A Kaczkowska przyczajona w eterze

W Patronite od 08.08.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 214

Liczba Patronów: 169

Zostań Patronem
Kup na prezent
131 patronów
2 777 miesięcznie
29 827 łącznie
Muzyka i Słuchacze. Zmieniając miejsce i tytuł postaram się zachować esencję z tego co było najlepsze w naszych spotkaniach w audycji Ciemna Strona Mocy w Trójce.
Dom jest tam gdzie muzyka brzmi...

Alex Kaczkowska czyli Przyczajona w eterze - niezależna dziennikarka muzyczna i fotografik.

O Autorze

Pożegnaliśmy stare i przywitaliśmy NOWE.

 

Dzięki Wam mogę nadal odkrywać nowe brzmienia, przedstawiać mniej znanych artystów, przypominać odgrzebki... Krótko mówiąc, tworzyć ścieżki dźwiękowe do naszych muzycznych podróży, które teraz obecne są na antenie Radia RockSerwis FM.

Zapraszam Was do kontynuacji naszej wspólnej podróży w nowej rzeczywistości i nowym miejscu, ale niezmiennie w towarzystwie niedoścignionych mistrzów dźwięku. 

Spotykamy się 2 razy w tygodniu:

Wtorki o 20:00 w audycji Biblioteka Dźwięków Ważnych w skrócie BDW

Niedziele o 19:00 w kontynuacji audycji CSM

 

Wszystko Dzięki Wam!

 

Zapraszam Was na oficjalne profile:

• strona na FB  www.facebook.com/przyczajonaweterze

• profil na Spotify open.spotify.com/user/11138855379?si=176eeb61215a4567

• profil na Patronite Audio z naszym archiwum spotkań dostępnym od pierwszego progu:)

• grupa na FB dla Patronów www.facebook.com/groups/przyczajonaweterzegrupapatronow

• strona www w przygotowaniu!

 

Po 26. latach spędzonych w wielu miejscach i jednym najważniejszym, przyszedł czas na odrobinę niezależności. Teraz, kiedy możemy się słyszeć, zabieram się za realizację kolejnych progowych obietnic i kolejnych działań.

 

Dziękuję!

Niech Moc będzie z Nami… always!

 

 

* [Na mieście ludzie mówili o cudzie, Jak można żyć bez powietrza ja nie wiem...]

<3

 

•••                  •••

 

Od Ballad Jazzowych do Ciemnej Strony Mocy ... Opowieść radiowa.

Moją życiową przygodę z radiem zaczęłam w Jazz Radiu Mariusza Adamiaka, w Klubie Akwarium. To był rok 1996. Nie mogłabym sobie wymarzyć lepszego miejsca na start. W piwnicach tego tętniącego muzyką miejsca, w malutkim studio wypełnionym płytami od podłogi do sufitu, prowadziłam nocną audycję „Ballady Jazzowe”. Później była praca w Radiu Wawa, Eska, w Radiostacji i w Radiu Bis. Z każdego z tych miejsc wynosiłam więcej doświadczenia, wiedzy, nowych umiejętności. Każda z tych anten była inna. W 2006 roku, po 10 latach spędzonych za mikrofonem mogłam śmiało i z dumą powiedzieć, że przepracowałam „pełny radiowy zegar” - noce, poranki, od południa do popołudnia, wieczory. Z playlistą układaną przez siebie i tą narzuconą przez muzycznych szefów. Po drodze prowadziłam koncerty, zaczęłam grać imprezy, miałam przygodę z telewizją, z której zdecydowanie uciekłam z powrotem do radia. Bo Radio jest naszym towarzyszem, a oglądanie telewizji zajęciem. Tam wszystko podane jest na talerzu, dla mnie zbyt komercyjnie, zbyt wprost. Lubiłam pracę przed kamerą. Wywiady, programy na żywo ale nigdy do końca się tam nie odnalazłam. Czułam, że gubię siebie gdzieś po drodze. W radiu jestem sobą, bez maski, bez świateł reflektorów. Liczy się tylko muzyka, świat dźwięków, który można zaaranżować w zależności od chwili. Tworzenie takich życiowych ścieżek dźwiękowych to coś co absolutnie kocham najbardziej - zaraz obok fotografii :)

