Filozofia dla januszy

W Patronite od 06.03.2018

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1236

Liczba Patronów: 801

Zostań Patronem
14 patronów
175 miesięcznie
8 083 łącznie
Staję na rzęsach, by humaniści przestali kojarzyć się z tym, z czym się kojarzą. Jeżeli filozofów uważasz za beneficjentów zasiłku dla bezrobotnych, sztuka kojarzy Ci się z bladymi i wychudzonymi studentkami ASP, a „typowy humanista” z kimś, kto ma problemy z matmą, to trafiłeś DOSKONALE!

O Autorze

Kim jestem?

Nazywam się Rafał Urbanowicz i od lutego 2017 roku prowadzę blog „Filozofia dla januszy”. Piszę o filozofii, sztuce, historii i wszystkim, co szeroko można nazwać „naukami humanistycznymi”, próbując jednocześnie walczyć ze wszystkimi stereotypami, jakie wokół humanistów narosły.

Początkowo pisałem na Mikroblogu portalu Wykop.pl, gdzie planowałem uzyskać kilkaset subskrypcji mojego tagu w ciągu 10 miesięcy. Nie udało się, bo już po 3 miesiącach miałem tych subskrypcji ponad 2000... Obecnie poza Wykopem publikuję również na mojej stronie internetowej i Facebooku, gdzie na chwilę obecną (początek marca 2018) zdobyłem blisko 2800 polubień.

 

Dlaczego bloguję?

Piszę o filozofii, sztuce, historii i wszystkim, co szeroko można nazwać „naukami humanistycznymi”, próbując jednocześnie walczyć ze wszystkimi stereotypami, jakie wokół humanistów narosły.
Kieruję swój przekaz do osób, które nie mają o tym zielonego pojęcia, czyli do tytułowych „januszy”, a moim celem jest nie tyle nauczać, co intrygować i zachęcać do poczytania lepszych od mojego bloga materiałów. Stąd też postawiłem przede wszystkim na formę i maksymalne uproszczenie przedstawianych treści. Z tego co słyszę, z całkiem niezłym skutkiem.

Poza tym bloguję także dla siebie – zawsze lubiłem dzielić się posiadaną wiedzą, a jako, że sam ciągle się uczę, traktuję to trochę jako utrwalanie własnych wiadomości.

 

Co planuję na przyszłość?

Należę do tych ludzi, którym plany zmieniają się, zanim zdążą je wypowiedzieć, ale kilka pomysłów mogę zdradzić:

- Po pierwsze, przed maturami przedstawię kilka sylwetek postaci, które mogą pojawić się na egzaminie z polskiego. A nuż-widelec pomogę komuś zdać?

- Po drugie, z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości chciałbym pokazać dorobek polskiej filozofii. Jest o czym pisać!

- Chciałbym też więcej pisać o sztuce, szczególnie nowoczesnej i współczesnej, bo jest to rzecz moim zdaniem naprawdę nie rozumiana w społeczeństwie a wbrew pozorom bardzo ważna, gdyż wpływa na poczucie estetyki, a w rezultacie – to jak wygląda nasze otoczenie.

- No i ostatecznie chciałbym wejść na YouTube, choć nie mam zielonego pojęcia jak wypadam przed kamerą, więc na 100% nic konkretnego nie obiecuję. Ale poważnie to rozważę! :)


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Najnowsi Patroni
Kamil Mielcarek
Kamil Mielcarek
Próg: 16 zł
Anonimowy patron
Próg: 23 zł
Marcin Stec
Marcin Stec
Próg: 23 zł
Michał Zubkowicz
Michał Zubkowicz
Próg: 7 zł
Łukasz Kiełboń
Łukasz Kiełboń
Próg: 7 zł
Majk_Neuropa
Majk_Neuropa
Próg: 23 zł