Avatar użytkownika

A Kaczkowska przyczajona w eterze

118
patronów
2 257 
miesięcznie
63 950 
łącznie
118
patronów
2 257 zł 63 950 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

11 zł miesięcznie
Dziękuję, że jesteś! Ze mną, z Nami.

Zapraszam Cię do naszej specjalnej, zamkniętej grupy na Facebooku, tej tworzonej od wielu lat wokół archiwalnej już audycji - Ciemna Strona Mocy i nowej, stworzonej tylko dla Patronów. Tam niezmiennie spotykamy się wirtualnie by dzielić się muzyką, myślami, emocjami. Cieszę się, że do nas dołączysz.

Od tego progu zyskujesz również dostęp do moich cyklicznych playlist na Spotify i do archiwum spotkań na Patronite Audio.
22 zł miesięcznie
DZIĘKUJĘ!

Przy ważnych okazjach, czasem nawet co tydzień, będę tworzyć muzyczny newsletter - w nim nowości płytowe, ważne koncerty, kalendarium. Od tego progu otrzymujesz do niego dostęp w pierwszej kolejności, zanim pojawi się na oficjalnym profilu.

➕ Oczywiście, zapraszam Cię do obu grup na Facebooku i mam nadzieję, że podłączysz się do Spotify - tam czekają playlisty specjalne, często bez okazji. Nie zapomnij też o Patronite Audio - tam znajdziesz archiwum.
33 zł miesięcznie
Thank You!

"...All you need is love, love
Love is all you need…"


Cieszę się, że jesteś z Nami!
Z wielką przyjemnością odwdzięczę się zamieszczając Twoje zdjęcie lub grafikę na mojej stronie www.alexlua.com w zakładce Patroni (strona w przebudowie).

➕ Zapraszam Cię do naszych dwóch grup na Facebooku. Mam nadzieję, że już dołączyłeś do Patronite Audio i mojego Spotify. Jesteś też na liście słuchaczy otrzymujących z wyprzedzeniem newsletter.
55 zł miesięcznie
MERCI!

Dziękuję, że do nas dołączasz!
Pozwól, że podziękuję Ci za wsparcie specjalną grafiką w postaci wirtualnej pocztówki. Trafi do Twojej skrzynki mailowej.

➕ Zapraszam Cię do naszych dwóch grup na Facebooku. Mam nadzieję, że już dołączyłeś do Patronite Audio i mojego Spotify. Jesteś też na liście słuchaczy otrzymujących z wyprzedzeniem newsletter. Twoje zdjęcie lub grafika trafi na moją stronę www do zakładki Patroni.
99 zł miesięcznie
¡GRACIAS!

Czuję się uhonorowana, dziękuję!
Wybrany przez Ciebie utwór trafi na moją playlistę lub do audycji, może nawet na sam ich początek…?
Mam nadzieję, że wywoła uśmiech.

➕ Zapraszam Cię do naszych dwóch grup na FB. Jesteś na liście słuchaczy otrzymujących z wyprzedzeniem newslettery i oczywiście masz już dostęp do playlist na Spotify i do archiwum na Patronite Audio, a Twoje zdjęcie lub grafika trafi na moją stronę www. Otrzymasz też ode mnie podziękowanie w formie wirtualnej pocztówki.
222 zł miesięcznie
ARIGATŌ GOZAIMASU!

Taka kwota zasługuje na specjalne wyróżnienie! Pozwól, że podziękuję Ci w audycji lub w podcaście. Jeśli wolisz nagram dla Ciebie podziękowania w formie dźwiękowej pocztówki.

➕ Zapraszam Cię do naszych dwóch grup na FB. Jesteś na liście słuchaczy otrzymujących z wyprzedzeniem newslettery i oczywiście masz już dostęp do playlist na Spotify i do archiwum na Patronite Audio. Twoje zdjęcie lub grafika trafi na stronę www, otrzymasz ode mnie podziękowanie w formie wirtualnej pocztówki, a wybrany przez Ciebie utwór zabrzmi na playliście lub w audycji.
333 zł miesięcznie
GRAZIE!

