Dominik Bos

W Patronite od 30.06.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 242

Liczba Patronów: 196

Zostań Patronem
74 patronów
1 570 miesięcznie

FILM O JASNOWIDZACH

5 000 zł

miesięcznie

31%

osiągnięto

3 430 zł

brakuje

Pierwszym filmem, jaki chciałbym zrealizować przy pomocy Patronite, jest materiał poświęcony działalności zawodowych jasnowidzów.
Ostatnimi czasy, przeglądając YouTube, bardzo łatwo można natrafić na postać Pana Krzysztofa Jackowskiego i innych popularnych jasnowidzów, których regularne "wróżby" przyciągają setki tysięcy odsłon. Temat robi się jeszcze ciekawszy, kiedy dowiemy się o tym, że postać ta regularnie współpracuje z Policją.
Czy jest to realna pomoc, czy nadużywanie desperacji osób rozpaczliwie poszukujących odpowiedzi na dręczące je pytania? Co odróżnia "komercyjnych" jasnowidzów od znacznie bardziej niszowych pasjonatów ezoteryki? Jaki jest stosunek, przykładowo Fundacji ITAKA do tego kontrowersyjnego tematu?
To tylko część pytań, na które postaram się odpowiedzieć w materiale.

Realizacja tego projektu będzie wymagała ode mnie współpracy zarówno z osobami, które zgodzą się odnieść do tego tematu, porozmawiać ze mną, jak i podzielić się swoją wiedzą i opinią, ale również z szeregiem utalentowanych ludzi.
Przy minimalnym budżecie 5000 złotych, będę w stanie pokryć koszta logistyczne realizacji tego materiału — tak, żeby jego część mogła powstać bezpośrednio w terenie. Suma ta umożliwi mi także opłacenie wyspecjalizowanych montażystów i operatora, którzy sprawią, że sam materiał będzie znacznie bardziej profesjonalny, niż gdybym miał zrealizować go samodzielnie, w domowych warunkach. Ostatnim obowiązkowym punktem na liście wydatków jest obsługa prawna całego projektu.

Oczywiście, zgromadzenie większej kwoty oznaczałaby wprowadzenie dodatkowych elementów, takich jak realizacja profesjonalnych animacji i grafik, lub nagranie moich wypowiedzi na bardziej rozbudowanym planie.

Po sfinansowaniu i zrealizowaniu tego materiału przystąpię do kolejnych projektów o podobnym rozmachu — w pierwszej kolejności poświęconych tematom działalności Jerzego Zięby, całokształtowi działalności telewizji TVP w ostatnich latach, czy też katastrofie klimatycznej.

WSZYSTKO CO MNIE WKURZA

10 000 zł

miesięcznie

15%

osiągnięto

8 430 zł

brakuje

W przypadku osiągnięcia drugiego progu, dodatkowe pieniądze zostaną przeznaczone na rozpoczęcie drugiej stałej serii na kanale, zatytułowanej “Wszystko, co mnie wkurza w…”, w której w humorystyczny sposób zajmę się krytyką takich rzeczy, jak fotele gamingowe, streetwear czy książki o tematyce samorozwoju.

Cały projekt ma w założeniu opierać się na wymieszaniu mojej opinii z przejaskrawioną formą częściowo komediowego formatu.
Koszty, które związane są z tym projektem, obejmują głównie zakup przedmiotów dotyczących tematyki odcinka, niezbędny zakup siekiery i opłacenie obsługi prawnej, która bardzo przyda się po połączeniu dwóch pierwszych elementów.

Poza tym, dodatkowymi kosztami są urozmaicony i charakterystyczny dla każdego odcinka plan filmowy, zainwestowanie w profesjonalne animacje ubarwiające serię (i co za tym idzie również pracę grafika), a także pomoc montażowa.

Seria byłaby miłą odskocznią od realizowania poważniejszych materiałów z pierwszego progu, a co więcej — w przypadku zrealizowania tego celu, mógłbym skupić się na publikacji wspomnianych formatów naprzemiennie i z czasem przestawić kanał w całości na tworzenie obu wspomnianych serii.
Wyżej wymieniony cel stanowi budżet realizacji pierwszego epizodu serii, a przy dalszym zainteresowaniu Patronów, wraz z odpowiednim budżetem, taki odcinek będzie się pojawiać na moim kanale raz w miesiącu.

NADCAST PODCAST

15 000 zł

miesięcznie

10%

osiągnięto

13 430 zł

brakuje

Ten próg to prawdziwa wisienka na torcie.

Jeżeli zostanie on osiągnięty, nadwyżkę pieniędzy pozostałych po zrealizowaniu poprzednich dwóch projektów, przeznaczę na rozbudowę studia filmowego AWIZEX. Dzięki temu znajdzie się w nim stanowisko przeznaczone do profesjonalnego realizowania podcastów.
Część z was wie, od początku tego roku realizuję AWIZOWAVE — podcast dedykowany dla wszystkich wspierających mój kanał na YouTube. Całość okazała się na tyle interesującą zabawą, w której czuje się tak komfortowo, że jestem chętny zrobić z tego coś większego.

NADCAST PODCAST, bo taką projekt ten będzie nosił nazwę, skupi się przede wszystkim na moich solowych wypowiedziach, z okazjonalnym udziałem zaproszonych gości. Całość będzie opierać się o moje własne polecenia, przemyślenia, obserwacje i komentarz do bieżących spraw. Zakres poruszanej tematyki jest tu taki, jak dotychczas na moim kanale — wszystkiego po trochu.

Podcast będzie ukazywać się co najmniej dwa razy w miesiącu, aczkolwiek nie wykluczam częstszej publikacji tych materiałów. Co warto zaznaczyć, wszyscy Patroni otrzymają dostęp do kolejnych odcinków na tydzień przed ich oficjalną premierą.

Dodatkową korzyścią jest także to, że gdy studio zostanie przygotowane do podcastów, mogę również wykorzystać je do odświeżenia mojego kanału Twitch i odpalenia regularnych streamów na tej platformie. Chciałbym poprowadzić to w znacznie ciekawszy sposób niż "kolejny ziomek, gadający sobie przy biureczku do mikrofonu".

Budżet tego celu obejmuje przede wszystkim zakup niezbędnego sprzętu — stąd też można to potraktować jako pewnego rodzaju jednorazową inwestycję. Później nadwyżka przeznaczona będzie na funkcjonowanie podcastu. Mowa tu o zapraszaniu ciekawych gości i stałym podnoszeniu jego jakości.

Co więcej — jeżeli faktycznie dojdzie do realizacji tego progu, to dorzucę coś nowego dla najstarszych widzów z czasów ?.
Zostań Patronem