Avatar użytkownika

Family Unposed

12
patronów
310 
miesięcznie
2 320 
łącznie
12
patronów
310 zł 2 320 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Bardzo Ci dziękujemy, że jesteś! Dzięki Tobie czujemy, że nasza praca ma sens. Że w tym internetowym worku ze słodyczami jesteśmy takim jabłuszkiem, które nie tylko pysznie smakuje, ale i wychodzi na zdrowie.

Dostajesz od nas raz w miesiącu ekskluzywny post z inspiracją oraz propozycją ćwiczenia fotograficznego. Efekty ćwiczenia możesz zaprezentować na grupie facebookowej Family Unposed Community, gdzie zostaną przez nas pisemnie omówione. Ponadto będziesz mieć dostęp do treści wideo przygotowanych specjalnie dla patronów. Twoje nazwisko znajdzie się także na liście tych superbohaterów, przypiętej w poście na grupie Family Unposed Community.
20 zł miesięcznie
Dobry Człowieku, nasza wdzięczność rośnie - to już rolka czarno-białego filmu albo wywołanie go w labie.

Do poprzednich nagród dorzucamy możliwość zaproponowania przez Ciebie tematu, który poruszymy w trakcie jednego z naszych nagrań wideo.
30 zł miesięcznie
Wow! Zdajemy sobie sprawę, że dla nas rezygnujesz na przykład z jakiejś fajnej subskrypcji, a to duże poświęcenie. Dlatego w zamian chcielibyśmy zaproponować Ci możliwość wymiany korespondencji mailowej. Odpowiemy w niej osobiście na Twoje pytania. Może masz jakieś zdjęcia, którymi chcesz się pochwalić, potrzebujesz porady technicznej lub biznesowej? Pisz do nas śmiało i pytaj, o co chcesz, korzystając przy tym z poprzednich bonusów.
50 zł miesięcznie
To już poważna sprawa, a zwykłe „dziękujemy” zdecydowanie nie wystarczy. Twoje nazwisko zostanie wymienione w podziękowaniach podczas każdego materiału wideo opublikowanego przez nas w sieci. Bonusy z poprzednich progów oczywiście też są Twoje.
75 zł miesięcznie
Żarty już dawno się skończyły. Jesteśmy przekonani, że kiedy wspomagasz nas taką kwotą, gdzieś na świecie rodzi się mała, słodka panda. Do wszystkich poprzednich benefitów dorzucamy przedpremierowy dostęp do wszystkich materiałów powstałych w okresie patronatu.
100 zł miesięcznie
A więc istniejesz, nieziemska osobo! Twoje wsparcie przynosi jednocześnie ulgę i poczucie euforii. Dzięki Tobie mamy o wiele większą przestrzeń do rozwijania projektu Family Unposed i dzielenia się wiedzą z naszą społecznością. Dlatego przynajmniej raz w roku otrzymasz od nas pocztą wydruk fotografii naszego autorstwa wraz z podziękowaniami.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Family Unposed w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Ola i Łukasz Klimek

Jesteśmy fotografami, edukatorami, rodzicami. Od 2019 tworzymy projekt Family Unposed, w ramach którego uczymy dobrego fotografowania rodzin i małych społeczności. W kawie i zdjęciach nie lubimy cukru.

Cześć, tu Ola i Łukasz!

 

Fotografia jest w naszym życiu odkąd się poznaliśmy, to znaczy już dobrych naście lat. Najpierw jakiś czas prowadziliśmy własne studio, robiliśmy reportaże ślubne, a Łukasz w międzyczasie pracował jako doradca klienta w sklepie fotograficznym. Kiedy urodziły się nasze córki, uderzyło nas, jak bardzo różni się codzienne życie z dziećmi od ideału kreowanego przez social media. Postanowiliśmy więc odmienić krajobraz fotografii rodzinnej w Polsce, proponując coś, co wtedy nazywaliśmy sesją „Dzień z życia”. Polegała ona na towarzyszeniu rodzinie z aparatem od kilku godzin do czasem nawet trzech dni. Kadry, które powstawały w trakcie tych spotkań wyróżniały się intymnym pięknem i wzruszającą szczerością. Trudno było nam jednak konkurować z wszechobecną fotografią lifestyle i, choć nasze zdjęcia miały grono wiernych fanów, borykaliśmy się z widocznością w branży oraz wśród klientów. 

