Avatar użytkownika

Andrzej Tunkiel

25
patronów
250 
miesięcznie
530 
łącznie
25
patronów
250 zł 530 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Dziękuję za Twoje wsparcie!
10 zł miesięcznie
Dziękuję za Twoje wsparcie!
25 zł miesięcznie
Dziękujemy za Twoje wsparcie!
50 zł miesięcznie
Dziękuję za Twoje wsparcie!
100 zł miesięcznie
Dziękuję za Twoje wsparcie!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Andrzej Tunkiel w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

FSGK.pl to serwis związany z szeroko rozumianą kulturą geekowską gdzie można znaleźć recenzje filmów, seriali, gier, felietony i inne. Nasz najbardziej znany cykl to Szalone Teorie które tworzy DaeL. FSGK to też forum istniejące nieprzerwanie od 1998 roku.

FSGK - Skąd się wzięliśmy? 

W skrócie – jesteśmy samozwańczymi spadkobiercami jednego z pierwszych polskich magazynów o grach komputerowych - „Świata Gier Komputerowych”. Pismo było wydawane w latach 1992-2003 przez bydgoską redakcję pod wodzą Piotra “Naczelnika” Pieńkowskiego. Od 1998 na stronie internetowej „eśgieka” funkcjonowało forum dyskusyjne skupiające czytelników pisma. Pomimo zamknięcia naszego ukochanego magazynu w 2003 roku, społeczność z nim związana przetrwała ostatnie dwie dekady. Po wielu perturbacjach, bataliach sądowych, kolejnych zmianach nazwy i zakończonych umiarkowanym powodzeniem próbach budowania portalu przez byłą ekipę redakcyjną “ŚGK”, ostatecznie w 2014 roku inicjatywą oddolną utworzyliśmy FSGK.pl. Skrót rzecz jasna nawiązuje do kultowego pisma, a sama strona była, jest i będzie wypełniana treścią przez członków równie kultowego forum ŚGK – prawdopodobnie najstarszego istniejącego forum internetowego w Polsce. 

FSGK - Co to jest?

FSGK to obecnie skrót oznaczający: Filmy, Seriale, Gry i Książki. Jest to portal o wszystkim związanym z kulturą geekowską, choć tego sformułowania używamy bardzo rzadko. Największy rozgłos przyniosły nam inspirowane twórczością G.R.R. Martina ”Szalone Teorie” autorstwa DaeLa. Możecie nas również kojarzyć z recenzji filmowych, analiz twórczości Tolkiena, serii „Rozkręcaj z LLotharem”, a także letsplay’ów Formula 1 Manager, które na naszym kanale YT publikuje Razorblade. Albo z innych, ponad 2000 tekstów, które udało nam się opublikować na przestrzeni ostatniej dekady. Jesteśmy portalem napędzanym naszą pasją, którą lubimy się dzielić ze światem zewnętrznym: recenzujemy nowe filmy i seriale, wspominamy filmowe klasyki, polecamy rzeczy warte uwagi, odradzamy takie, na które szkoda czasu. Dyskutujemy i wymieniamy poglądy między sobą i z naszymi Czytelnikami. Jesteśmy otwartą społecznością, przez którą w ciągu ostatniego ćwierćwiecza przewinęło się kilka tysięcy użytkowników. Staramy się zachować swoją tożsamość, korzystając z podwalin zbudowanych przez redakcję nieistniejącego już kultowego magazynu.  

Dlaczego warto nas wesprzeć?

Od maja 2024 roku przechodzimy wymuszoną kwestiami technicznymi metamorfozę. Oznacza to dla nas małą rewolucję - nowy wygląd, nowy serwer, zaktualizowany silnik strony i Forum. Dodatkowo postanowiliśmy zrezygnować z monetyzacji opartej na reklamach. Do niedawna udawało nam się za pieniądze pozyskane w ten sposób pokrywać w dużej części koszty związane z funkcjonowaniem strony. Wiązało się to jednak z koniecznością umieszczania licznych uciążliwych i brzydkich bannerów.  Nie chcemy wyglądać jak tani słup ogłoszeniowy i dlatego otwieramy konto Patronite. Naszym celem jest pokrycie części lub wszystkich kosztów związanych z hostingiem, które obecnie szacujemy na kwotę około 2000 zł rocznie. Ewentualna nadwyżka przeznaczona będzie na inne koszty związane z działalnością FSGK oraz dalszy rozwój portalu.

Benefity dla Patronów.

Z uwagi na charakter prowadzonej przez nas działalności nie chcemy wiązać się żadnymi konkretnymi zobowiązaniami, progami wsparcia, czy innymi pakietami. Nie wykluczamy takich rozwiązań w przyszłości, obecnie zależy nam jednak wyłącznie na utrzymaniu hobbystycznie prowadzonego projektu w coraz trudniejszych czasach komercjalizacji wszelkiej twórczości internetowej. Dlatego oferujemy prosty układ – dzięki Waszemu wsparciu otrzymacie FSGK bez reklam dla wszystkich oraz gwarancję, że przetrwamy do końca świata i o jeden post dłużej. A po końcu świata pewnie założymy kolejne Forum, by kontynuować tradycję.

Dziekujemy!

Andrzej "LLothar" Tunkiel - wydawca, skarbnik

Dawid "DaeL" Biel - redaktor naczelny

oraz Alexandretta, Bluetiger, Crowley, Kr4wi3c, kuba, Pquelim, Razorblade, SithFrog, i cała reszta.

 

 

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Andrzej Tunkiel już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Jan Kwaśniewicz
Jan Kwaśniewicz
10 zł
Anonimowy patron
10 zł
Krzysztof Wajhajmer
Krzysztof Wajhajmer
10 zł
Piotr Bąkiewicz
Piotr Bąkiewicz
10 zł
Michał Sobiech
Michał Sobiech
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.