9 września 2006 roku miałam swoją pierwszą audycję na antenie Trójki, do której zaprosił mnie Krzysztof Skowroński. Zaszczytem był dla mnie nie tylko fakt, że dołączyłam do redakcji najbardziej kultowego radia w Polsce, czując, że jestem w końcu gotowa na właśnie tę antenę, ale również pora audycji, którą mi wtedy zaproponowano - w sobotnim paśmie "Zapraszamy do Trójki”. Tak powstały „Popołudniowe Rozmowy z Dźwiękiem” jakże inne od "Rozmów z Dźwiękiem z Radia Bis. 

13 października 2007 roku, w sobotę o 22:00, premierę na antenie radiowej Trójki miała audycja „Ciemna Strona Mocy”. I tu mogłabym napisać: a reszta jest historią, ale...

Ciemna Strona Mocy przez kolejne lata przesuwana była w różne miejsca na trójkowej ramówce, ale jedno było zawsze niezmiennie - jej słuchacze! Nieważne czy spotykaliśmy się w środku tygodnia, późną nocą, czy w niedzielne wieczory, czy sobotnie noce - zawsze byliście, a ja po cichutku zastawiałam się czym sobie zasłużyłam na tak niesamowite zaufanie z Waszej strony. Wiem, że nawet powstała praca magisterska na Wasz i audycji temat. Ciemna Strona Mocy została również wyróżniona w książce Wiesława Weissa "33 x Trójka" i dwukrotnie zajęła trzecie miejsce w plebiscycie "Zdobywcy Eteru" w kategorii  "Perełka Radiowa" w latach 2010 i 2014. W 2021 i 2022 roku miałam ogromną przyjemność prowadzić dla Was kolejne audycje na trójkowej antenie - Po zachodzie słońca, Wydział Rytmiki Stosowanej i reaktywowane Rozmowy z Dźwiękiem.

Dzięki Wam i dla Was audycja "Ciemna Strona Mocy" była emitowana w Programie 3 Polskiego Radia przez prawie 15 lat.

Muzyki nadawanej podczas audycji nigdy, na szczęście, nie udało się umieścić w jednej szufladce. Pamiętając, że muzycy, chociaż to mało popularne zdanie, również są ludźmi tylko z bardziej wyostrzonymi niektórymi zmysłami, po Ciemnej Stronie Mocy nie stawiałam na kategoryzowanie, idąc lekko pod prąd trendom. Oceniałam przede wszystkim ładunek emocjonalny utworów i ich warsztat, a niekoniecznie popularność. W myśl starego powiedzenia, że muzyka dzieli się tylko na tą dobrą i tą mniej ;) Zatem uciekając od szufladek i zamknięcia sięgałam szeroko, ale dla tych, którym lista gatunkowa jest potrzebna, dla przykładu kilka z tych najważniejszych: Trip-Hop i Bristol Sound, Jazz, szeroko pojęta muzyka elektroniczna - ambient, dreampop, dub, minimal, techno. Nastrojowa i wiecznie żywa muzyka filmowa i klasyczna. Hip-Hop, Jazz, post-rock, aż po zdecydowaną alternatywę, TOOL i N!N. Po latach do tych wszystkich kategorii dołączyła jeszcze jedna, która po prostu zaistniała - muzyka islandzka.

Ostatnia Ciemna Strona Mocy w Trójce u numerze 763. została nadana o 23:05, w niedzielę 29 maja 2022r.

To było prawie 15. pięknych radiowych lat spędzonych wspólnie, za które Wam z serca Dziękuję!

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Izabella Zielińska
Izabella Zielińska
Próg: 11 zł
Karina Pietrek
Karina Pietrek
Próg: 33 zł
Agnieszka Kuczmaszewska
Agnieszka Kuczmaszewska
Próg: 33 zł
Greg Tu
Greg Tu
Próg: 11 zł
Artur Zadroziński
Artur Zadroziński
Próg: 11 zł