Avatar użytkownika

Filozofia tak bardzo

21
patronów
380 
miesięcznie
20 845 
łącznie
21
patronów
380 zł 20 845 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Proletariusz

Uciskany przez system wykazujesz się wielkim duchem, poświęcając drobną, ale istotną kwotę z domowego budżetu, którą przecież mógłbyś wydać na coś innego. "Filozofowie tylko interpretowali świat, rzecz w tym, aby go zmienić" - i Ty się do tej zmiany przyczyniasz.

Twoje imię/nick będzie pojawiać się na planszy końcowej naszych filmików. Dostaniesz też specjalną rolę na discordzie z nazwą odpowiadającą nazwie progu.
10 zł miesięcznie
Homo ludens

Niech żyje zabawa! Zabawa to podstawa ludzkiego działania, a rozrywka nie musi być czymś odrębnym od zdobywania wiedzy.

Na tym progu zyskujesz dostęp do grupy dla Patronów, na której m.in. odbywają się specjalne streamy dla Patronów. Otrzymujesz także nagrody z poprzedniego progu.
20 zł miesięcznie
Dasein

Jesteś wrzucony w świat, któremu chcesz wszem i wobec ogłosić, że ten zapomniał o Byciu – ale nie zdajesz sobie też sprawę, że byt filozofa jest równie istotny.

Wsparcie na tym poziomie uprawnia Cię do wzięcia udziału w comiesięcznym konkursie, w którym wyślemy jednemu z Patronów wybraną przez nas filozoficzną książkę z dedykacją. Otrzymujesz także nagrody z wszystkich poprzednich progów.
35 zł miesięcznie
Wybierz 35 zł
48 dostępnych miejsc
Deontolog

Kieruje Tobą imperatyw kategoryczny wspierania filozofii - chcesz, żeby stało się to prawem powszechnym.

Na tym progu jednorazowo wyślemy Ci dedykowaną pocztówkę (która może posłużyć za zakładkę :)). Otrzymujesz także wszystkie nagrody z poprzednich progów.
50 zł miesięcznie
Wybierz 50 zł
19 dostępnych miejsc
Nadczłowiek

Przepełnia Cię wola mocy i chcesz przekształcać nią rzeczywistość - ale żeby to zrobić, potrzeba wiedzy.

Zyskujesz więc dostęp do Filozoficznego SOS - jeśli nurtuje Cię jakiś problem filozoficzny lub nie wiesz, do jakiej książki sięgnąć – pomożemy Ci w wiadomości prywatnej. Otrzymujesz także nagrody z wszystkich poprzednich progów.
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
10 dostępnych miejsc
Filozof-król

Platonowi się nie udało, ale Tobie tak. Tak bardzo cenisz sobie filozofię, że postanowiłeś zainwestować ze skarbca w królową nauk, aby ta przysłużyła się lepszym rządom.

Nagramy dla Ciebie krótkie wideo - podziękowania, życzenia dla znajomych czy co tam zechcesz. Otrzymujesz także nagrody z wszystkich poprzednich progów.
200 zł miesięcznie
Wybierz 200 zł
5 dostępnych miejsc
Byt transcendentny

Wykraczasz poza rozumienie zwykłego śmiertelnika. Jakie masz plany? Jaki realny wpływ na świat? Niezbadane są Twoje wyroki i ścieżki, którymi kroczysz, ale jedno jest pewne: istniejesz.

Jeśli zechcesz objawić się skromnym filozofom, zapraszamy na piwo/obiad i pogadankę do Katowic. Otrzymujesz także nagrody z wszystkich poprzednich progów.
500 zł miesięcznie
Wybierz 500 zł
2 dostępne miejsca
????

Jesteś zbyt hojny, żeby przejmować się jakimiś tam nagrodami. Ale może do czegoś wspólnie dojdziemy?

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Filozofia tak bardzo w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Filozoficzne streamy, wspólne czytania, goście, filmiki, jedna z największych polskich filozoficznych memowni i grupa dyskusyjna w jednym!

Czołem miłośnicy filozofii i memów!

Z tej strony Filozofia tak bardzo. We wrześniu 2020 roku zaczęliśmy przygodę ze streamowaniem. Okazało się wtedy, że polski internet jest wciąż bardzo ubogi w filozoficzne treści wideo w porównaniu do innych krajów. Postanowiliśmy spróbować swoich sił i przyczynić się do zapełnienia tej luki choćby w niewielkim stopniu. Poza tym od lat prowadzimy fanpage z memami Filozofia tak bardzo oraz grupę memiczno/filozoficzno/dyskusyjną Filozofia tak bardziej.


