Avatar użytkownika

Fundacja Dzieci w Naturę

1
patron
20 
miesięcznie
2 500 
łącznie
1
patron
20 zł 2 500 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
MRÓWKA (mała, szybka, pracowita - sama niewiele zdziała, ale w mrowisku siła - jest też w naszym logo!).

Dlatego przybij z nami przysłowiową 5tkę na początek i wesprzyj nasze działania edukacyjne. Każda Twoja złotówka jest dla nas ważna i jesteśmy za nią naprawdę wdzięczni.
10 zł miesięcznie
WAŻKA (prehistoryczny owad, który przetrwał do dziś i jest także w naszym logo).

To konkretny zastrzyk gotówki dla nas - dzięki! Otrzymasz od nas mailowo imienny certyfikat społeczności Dzieci w Naturę z naszym logo.
20 zł miesięcznie
SARNA (jej tropy spotykamy na niemal każdy spacerze).

W tej kwocie to już razem wybieramy się na szerokie... łąki ;) Ślicznie dziękujemy i deklarujemy, że:
- damy Ci znać wcześniej i będziesz mógł się zapisać się na nasze mikrowpyrawy dzień przed oficjalną rejestracją,
- zaprosimy Cię do zamkniętej grupy na Facebooku specjalnie stworzonej dla Patronek i Patronów, gdzie podzielimy się z Tobą naszą wiedzą i planami, zobaczysz nas czasami od “edukacyjnej kuchni”, jak przygotowujemy się do zajęć. Dowiesz się też o naszych nagraniach, podcastach, o czym piszemy, gdzie występujemy i jesteśmy.
50 zł miesięcznie
DZIĘCIOŁ (podobnie jak my, kocha grzebać w martwym drewnie).

Razem z Tobą wzbijamy się coraz wyżej, dziękujemy, że się do tego przyczyniasz. Otrzymasz kolorowankę przyrodniczą narysowaną przez naszą ilustratorkę Elę oraz dostęp do webinarów*. Zdradzimy Ci też przepis na naszą kultową już lemoniadę z pokrzyw, którą serwujemy po naszych mikrowyprawach.

PS. No i oczywiście wszystko z poprzednich progów. Ta zasada dotyczy też kolejnych poziomów.

*przy co najmniej 3 miesięcznym wsparciu
100 zł miesięcznie
ZIMORODEK (piękny jak klejnot, szybki jak strzała; nie “rodzi się" "zimą", tylko "w ziemi" - w nadrzecznych norkach).

Takie wsparcie to nie przelewki, dlatego otrzymasz ekologiczną przesyłkę*: zestaw opracowanych przez nas dotychczas spacerowników, zakładek i gadżetów Dzieci w Naturę - wszystkie stworzone przez nas z najwyższą starannością o grafikę, treść i z dbałością o środowisko.

*przy co najmniej 3 miesięcznym wsparciu
400 zł miesięcznie
Wybierz 400 zł
10 dostępnych miejsc
BÓBR (mieszkaniec także tych miejskich rzek, przyczynia się do magazynowania wody, której zaczyna brakować).

Duuuże wsparcie oznacza duuuże prezenty :) Dlatego raz w roku zaprosimy Cię na rekonesans* (robimy takie rozpoznania w terenie przed prowadzonymi zajęciami) po bagnie, lesie, skałach albo miejskiej sawannie - za dnia albo w nocy. To będzie dla Ciebie niezapomniane doświadczenie, możliwość rzadkich obserwacji i poznania nas “od kuchni”, użyczymy Ci naszego sprzętu, aby to wyjście uczynić możliwie najciekawszym; nie gwarantujemy Ci, że przejdziesz zawsze suchą stopą, ale zawsze zapewniamy dużą dawkę wiedzy i dreszczyk emocji.

*przy co najmniej 6 miesięcznym wsparciu

1000 zł miesięcznie
Wybierz 1000 zł
5 dostępnych miejsc
ŁOŚ (dostojny mieszkaniec bagien, łąk i lasów, jego tropem “zapuszczaliśmy się” na warszawskich mikrowyprawach).

No to już jest turbo wsparcie, dlatego otrzymujesz coś zupełnie wyjątkowego. Kto wie, może i tego łosia uda nam się wytropić na specjalnej wyprawie, na którą (raz na 12 miesięcy) zaprosimy Ciebie i pięć osób, które Ty zaprosisz. Obiecujemy, że to będzie moc przyrodniczych wrażeń, a na koniec zapewnimy coś pysznego i wyjątkowego - prosto z natury. Nie musisz przyjeżdżać do Krakowa, to my przyjedziemy do Ciebie i wybierzemy się w wyjątkowe miejsce w Twojej bliższej lub dalszej okolicy!

