Avatar użytkownika

Drugi Seans

33
patronów
815 
miesięcznie
19 310 
łącznie
33
patronów
815 zł 19 310 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Masz wolnego piątaka i decydujesz się go przeznaczyć na wsparcie naszych treści? Nie ma dla nas wspanialszego komplementu! Dziękujemy Ci, że nie tylko nas oglądasz, ale również chcesz nas wesprzeć!
10 zł miesięcznie
Masz wolną dychę i przeznaczasz ją na wsparcie naszych treści? Dla nas to cały świat! Oficjalnie jesteś naszym Patronem. Zapraszamy Cię do naszej grupy facebookowej dla Patronów, czyli Akademii Drugiego Seansu. Tutaj, oprócz zwyczajowych info o tym co robimy i bonusowych krótkich materiałów z naszych nagrań, chcemy stworzyć przestrzeń dla prawdziwych kinofilów, którzy co roku będą wybierać najlepsze filmy spośród nominowanych do naszej jedynej w swoim rodzaju nagrody filmowej. Tak, to Wy, niczym szacowna Amerykańska Akademia Filmowa, oddacie swoje głosy, by zwyciężyły NAPRAWDĘ najlepsze filmy.
15 zł miesięcznie
Te pieniądze można przeznaczyć na bilet do kina w tani poniedziałek/środę w multipleksie lub kinie studyjnym albo kupić małą latte w sieciówce, ale zamiast tego chcesz wesprzeć Drugi Seans? Brak nam słów. Dla nas to naprawdę duże wsparcie. Dlatego, od tego progu, o ile nie chcesz być osobą anonimową, Twoje imię/nick jako Patrona będziemy zamieszczać na końcu każdego naszego materiału oraz oczywiście zapraszamy Cię do naszej grupy facebookowej dla Patronów.
20 zł miesięcznie
Jeśli decydujesz się nas wesprzeć tak poważną kwotą, znaczy, że naprawdę kochasz filmy i uwielbiasz o nich słuchać i dyskutować, a skoro tak, składamy Ci propozycję nie do odrzucenia– staniesz się częścią grona Akademików Drugiego Seansu – to właśnie od tego progu możesz dołączyć do gremium, które wyłoni nominowanych do naszych nagród Akademii Drugiego Seansu, na których potem będą głosować wszyscy Patroni od progu 10 zł. Bonusy z wcześniejszych progów oczywiście obowiązują.
50 zł miesięcznie
Wygląda na to, że chcesz tworzyć historię naszego kanału! Jeśli będziemy mieć dylemat co i w jakiej kolejności zrecenzować – to właśnie Ciebie zapytamy o zdanie! Bonusy z wcześniejszych progów, oczywiście obowiązują.

100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
1 dostępne miejsce
To bardzo poważna kwota, która realnie wpływa na sprawne funkcjonowanie naszego kanału, mecenat niemal! Dlatego będziemy osobiście dziękować Ci za Twoje wsparcie pod koniec każdego odcinka. Raz w miesiącu zapytamy Cię czy jest jakiś film lub serial, na którego zrecenzowaniu Ci zależy. Jeśli produkcja będzie dla nas dostępna, to postaramy się, aby jak najszybciej Twoja propozycja stała się kolejnym odcinkiem Drugiego Seansu! Bonusy z wcześniejszych progów, oczywiście, obowiązują.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Drugi Seans w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Cześć, od wielu lat prowadzimy kanał filmowy na Youtube o nazwie Drugi Seans. Skąd taka nazwa? Interesują nas długie, wyczerpujące dyskusje o filmach i chcemy, żebyście słuchając nas, poczuli się, jakbyście wybrali się z nami na powtórny seans filmu, który was zaciekawił.

Z racji mało mainstreamowego formatu, od lat traktowaliśmy ten kanał bardziej jako bardzo czasochłonne hobby. Stajemy jednak przed trudnym momentem – inne ścieżki kariery czekają aż wreszcie zdecydujemy się je wybrać, ale my stwierdzamy, że najbardziej lubimy rozmawiać o filmach we dwójkę, we własnym mikrostudiu. Teraz wszystko zależy od Was – Wasze wsparcie da nam czas i przestrzeń do kontynuacji i rozwoju kanału.

CO NAS WYRÓŻNIA?

Rzetelność:

Nasze recenzje nie są nagrywane spontaniczne, zależy nam na dokładnym i uczciwym omówieniu filmu, dlatego przed nagraniem dużo czytamy i słuchamy wywiadów i newsów dotyczących danego tytułu. Podpieramy się również naszą wiedzą zdobytą podczas studiów i pracy przy różnych projektach związanych z filmem i kulturą.

Osobista perspektywa:

Na naszym kanale łączymy profesjonalizm z bardzo osobistym spojrzeniem na film. Obok pogłębionej analizy „co autor miał na myśli”, na Drugim Seansie usłyszycie tylko i wyłącznie naszą opinię o omawianym dziele. Nie boimy się iść pod prąd i zachwycać się najnowszymi filmami Ridleya Scotta, pomimo iż większość krytyków kręci na nie nosem, ba, nie boimy się doceniać netfliksowego Wiedźmina, pomimo iż chyba już oficjalnie drugi sezon został skazany na banicję przez polski internet. Jeśli za to chcecie porozmawiać z nami o Marvelu… Cóż, nie ukrywamy, że tutaj mamy duże zaległości. Zdecydowanie bardziej lubimy omawiać kino festiwalowe, niszowe i polskie.

