Avatar użytkownika

Filozofia dla januszy

8
patronów
102 
miesięcznie
12 319 
łącznie
8
patronów
102 zł 12 319 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

3 zł miesięcznie
Pytanie „dlaczego istnieje raczej coś, niż nic?” to jedna z najsłynniejszych kwestii filozofii. Sam fakt, że ktokolwiek przeznaczył „coś” ze swoich pieniędzy na to co robię, świadczy, że robię „coś” ze swoim życiem dobrze.

Wiedz, że każde wsparcie jakie otrzymuję to dla mnie olbrzymie wyróżnienie i jestem za nie dozgonnie wdzięczny!
7 zł miesięcznie
Za taką kwotę mogę już kupić ze dwa piwka, które pewnością umilą mi pisanie kolejnych tekstów - a to już naprawdę istotna rzecz!

Każdy patron z tego progu zostanie umieszczony na specjalnej liście patronów na moim blogu.
16 zł miesięcznie
W tym momencie chciałbym Ci podziękować już osobiście! W związku z tym, wyślę Ci osobiste podziękowania drogą tradycyjnej poczty!

Oczywiście, nagroda z poprzednich progów również obowiązuje!
23 zł miesięcznie
Hmmm.... a może chciałbyś, by Twa hojność była szerzej znana? Każdy patron z tego progu zostanie wyszczególniony na końcu jednego z moich artykułów we wszystkich kanałach, na jakich publikuję (blog, Facebook, Wykop.pl).

Oczywiście, nagroda z poprzednich progów również obowiązuje!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Filozofia dla januszy w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Staję na rzęsach, by humaniści przestali kojarzyć się z tym, z czym się kojarzą. Jeżeli filozofów uważasz za beneficjentów zasiłku dla bezrobotnych, sztuka kojarzy Ci się z bladymi i wychudzonymi studentkami ASP, a „typowy humanista” z kimś, kto ma problemy z matmą, to trafiłeś DOSKONALE!

Kim jestem?

Nazywam się Rafał Urbanowicz i od lutego 2017 roku prowadzę blog „Filozofia dla januszy”. Piszę o filozofii, sztuce, historii i wszystkim, co szeroko można nazwać „naukami humanistycznymi”, próbując jednocześnie walczyć ze wszystkimi stereotypami, jakie wokół humanistów narosły.

Początkowo pisałem na Mikroblogu portalu Wykop.pl, gdzie planowałem uzyskać kilkaset subskrypcji mojego tagu w ciągu 10 miesięcy. Nie udało się, bo już po 3 miesiącach miałem tych subskrypcji ponad 2000... Obecnie poza Wykopem publikuję również na mojej stronie internetowej i Facebooku, gdzie na chwilę obecną (początek marca 2018) zdobyłem blisko 2800 polubień.

 

Dlaczego bloguję?

Piszę o filozofii, sztuce, historii i wszystkim, co szeroko można nazwać „naukami humanistycznymi”, próbując jednocześnie walczyć ze wszystkimi stereotypami, jakie wokół humanistów narosły.
Kieruję swój przekaz do osób, które nie mają o tym zielonego pojęcia, czyli do tytułowych „januszy”, a moim celem jest nie tyle nauczać, co intrygować i zachęcać do poczytania lepszych od mojego bloga materiałów. Stąd też postawiłem przede wszystkim na formę i maksymalne uproszczenie przedstawianych treści. Z tego co słyszę, z całkiem niezłym skutkiem.

Poza tym bloguję także dla siebie – zawsze lubiłem dzielić się posiadaną wiedzą, a jako, że sam ciągle się uczę, traktuję to trochę jako utrwalanie własnych wiadomości.

 

Co planuję na przyszłość?

Należę do tych ludzi, którym plany zmieniają się, zanim zdążą je wypowiedzieć, ale kilka pomysłów mogę zdradzić:

- Po pierwsze, przed maturami przedstawię kilka sylwetek postaci, które mogą pojawić się na egzaminie z polskiego. A nuż-widelec pomogę komuś zdać?

- Po drugie, z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości chciałbym pokazać dorobek polskiej filozofii. Jest o czym pisać!

- Chciałbym też więcej pisać o sztuce, szczególnie nowoczesnej i współczesnej, bo jest to rzecz moim zdaniem naprawdę nie rozumiana w społeczeństwie a wbrew pozorom bardzo ważna, gdyż wpływa na poczucie estetyki, a w rezultacie – to jak wygląda nasze otoczenie.

- No i ostatecznie chciałbym wejść na YouTube, choć nie mam zielonego pojęcia jak wypadam przed kamerą, więc na 100% nic konkretnego nie obiecuję. Ale poważnie to rozważę! :)

Cele Autora

Książki
  • 250 zł miesięcznie
  • 148 zł brakuje
40%
Niestety, pisanie bloga pro bono niesie za sobą sporo ograniczeń. Często, gdy mam ochotę opisać jakiś temat, wychodzi słabość mojej biblioteki i muszę z pomysłu zrezygnować. Gdy osiągnę ten próg mogę sobie pofolgować i kupić każdą książkę, jaka będzie mi potrzebna :) Naturalnie, wszystkie nabytki będę opisywał w social mediach :)
Komputer
  • 500 zł miesięcznie
  • 398 zł brakuje
20%
Dobry bloger, to skupiony bloger. A wieszająca się przeglądarka albo strony wczytujące się przez minutę to nie są najlepsze okoliczności do skupienia... na tym progu będę mógł zafundować sobie nowego laptopa w systemie ratalnym + dobre łącze internetowe.
Tysiąc złotych!
  • 1 000 zł miesięcznie
  • 898 zł brakuje
10%
No, no, no! Tysiąc! Można powiedzieć, że zarabi.. tzn. dorabiam na pisaniu! Nie jest to fortuna, ale osiągnięcie tego progu pozwala mi z nadzieją i pewnym spokojem patrzeć w przyszłość. Od tego progu będę poważnie zastanawiał się nad podbojem YouTube!
Minimalna krajowa netto
  • 1 530 zł miesięcznie
  • 1 428 zł brakuje
6%
Nie sądzę, żeby ten próg został szybko osiągnięty. Gdy się tak jednak stanie będę już zapewne w całości poświęcony blogowaniu i spełni się moje największe marzenie – zarabianie na pisaniu. Z góry wielkie dzięki dla każdego, kto się do tego przyczyni!
Utrzymanie bloga
  • 70 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Utrzymanie bloga kosztuje. Serwer, dwie domeny (druga na razie nieaktywna, z moim nazwiskiem) plus jakieś okazjonalne wydatki. Z marginesem (sporym) 70 zł się zbierze. Gdy osiągnę ten próg, będę wiedział, że nic, poza swoim czasem, do interesu nie dokładam. Przynajmniej na razie :)

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Filozofia dla januszy już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Mateusz Kulesza
Mateusz Kulesza
7 zł
Anonimowy patron
7 zł
Kamil Mielcarek
Kamil Mielcarek
16 zł
Marcin Stec
Marcin Stec
23 zł
Łukasz Kiełboń
Łukasz Kiełboń
7 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.