*przy co najmniej 6 miesięcznym wsparciu

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Fundacja Dzieci w Naturę w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Wyprawa do dżungli, a do tego w środku miasta? Z nami to możliwe! Działania Dzieci w Naturę to oferta ciekawego spędzania czasu w przyrodzie offline i budowania emocjonalnej relacji z naturą i w naturze . Bo "człowiek jest w stanie chronić tylko to, co pokocha"!

Zanurzamy w naturze

Jesteśmy fundacją od 2018. Tworzymy zespół edukatorek i edukatorów ogarniętych pasją dzikiej przyrody, którzy łączą siły w jednym celu: ochrony gatunku zagrożonego dziś wyginięciem — dziecka na łonie przyrody. Nasze działania ukierunkowane są też na odnowę emocjonalnej więzi z przyrodą nie tylko dzieci, ale też dorosłych. Wszyscy tego kontaktu z naturą bardzo dziś potrzebujemy w dużej ilości. Dlatego w Dzieci w Naturę rozwijamy nowoczesną edukację ekologiczną. Nasze zajęcia to nie są suche wykłady w plenerze, a pełne przygód i emocji ekspedycje, na których można zamienić się przez chwilę w naukowca, eksploratora dżungli czy połowić z nami niezwykłe organizmy. A przy okazji to solidna dawka wiedzy przekazanej w bezpośrednim doświadczaniu natury, ale też budowanie relacji z przyrodą i w przyrodzie. To natura pisze najlepsze scenariusze naszych mikrowypraw!

Żabie Doły w Zielonkach, miejskie Amazonki, warszawskie dżungle, krakowskie lasy mangrowe

Niewiele jest miast w Europie, które mogą poszczycić się taką dziką przyrodą, naturalnymi rzekami, jak Kraków czy Warszawa. Dlatego razem z całymi rodzinami, o różnych porach roku, odkrywamy w polskich miastach „małe Puszcze Białowieskie”, stare lasy, nieużytki i potoki, „miejskie Amazonki”, „Biebrze”, „dżungle”, motylowe łąki, opuszczone kamieniołomy czy bocznice kolejowe. Wydajemy popularne spacerowniki dla małych i dużych odkrywców po miejskiej przyrodzie. W ramach programu „Zielona Godzina” współpracujemy z przedszkolami, szkołami i ośrodkami dla dzieci z niepełnosprawnościami, organizując im czas na naturę w programie nauczania i grafiku. 

Bagno wciąga, już nie tylko dzieci…

Angażujemy się w ochronę zieleni, projektujemy ścieżki przyrodnicze, współpracujemy w zmienianiu przestrzeni na lepsze - z myślą o ochronie przyrody i jej poznawaniu (Stacja Natura w Żabich Dołach w Zielonkach). Proponujemy i promujemy rozwiązania, które sprawdziły się na świecie w ochronie przyrody, adaptacji nieużytków i edukacji ekologicznej. Wydaliśmy ebooka o alternatywnym zagospodarowaniu miejskich nieużytków i czwartej przyrodzie na nich rosnącej (czyli, jak się wpisywać w istniejącą przyrodę, a nie popisywać!). W nasze działania pro-przyrodnicze wciągamy kolejne osoby, którym nie jest obojętny los okolicznej przyrody i kolejne miejscowości, w których celowo zachowane zostają fragmenty dzikiej przyrody.

Liczby Dzieci w Naturę

Od początku istnienia fundacji (2018):

 • 1141 dzieci z przedszkoli i szkół wzięło udział w naszych zajęciach "zielonej godzinie",

 • 990 osób uczestniczyło w organizowanych, weekendowych mikrowyprawach po miejskiej przyrodzie,

 • 29 szkół i przedszkoli współpracowało z nami w zajęciach edukacji ekologicznej

 • 14 instytucji i organizacji współpracowało z nami w projektach edukacji ekologicznej.

 • 3 spacerowniki po miejskiej przyrodzie opracowane w całości przez nas

 

“Jeżeli pomożesz dzieciom pokochać naturę, będą się o nią troszczyły, bo każdy dba o to, co kocha” (Mulle)

Cele Autora

Spokojna głowa
 • 750 zł miesięcznie
 • 730 zł brakuje
2%
Podstawowa baza na działania, dzięki niej opłacimy księgowość, stronę internetową czy kupimy toner i papier ekologiczny do drukarki!

POZWOLI NA SFINANSOWANIE CZĘŚCI NASZYCH KOSZTÓW STAŁYCH
Praca z pasją - rośniemy!
 • 5 000 zł miesięcznie
 • 4 980 zł brakuje
0%
To nasze marzenie odkąd 3 lata temu utworzyliśmy Fundację Dzieci w Naturę - by robić to, co kochamy i to z pasją, by stało się to naszą ścieżką zawodową, a nie tylko aktywnością co jakiś czas, czy w weekendy.