Dyskusja:

Nasz kanał to przede wszystkim dwójka ludzi (plus pies i dwa koty), którzy rozmawiają i podejmują się analizy filmów, które ostatnio zobaczyli. Od początku zależało nam, żeby nasza rozmowa przed kamerą była zachętą i przyczynkiem do dyskusji o filmie z widzami. Jak do tej pory, przyciągnęliśmy sporą ilość pasjonatów kina, którzy zawsze mają coś ciekawego do powiedzenia i swoimi komentarzami dopełniają naszą recenzję. Wiemy jak ważne jest stworzenie takiej przestrzeni do dyskusji, bo sami z niej się wywodzimy – zawsze chętnie braliśmy udział w rozmowach o kinie offline i na forach internetowych.

Dlaczego Patronite?

Wierzymy w siłę nowych mediów - dają one nigdy wcześniej niespotykaną wolność - my mamy pełną swobodę w tworzeniu naszych treści, a Wy pełną dowolność w ich odbiorze. Ta wolność ma też swoją cenę - brak stabilności. Idea Patrona tę lukę zapełnia, a my jesteśmy szalenie wdzięczni za to, że rozważacie zostać jednym z nich.

Cele Autora

Pozwoliliście nam odetchnąć!
  • 1 500 zł miesięcznie
  • 685 zł brakuje
54%
Doskonale! Właśnie pozwoliliście nam odetchnąć! Czy wiecie, że przygotowanie jednej recenzji, to dla nas:
- Minimum 5 godzin researchu (czytanie/odsłuchiwanie wywiadów z twórcami; zbieranie szczegółowych informacji o twórcach; oglądanie/odświeżanie sobie w pamięci ich poprzednich dzieł i inspiracji filmowych, kulturowych, historycznych, np. jeśli film jest adaptacją/remakiem, których nie znamy). Jeśli utwór jest bogaty w nawiązania kulturowe albo wyjątkowo nas zaciekawił, research potrafi trwać cały dzień, a nawet kilka dni.
- Minimum 1 godzina dyskusji przed kamerą – to średni czas, jaki poświęcamy na nagranie ok. 30 minutowej recenzji na kanale. Staramy się, aby nasze recenzje były wysokiej jakości, a te 30 minut, które z nami spędzacie, okazało się czasem w pełni przez Was wykorzystanym, podczas którego dowiadujecie się o filmie jak najwięcej.
- Minimum 5 godzin montażu – przygotowanie się do nagrania i samo nagranie, to dopiero połowa sukcesu. Teraz trzeba to wszystko ładnie zmontować, oszlifować i przygotować do wypuszczenia na światło dzienne!
- Minimum 1 godzina prac dodatkowych w ramach tworzenia materiału – recenzja jest już zmontowana i właśnie się renderuje, ale to nie znaczy, że to koniec naszej pracy. Trzeba jeszcze stworzyć miniaturę materiału (tzw. thumbnail), opis, wymyślić hasztagi, no i zacząć promować recenzję w naszych social mediach.
Czas pracy przy przygotowaniu jednej recenzji jest oczywiście orientacyjny, ale szczerze mówiąc rzadko udaje nam się wyrobić w mniej, niż te 12 godzin.
- 10$ - tyle średnio zarabia z reklam na Youtube nasza recenzja kinowa, która ma ok. 3 tys. wyświetleń.
Kwota 1500 zł to dla nas spokój ducha. Oddajemy temu kanałowi, wszystko, co mamy, dlatego dobrze mieć poczucie, że nasza praca jest wypłacalna. To daje nam motywację do dalszego bezkompromisowego działania i najzwyczajniej szansę na przetrwanie. Dziękujemy!
Nic nam więcej nie potrzeba!
  • 2 500 zł miesięcznie
  • 1 685 zł brakuje
32%
Nic nam więcej nie potrzeba! Taka kwota w pełni zaspokaja większość naszych potrzeb. Teraz możemy już poświęcać minimum czasu na inne obowiązki i w pełni oddać się pracy nad Drugim Seansem i jego social mediami. Ta kwota oznacza, że mamy czas na regularne wypuszczanie recenzji premier filmowych oraz realizowanie z większą częstotliwością odcinków specjalnych – analiz klasyków filmowych, nowych cudacznych seriali TVN-u, itd. Będziemy mogli tworzyć to na co my i Wy, nasi Patroni, macie ochotę, bo mając Was, już nie będziemy musieli się martwić, żeby film miał dobre wyświetlenia. Ten próg to nasza wolność i dziękujemy, że nam ją podarowaliście.
Nasza dziura budżetowa się nie powiększa
  • 500 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Żyjemy skromnie, dlatego opłaty za platformy streamingowe, karty Unlimited, bilety do kin studyjnych, sporadyczne dojazdy na pokazy prasowe do Warszawy – w sposób widoczny uszczuplają nasz miesięczny budżet. Dzięki tej kwocie – wspomogliście nas w ten najbardziej podstawowy, kluczowy sposób – nasza dziura budżetowa się nie powiększa. Dziękujemy!

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Drugi Seans już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Major Major Major Major
Major Major Major Major
15 zł
Monika Kraft
Monika Kraft
20 zł
Jarek Skadorwa
Jarek Skadorwa
10 zł
Paweł Dębowski
Paweł Dębowski
10 zł
Adam Będkowski
Adam Będkowski
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.