Wiedzieliśmy, że nie jesteśmy sami - poza nami było wtedy co najmniej kilka osób, które wierzyły w bardziej autentyczną fotografię rodzinną. Zaczęliśmy więc główkować - co zrobić, żeby świat usłyszał o naszej misji? Oczywiście - musieliśmy się nawzajem wesprzeć! W ten sposób, pewnego listopadowego dnia 2019 roku, przyszedł do nas pomysł o zorganizowaniu konferencji dla fotografów rodzinnych o zacięciu dokumentalnym. Wydarzenie nazwaliśmy Family Unposed. Oczywiście wiadomo, co wydarzyło się już miesiąc potem - perypetie związane z organizacją pierwszej konferencji kiedyś spiszemy w naszych wspomnieniach ;) Ale najważniejsze jest to, że wszechświat i dobrzy ludzie nam sprzyjali i Family Unposed vol. 1 szczęśliwie odbyło się w Hevre na krakowskim Kazimierzu. Ta klimatyczna klubokawiarnia stała się zresztą domem dla naszego eventu na kolejne 3 lata.

W międzyczasie przez konferencję przewinęły się największe nazwiska fotografii i fotoedycji oraz nauki. Nasza idea ewoluowała - poszerzyliśmy tematykę biznesową sesji Unposed czy wąsko pojmowanego życia rodzinnego (rodzice+dzieci) o fotografowanie narodzin, seniorów czy małych grup społecznych. Zastanawialiśmy się nad etyką naszej działalności oraz znaczeniem refleksji nad codziennością w dzisiejszym świecie. Postawiliśmy mocno na edukację oraz pokazywanie społeczności Unposed dobrej fotografii z Polski i ze świata. Od dłuższego czasu pomaga nam w tym także grupa na Facebooku - Family Unposed Community, gdzie oferujemy inspiracje, wiedzę i wsparcie dla fotografek i fotografów.

Kochamy spotykać się z Wami na konferencji oraz wirtualnie, a dzielenie się wiedzą to dla nas czysta frajda. Coraz częściej jednak zdarzają nam się zadyszki, czasowo-finansowe, a chcemy pozostać dla was w formie! Publikować, nagrywać, organizować. A także jeździć na festiwale, kupować książki i odwiedzać ciekawe wystawy - w ten sposób najwięcej się uczymy i rozwijamy naszą zajawkę z pożytkiem dla nas i naszej wspaniałej społeczności. 

Chcielibyśmy, żeby osoby wspierające poczuły tę naszą zajawkę. Będziemy tu opowiadać o wszystkim, co nas w fotografii jara - na pewno dużo o książkach fotograficznych i wystawach, ale spotkacie też niecodzienne i szersze spojrzenia na to medium. Ola, jako ekspertka od sztuki współczesnej, pogłębi wasze patrzenie na zdjęcia. Łukasz jest niezrównany w analizie obrazu - będziecie w szoku, jak dużo można wyczytać z jednej fotografii. W tle czasem zaszczeka nasz pies, a nasze dzieci będą nam wchodzić na kolana. Będzie nieidealnie, ale - obiecujemy - zawsze ciekawie. 

 

 

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Family Unposed już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Grzegorz Turek
Grzegorz Turek
20 zł
Kasia Jot
Kasia Jot
50 zł
Beata Zięba-Zaborek
Beata Zięba-Zaborek
30 zł
anemona knut
anemona knut
50 zł
Susanita Er
Susanita Er
30 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.