Filozofia tak bardzo

W Patronite od 29.01.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 611

Liczba Patronów: 429

Zostań Patronem
Kup na prezent
38 patronów
660 miesięcznie
10 960 łącznie
Filozoficzne streamy, wspólne czytania, goście, filmiki, jedna z największych polskich filozoficznych memowni i grupa dyskusyjna w jednym!

O Autorze

Czołem miłośnicy filozofii i memów!

Z tej strony Filozofia tak bardzo. We wrześniu 2020 roku zaczęliśmy przygodę ze streamowaniem. Okazało się wtedy, że polski internet jest wciąż bardzo ubogi w filozoficzne treści wideo w porównaniu do innych krajów. Postanowiliśmy spróbować swoich sił i przyczynić się do zapełnienia tej luki choćby w niewielkim stopniu. Poza tym od lat prowadzimy fanpage z memami Filozofia tak bardzo oraz grupę memiczno/filozoficzno/dyskusyjną Filozofia tak bardziej.


 

Filozofia tak bardzo, czyli kto?

Pylyp Bilyi to człowiek, którego na streamach zobaczycie najczęściej i który chętnie wyciśnie na streamie wiedzę z każdego, kto ma coś mądrego do powiedzenia (wszystko dobrowolnie). Poza tym bardzo lubi białe kruki.

Michał Idasiak - na streamach częściej widoczny z kolegami niż profesorami, stąd ostatnio więcej operuje w cieniu. Snuje plany o krótszych formach wideo, poszerza meme-uniwersum Wolniewicza, dogląda spraw zakulisowych i pisze teraz do Was tenże opis ;)

FTB pomagało współtworzyć wiele innych wspaniałych osób, ale być może nie życzą sobie bycia częścią wizytówki, więc musicie ich odnaleźć sami (znając naszą twórczość to żadne wyzwanie)


 

Goście, goście

Nie możemy znać się na wszystkim (ale próbować warto). Dlatego zaczęliśmy zapraszać ludzi, którzy znają się na swoich rzeczach. Stąd, jeśli szukacie wiedzy - oglądacie streamy ze specjalistami. A do posłuchania luźniejszych przemyśleń jesteśmy my sami.


 

Wyróżnione serie

Serie filmów poświęcone konkretnym filozofom lub zagadnieniom czasem wyłaniają się dość spontanicznie, w zależności zarówno od prowadzącego jak i od odbioru. Zasługują na wyróżnienie - poniżej niektóre z nich:

Seria o Nietzschem z Adamem Jankiem:

Seria o Kancie z dr Alicją Pietras:

Seria o Žižku z Bartoszem Wójcikiem (oraz Adamem Jankiem):

Seria o Lacanie z Anatolem Magdziarzem:


 

Czytania

Wspólne czytanie i omawianie to najbardziej szczegółowe serie, w których zapraszamy do współpracy osoby szczególnie zainteresowane konkretną tematyką i wgłębiamy się w tekst skrupulatnie analizując treść strona po stronie. Mamy już na swoim koncie takie jak Historię seksualności Foucaulta, strukturalizm de Saussure'a i Levi-Straussa, Bycie i czas Heideggera, Symulakry i symulację Baudrillarda czy Anty-edypa Deleuze'a i Guattariego:


 

Memy

Niezbadane są ścieżki Youtube'a... Zaczęło się od eksperymentów z typowo memicznymi formami (ze skutkiem różnym). Od czasu do czasu mogą pojawić się i takie rzeczy, co by wytrącić z równowagi przyzwyczajonych do poważniejszych treści widzów:


 

Na co wydajemy?

W skrócie - na opłaty bieżące, na sprzęt, na książki. Zwykle jeszcze dokładamy. A gdyby się kiedyś udało, chcielibyśmy móc się z filozofii w internecie utrzymać.


Dziękujemy za każde wsparcie!


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 100 zł
Filip Biernacki
Filip Biernacki
Próg: 20 zł
madelaine
madelaine
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Marek
Marek
Próg: 10 zł
Miroslaw Nowacki
Miroslaw Nowacki
Próg: 20 zł