Im dalej w las, tym bardziej brakuje mi słów…
Pozwól, że podziękuję Ci płytą z mojej kolekcji. Dotrze do Ciebie pocztą tradycyjną.

➕ Zapraszam Cię do naszych dwóch grup na FB. Jesteś na liście słuchaczy otrzymujących z wyprzedzeniem newslettery i oczywiście masz już dostęp do playlist na Spotify i do archiwum na Patronite Audio. Twoje zdjęcie lub grafika trafi na stronę www i otrzymasz ode mnie podziękowanie w formie wirtualnej pocztówki. Wybrany przez Ciebie utwór zabrzmi na playliście lub w audycji razem z dedykacją albo otrzymasz podziękowanie w formie dźwiękowej pocztówki.
555 zł miesięcznie
Wybierz 555 zł
5 dostępnych miejsc
OBRIGADO!

Atmosfera mocno gęstnieje… oczywiście pozytywnie!
Przygotuję dla Ciebie playlistę specjalną na Spotify, 3-godzinną. Taką na życzenie. Potrzebna urodzinowa, czy może imieninowa dla Mamy albo rodzeństwa, świąteczna, czy wypełniona miłością dla Twojej drugiej ważnej osoby, a może coś na złamane serce? Dostaniesz do niej link i tylko Ty będziesz mieć do niej dostęp.

➕ Zapraszam Cię do naszych dwóch grup na FB. Jesteś na liście słuchaczy otrzymujących z wyprzedzeniem newslettery i oczywiście masz już dostęp do playlist na Spotify i do archiwum na Patronite Audio. Twoje zdjęcie lub grafika trafi na stronę www i otrzymasz ode mnie podziękowanie w formie wirtualnej pocztówki. Wybrany przez Ciebie utwór zabrzmi na playliście lub w audycji razem z dedykacją albo otrzymasz podziękowanie w formie dźwiękowej pocztówki. Dostaniesz też ode mnie płytę z prywatnej kolekcji.
999 zł miesięcznie
Wybierz 999 zł
3 dostępne miejsca
TAKK!

W tym progu już jest bardzo na poważnie.
Tak jak w poprzednim progu przygotuję dla Ciebie specjalną playlistę na Spotify, ale tym razem będzie 6-godzinna lub dwie 3-godzinne. Do wyboru, tak samo jak ich temat przewodni. Dodatkowo możesz wybrać zdjęcie z mojej kolekcji na stronie www.alexlua.com - obecnie w przebudowie, ze specjalnego katalogu, który jest w przygotowaniu, dedykowanego patronom. Zdjęcie otrzymasz w formie papierowej, w formacie dowolnym, nie większym niż 40x50 cm, w ochronnej tubie.

➕ Zapraszam Cię do naszych dwóch grup na FB. Jesteś na liście słuchaczy otrzymujących z wyprzedzeniem newslettery i oczywiście masz już dostęp do playlist na Spotify i do archiwum na Patronite Audio. Twoje zdjęcie lub grafika trafi na stronę www i otrzymasz ode mnie podziękowanie w formie wirtualnej pocztówki. Wybrany przez Ciebie utwór zabrzmi na playliście lub w audycji razem z dedykacją albo otrzymasz podziękowanie w formie dźwiękowej pocztówki. Dostaniesz też ode mnie płytę z prywatnej kolekcji.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora A Kaczkowska przyczajona w eterze w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Muzyka i Słuchacze. Zmieniając miejsce i tytuł postaram się zachować esencję z tego co było najlepsze w naszych spotkaniach w audycji Ciemna Strona Mocy w Trójce.
Dom jest tam gdzie muzyka brzmi...

Alex Kaczkowska czyli Przyczajona w eterze - niezależna dziennikarka muzyczna i fotografik.

Pożegnaliśmy stare i przywitaliśmy NOWE.

 

Dzięki Wam mogę nadal odkrywać nowe brzmienia, przedstawiać mniej znanych artystów, przypominać odgrzebki... Krótko mówiąc, tworzyć ścieżki dźwiękowe do naszych muzycznych podróży, które teraz obecne są na antenie Radia RockSerwis FM.