 

Filozofia tak bardzo, czyli kto?

Pylyp Bilyi to człowiek, którego na streamach zobaczycie najczęściej i który chętnie wyciśnie na streamie wiedzę z każdego, kto ma coś mądrego do powiedzenia (wszystko dobrowolnie). Poza tym bardzo lubi białe kruki.

Michał Idasiak - na streamach częściej widoczny z kolegami niż profesorami, stąd ostatnio więcej operuje w cieniu. Snuje plany o krótszych formach wideo, poszerza meme-uniwersum Wolniewicza, dogląda spraw zakulisowych i pisze teraz do Was tenże opis ;)

FTB pomagało współtworzyć wiele innych wspaniałych osób, ale być może nie życzą sobie bycia częścią wizytówki, więc musicie ich odnaleźć sami (znając naszą twórczość to żadne wyzwanie)


 

Goście, goście

Nie możemy znać się na wszystkim (ale próbować warto). Dlatego zaczęliśmy zapraszać ludzi, którzy znają się na swoich rzeczach. Stąd, jeśli szukacie wiedzy - oglądacie streamy ze specjalistami. A do posłuchania luźniejszych przemyśleń jesteśmy my sami.


 

Wyróżnione serie

Serie filmów poświęcone konkretnym filozofom lub zagadnieniom czasem wyłaniają się dość spontanicznie, w zależności zarówno od prowadzącego jak i od odbioru. Zasługują na wyróżnienie - poniżej niektóre z nich:

Seria o Nietzschem z Adamem Jankiem:

Seria o Kancie z dr Alicją Pietras:

Seria o Žižku z Bartoszem Wójcikiem (oraz Adamem Jankiem):

Seria o Lacanie z Anatolem Magdziarzem:


 

Czytania

Wspólne czytanie i omawianie to najbardziej szczegółowe serie, w których zapraszamy do współpracy osoby szczególnie zainteresowane konkretną tematyką i wgłębiamy się w tekst skrupulatnie analizując treść strona po stronie. Mamy już na swoim koncie takie jak Historię seksualności Foucaulta, strukturalizm de Saussure'a i Levi-Straussa, Bycie i czas Heideggera, Symulakry i symulację Baudrillarda czy Anty-edypa Deleuze'a i Guattariego:


 

Memy

Niezbadane są ścieżki Youtube'a... Zaczęło się od eksperymentów z typowo memicznymi formami (ze skutkiem różnym). Od czasu do czasu mogą pojawić się i takie rzeczy, co by wytrącić z równowagi przyzwyczajonych do poważniejszych treści widzów:


 

Na co wydajemy?

W skrócie - na opłaty bieżące, na sprzęt, na książki. Zwykle jeszcze dokładamy. A gdyby się kiedyś udało, chcielibyśmy móc się z filozofii w internecie utrzymać.


Dziękujemy za każde wsparcie!

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj Filozofia tak bardzo w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Słuchaj

Cele Autora

Już nie tylko utrzymanie
  • 1 000 zł miesięcznie
  • 620 zł brakuje
38%
Może i tysiak do podziału nie brzmi jak coś, z czego można przeżyć, dlatego nawet nie będziemy próbowali. Niemniej taka kwota pozwala nam przestać dokładać do interesu i daje możliwość stopniowego inwestowania w kolejne ulepszenia.
Zaczyna być poważnie
  • 2 000 zł miesięcznie
  • 1 620 zł brakuje
19%
2000? Z takimi środkami możemy zacząć nieco eksperymentować, albo odciążyć nieco swoje coraz skromniejsze domowe budżety. Tutaj zaczniemy traktować FTB jako realną perspektywę na przyszłość.
Filozofia na pełen etat
  • 5 000 zł miesięcznie
  • 4 620 zł brakuje
7%
Cel - marzenie. Znowu, kwota po podziale staje się mniej spektakularna, ale i tak umożliwi nam zajęcie się tym na pełen etat. Możliwość wyżycia z filozofii poza etatem na uniwersytecie, to byłby ewenement.
Z powrotem do rzeczy samych
  • 300 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Osiągając ten próg możemy pokryć bieżące opłaty i pozwolić sobie na zakup paru książek w miesiącu - podstawowego narzędzia filozofa. Niektóre czasami wam polecimy.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Filozofia tak bardzo już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
5 zł
Gerard Kędzior
Gerard Kędzior
20 zł
Przemysław Pożar
Przemysław Pożar
20 zł
Filip Zajdel
Filip Zajdel
10 zł
Archiwista
Archiwista
20 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.