Wioletta Bogusz
50 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.