Takie wsparcie zapewni nam minimum stabilizacji i umożliwi, by bez zastojów realizować działania ciągłe (organizację mikrowypraw, zielonej godziny, zajęć przyrodniczych dla dzieci ze szczególnymi potrzebami, opiekę w Żabich Dołach w Zielonkach) nie “szukając na boku fuszerek”, a także zaplanować kolejne działania, projekty, mikrowypraw i nowe projekty edukacji ekologicznej.

Znajdowanie finansów na działalność sprowadza się do pozyskiwania mecenasów w postaci firm lub funduszy grantowych. Oba strumienie finansowania wymagają ogromu prac przygotowawczych. Bywa, że wysiłek wkładany w napisanie wniosku grantowego czy rozmowy z potencjalnym partnerem nie przynoszą owoców, co może zniechęcać. My się nie poddajemy i ciągle poszukujemy nowych możliwości. Wypełnienie tego celu oznacza, że będziemy mieli zasoby, by pozyskiwać fundusze na więcej działań częściowo bezpłatnych dla odbiorców, jak darmowe mikrowyprawy, bezpłatne publikacje.

Do tej pory robiliśmy to wolontaryjnie, w tzw. “czasie wolnym”, ale tak naprawdę jest to czas, który w pewnym sensie odbieramy zazwyczaj naszym najbliższym, i wiemy już, że na dłuższą metę w Dzieciach w Naturę jest masę pracy organizacyjnej - związanej z przyziemnymi zadaniami jak rozliczenia z księgowością, wystawianie umów, czy podstawowe ogarnianie naszej strony i mediów społecznościowych.

Marzyliśmy od 3 lat - pora zacząć spełniać to marzenie…

POZWOLI NA SFINANSOWANIE W SUMIE 2/3 ETATU DLA OGARNIACZY NASZYCH DZIAŁAŃ
Wijemy swoje gniazdko
 • 6 750 zł miesięcznie
 • 6 730 zł brakuje
0%
Marzymy o naszym mikrocentrum edukacji ekologicznej z prawdziwego zdarzenia… Na początek potrzebujemy jednak siedziby z miejscem dla nas do pracy, magazynem na sprzęt i... solidną łazienką! Łazienka jest nam naprawdę niezbędna - wyobraź sobie, jak wygląda nasz sprzęt po każdej mikrowyprawie do dżungli! Trzeba dokładnie wyczyścić, wymyć i wysuszyć każdą z lornetek, lupek, pojemników na owady czy podbieraków do wody. W tej kwocie opłacimy też media i internet.

POZWOLI NA SFINANSOWANIE ODPOWIEDNIEGO ZAPLECZA DLA FUNDACJI
Praca z pasją - rośniemy jeszcze bardziej
 • 11 000 zł miesięcznie
 • 10 980 zł brakuje
0%
Ten poziom pozwoli nam skoncentrować się wyłącznie na działaniu w Dzieci w Naturę. Oznacza to, że będziemy mieli zasoby na szeroko zakrojone akcje edukacyjne i informacyjne na naszym blogu i w Social Mediach (Facebook, Instagram, YouTube). Dzięki tej kwocie będziemy mogli prowadzić przyrodniczego VLOGa, stworzymy specjalne cykle i treści w naszych mediach społecznościowych (mamy na to już masę pomysłów) i na stronie - w formie bloga.

POZWOLI NA SFINANSOWANIE 2/3 ETATU DLA NASZYCH DZIAŁAŃ EDUKACYJNYCH
Natura wciąga
 • 12 750 zł miesięcznie
 • 12 730 zł brakuje
0%
Uzupełnimy sprzęt edukacyjny dla dzieci i dorosłych na wyprawy, ale też do naszych materiałów video. Marzymy o fotopułapkach, detektorach na nietoperze do organizacji nocnych mikrowypraw, profesjonalnym sprzęcie do szkicowania z natury. Dzięki takiemu doposażeniu, z miesiąca na miesiąc nasze wyprawy i działania dodatkowe staną się jeszcze ciekawsze i bardziej urozmaicone, a Ty będziesz świadkiem/uczestnikiem nowych i ciekawych obserwacji.

POZWOLI NA SFINANSOWANIE NOWEGO SPRZĘTU

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Fundacja Dzieci w Naturę już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Ellżbieta Jakubowska
Ellżbieta Jakubowska
20 zł
Alek Tarkowski
Alek Tarkowski
20 zł
Olga Płuciennik
Olga Płuciennik
20 zł
Anonimowy patron
20 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.