www.elektrowoz.pl

W Patronite od 14.04.2022

www.elektrowoz.pl – testujemy dla Was elektryki i piszemy o nich prawdę. A jeśli zechcecie i wszystko się poukłada, to nawet do Was przyjedziemy :)

O Autorze

Dziękujemy, że chcecie Państwo wesprzeć Elektrowóz, polski portal o samochodach elektrycznych uczciwie opisujący ich wady i zalety w codziennej eksploatacji.

W tym roku będziemy obchodzić piąte urodziny, dlatego postanowiliśmy zrobić małą rewizję naszej strategii i dokonać technologicznego resetu. Pieniądze, które uzyskamy dzięki Patronite zostaną przeznaczone między innymi na:

 • rozbudowę redakcji,
 • rozszerzenie opisywanej tematyki, więcej praktyki i inne sposoby dotarcia do Was,
 • usprawnienia technologiczne, które powinny uprzyjemnić kontakt z witryną,
 • nowe inicjatywy, o których za chwilę.

Oczywiście będziemy informować Was o wysokości naszych wpływów – tak, jak robiliśmy to dotychczas. Powyżej pewnego progu Patroni zyskają możliwość sugerowania, na co powinny być wydatkowane pieniądze.

Kim jesteśmy?

Witryna Samochody Elektryczne – www.elektrowoz.pl działa oficjalnie od 1 sierpnia 2017 roku. Uruchamiając ją chcieliśmy za jednym zamachem zrealizować dwa cele: 1/ stworzyć miejsce, w którym uczciwie informuje się o autach elektrycznych, 2/ uczynić projekt przykładem, że da się uprawiać rzetelne dziennikarstwo, bez prezentów od firm motoryzacyjnych, sponsorowanych wyjazdów na zagraniczne konferencje i miesięcznych "testów". Chyba się udało :)

Opisujemy niemal wyłącznie pojazdy elektryczne, staramy się uczciwie przedstawiać ich możliwości, wady i zalety. Nie boimy się trudnych pytań, nie wahamy się spojrzenia na elektryki w szerszym kontekście wydajności polskiego systemu elektroenergetycznego czy emisji.

Od początku jesteśmy transparentni finansowo, gdy chodzi o źródła i wysokość przychodów. Promujemy samochody elektryczne, bo jesteśmy nimi zafascynowani i w nie wierzymy. Nikt nie opłaca nas w tle, nikt nie daje nam prezentów na święta i nie wywozi na testy do Hiszpanii.

Jesteśmy niezależni i płacimy za siebie, również na stacjach ładowania. Ujawniamy też nasze statystyki, a z zainteresowanymi dzielimy się dodatkowymi informacjami od kuchni. Znajdźcie Państwo drugą taką redakcję w Polsce – powodzenia! ;)

Chcemy być zawsze po Państwa stronie. Bez cichych interesów, bez układów. Wierzę, że nam się to udaje.

Z poważaniem
dumny redaktor www.elektrowoz.pl
Łukasz Bigo


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)