Zapraszam Was do kontynuacji naszej wspólnej podróży w nowej rzeczywistości i nowym miejscu, ale niezmiennie w towarzystwie niedoścignionych mistrzów dźwięku. 

Spotykamy się na antenie RockSerwisFM dwa razy w tygodniu:

Wtorki o 20:00 w audycji Biblioteka Dźwięków Ważnych w skrócie BDW.

Niedziele o 22:00 w Ciemniejszej Stronie Mocy, kontynuacji audycji CSM.

 

Wszystko Dzięki Wam!

 

Zapraszam Was na oficjalne profile:

• strona na FB  www.facebook.com/przyczajonaweterze

• profil na Spotify open.spotify.com/user/11138855379?si=176eeb61215a4567

• profil na Patronite Audio z naszym archiwum spotkań dostępnym od pierwszego progu:)

• grupa na FB dla Patronów www.facebook.com/groups/przyczajonaweterzegrupapatronow

• strona www w przygotowaniu!

 

Po 26. latach spędzonych w wielu miejscach i jednym najważniejszym, przyszedł czas na odrobinę niezależności. Teraz, kiedy możemy się słyszeć, zabieram się za realizację kolejnych progowych obietnic i kolejnych działań.

 

Dziękuję!

Niech Moc będzie z Nami… always!

 

 

* [Na mieście ludzie mówili o cudzie, Jak można żyć bez powietrza ja nie wiem...]

<3

 

•••                  •••

 

Od Ballad Jazzowych do Ciemnej Strony Mocy ... Opowieść radiowa.

Moją życiową przygodę z radiem zaczęłam w Jazz Radiu Mariusza Adamiaka, w Klubie Akwarium. To był rok 1996. Nie mogłabym sobie wymarzyć lepszego miejsca na start. W piwnicach tego tętniącego muzyką miejsca, w malutkim studio wypełnionym płytami od podłogi do sufitu, prowadziłam nocną audycję „Ballady Jazzowe”. Później była praca w Radiu Wawa, Eska, w Radiostacji i w Radiu Bis. Z każdego z tych miejsc wynosiłam więcej doświadczenia, wiedzy, nowych umiejętności. Każda z tych anten była inna. W 2006 roku, po 10 latach spędzonych za mikrofonem mogłam śmiało i z dumą powiedzieć, że przepracowałam „pełny radiowy zegar” - noce, poranki, od południa do popołudnia, wieczory. Z playlistą układaną przez siebie i tą narzuconą przez muzycznych szefów. Po drodze prowadziłam koncerty, zaczęłam grać imprezy, miałam przygodę z telewizją, z której zdecydowanie uciekłam z powrotem do radia. Bo Radio jest naszym towarzyszem, a oglądanie telewizji zajęciem. Tam wszystko podane jest na talerzu, dla mnie zbyt komercyjnie, zbyt wprost. Lubiłam pracę przed kamerą. Wywiady, programy na żywo ale nigdy do końca się tam nie odnalazłam. Czułam, że gubię siebie gdzieś po drodze. W radiu jestem sobą, bez maski, bez świateł reflektorów. Liczy się tylko muzyka, świat dźwięków, który można zaaranżować w zależności od chwili. Tworzenie takich życiowych ścieżek dźwiękowych to coś co absolutnie kocham najbardziej - zaraz obok fotografii :)

9 września 2006 roku miałam swoją pierwszą audycję na antenie Trójki, do której zaprosił mnie Krzysztof Skowroński. Zaszczytem był dla mnie nie tylko fakt, że dołączyłam do redakcji najbardziej kultowego radia w Polsce, czując, że jestem w końcu gotowa na właśnie tę antenę, ale również pora audycji, którą mi wtedy zaproponowano - w sobotnim paśmie "Zapraszamy do Trójki”. Tak powstały „Popołudniowe Rozmowy z Dźwiękiem” jakże inne od "Rozmów z Dźwiękiem z Radia Bis. 

13 października 2007 roku, w sobotę o 22:00, premierę na antenie radiowej Trójki miała audycja „Ciemna Strona Mocy”. I tu mogłabym napisać: a reszta jest historią, ale...

