Fika Szczecin

W Patronite od 17.05.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 906

Liczba Patronów: 982

Zostań Patronem
Kup na prezent
15 patronów
520 miesięcznie
9 360 łącznie

Tak, to ma sens!

1 000 zł

miesięcznie

52%

osiągnięto

480 zł

brakuje

Nigdy nie narzekałam na niedobór sensu w mojej pracy, ale przy takim wsparciu nadzieja – i serce – rosną! Osiągnięcie tego celu będzie najlepszym znakiem, że pomysł współtworzenia FiKi przy zaangażowaniu Waszym, czyli Patronów i Matronek (tak, muszę to dodać 😊) był trafiony i rozwojowy. Bo z kim, jak nie z Wami?

FiKa była, jest i będzie

3 000 zł

miesięcznie

17%

osiągnięto

2 480 zł

brakuje

Wsparcie na takim poziomie gwarantuje mi bezpieczne funkcjonowanie księgarni. Jesteście wielcy!
Nie będę Was oszukiwać – to nie jest i nie będzie dochodowy biznes. Wkładam swoją całą energię w miejsce, który realizuje ważne cele społeczne – daje dostęp do wysokiej jakości książek najmłodszym odbiorcom i „nasącza skorupki”.
Jednocześnie zdaję sobie sprawę, że przeciętny czytelnik/czytelniczka nie będzie odwiedzać księgarni z nowymi książkami częściej niż raz na miesiąc. Za dużo dobrych rzeczy stoi w kolejce do przeczytania, czasu ciągle za mało, a budżet domowy też nie jest z gumy.
Uzyskując wsparcie Patronów i Matronek w takiej skali, jestem spokojna o czynsz i z czystą głową mogę zająć się tym, co kocham najbardziej – wyszukiwaniem i polecaniem Wam najlepszych książek. Z większą śmiałością zaczynam też myśleć o rozwoju FiKi i działaniach kulturalnych – ale o tym dalej.

Do przodu!

5 000 zł

miesięcznie

10%

osiągnięto

4 480 zł

brakuje

Takie grono Patronów i Matronek zaangażowanych w FiKę pozwala mi podjąć realnie plany rozwoju księgarni i Fikuśnego Festiwalu Literackiego w Szczecinie!

Przede wszystkim – więcej działań kulturalnych w księgarni. Wspólnie mamy szansę stworzyć pierwszy literacki festiwal dla dzieci i dorosłych w Szczecinie i zaprosić Waszych ulubionych twórców! Wakacje to najlepszy czas na plenerowe działania z książką, a nowa lokalizacja księgarni Fika w Ogrodach Śródmieścia doskonale się do tego nadaje! Wyobraźcie sobie tylko:
wspólne czytanie na trawie przy lemoniadzie w towarzystwie literackich gwiazd, koncert waszego ulubionego zespołu muzycznego w księgarni, warsztaty literackie pod okiem Marcina Szczygielskiego... Tak może wyglądać Fikuśny Festiwal Literacki stworzony z Waszym udziałem.

Po drugie – rozwój sekcji literatury dla dorosłych. Przychodzicie do księgarni jako rodzice lub opiekunowie swoich dzieciaków, bardzo chciałabym, żebyście i Wy mieli czytelniczą przyjemność z odwiedzania FiKi.

Po trzecie – rozkręcam w księgarni stały klub czytelniczy, którego uczestnikami będą mogli być Patroni lub Matronki. Jego prowadzenia zgodziła się już podjąć Inga Iwasiów – w Szczecinie i nie tylko kobieta-instytucja. Czeka nas cykl fascynujących rozmów wokół ważnych, nie pozostawiających obojętnym książek. Będziemy robić wszystko, by czytanie kojarzyło się przede wszystkim z przyjemnością wsłuchiwania się we własną czytelniczą intuicję. A dla starszych dzieci przygotujemy cykl spotkań warsztatowych rozwijających kompetencje pisarskie. Coś dla każdego!

Po czwarte – rozwijam projekt „Fikamy po Szczecinie”. Fikamy po Szczecinie to seria autorskich przewodników po moim mieście, którą tworzę wspólnie z ilustratorką Olą Szwajdą. Pokazujemy dzieciom i dorosłym miasto, jakiego nie znali, inspirując zainteresowanie lokalnością. W projekt wciągamy przedszkola, szkoły i biblioteki, a także firmy chętne na podobną współpracę.
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Przemek Manik
Przemek Manik
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 100 zł
Monika Hałucha
Monika Hałucha
Próg: 30 zł
Anonimowy patron
Próg: 30 zł
Monika Bakayoko Topolska
Monika Bakayoko Topolska
Próg: 30 zł