Ciemna Strona Mocy przez kolejne lata przesuwana była w różne miejsca na trójkowej ramówce, ale jedno było zawsze niezmiennie - jej słuchacze! Nieważne czy spotykaliśmy się w środku tygodnia, późną nocą, czy w niedzielne wieczory, czy sobotnie noce - zawsze byliście, a ja po cichutku zastawiałam się czym sobie zasłużyłam na tak niesamowite zaufanie z Waszej strony. Wiem, że nawet powstała praca magisterska na Wasz i audycji temat. Ciemna Strona Mocy została również wyróżniona w książce Wiesława Weissa "33 x Trójka" i dwukrotnie zajęła trzecie miejsce w plebiscycie "Zdobywcy Eteru" w kategorii  "Perełka Radiowa" w latach 2010 i 2014. W 2021 i 2022 roku miałam ogromną przyjemność prowadzić dla Was kolejne audycje na trójkowej antenie - Po zachodzie słońca, Wydział Rytmiki Stosowanej i reaktywowane Rozmowy z Dźwiękiem.

Dzięki Wam i dla Was audycja "Ciemna Strona Mocy" była emitowana w Programie 3 Polskiego Radia przez prawie 15 lat.

Muzyki nadawanej podczas audycji nigdy, na szczęście, nie udało się umieścić w jednej szufladce. Pamiętając, że muzycy, chociaż to mało popularne zdanie, również są ludźmi tylko z bardziej wyostrzonymi niektórymi zmysłami, po Ciemnej Stronie Mocy nie stawiałam na kategoryzowanie, idąc lekko pod prąd trendom. Oceniałam przede wszystkim ładunek emocjonalny utworów i ich warsztat, a niekoniecznie popularność. W myśl starego powiedzenia, że muzyka dzieli się tylko na tą dobrą i tą mniej ;) Zatem uciekając od szufladek i zamknięcia sięgałam szeroko, ale dla tych, którym lista gatunkowa jest potrzebna, dla przykładu kilka z tych najważniejszych: Trip-Hop i Bristol Sound, Jazz, szeroko pojęta muzyka elektroniczna - ambient, dreampop, dub, minimal, techno. Nastrojowa i wiecznie żywa muzyka filmowa i klasyczna. Hip-Hop, Jazz, post-rock, aż po zdecydowaną alternatywę, TOOL i N!N. Po latach do tych wszystkich kategorii dołączyła jeszcze jedna, która po prostu zaistniała - muzyka islandzka.

Ostatnia Ciemna Strona Mocy w Trójce u numerze 763. została nadana o 23:05, w niedzielę 29 maja 2022r.

To było prawie 15. pięknych radiowych lat spędzonych wspólnie, za które Wam z serca Dziękuję!

 

 

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj A Kaczkowska przyczajona w eterze w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Słuchaj

Cele Autora

Przygotowania i budowa mini studia
  • 6 666 zł miesięcznie
  • 4 409 zł brakuje
33%
Pierwszy cel jest najważniejszy, bo pozwoli mi nadawać, być z Wami w kontakcie i wypełnić progowe obietnice. Nie ma co ukrywać, że aby poświęcić się w całości kontynuowaniu tej radiowej przygody, potrzebuję Was.

Celem jest też nie martwiąca się głowa i czas:
- na przygotowanie się do produkcji podcastów i nadawania audycji
- na stworzenie newsletterów
- na przygotowanie zaplecza - studio, strona internetowa
- na utrzymanie wszystkiego na jak najwyższym poziomie
- na koordynację tego całego zamieszania i wymyślanie kolejnych działań - po cichu Wam powiem na ucho - koncerty...

To najważniejsze punkty tej radiowej magii czyli wszystko co potrzebne bym mogła z Wami dalej być.
Tylko tyle i aż tyle.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora A Kaczkowska przyczajona w eterze już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Marcin Porada
Marcin Porada
11 zł
Aneta Lipińska
Aneta Lipińska
11 zł
A Staworko
A Staworko
11 zł
Andrzej Kurpiewski
Andrzej Kurpiewski
11 zł
Michał F.
Michał F.
11 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.