W Patronite od 28.02.2023

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1133

Liczba Patronów: 1114

Zostań Patronem
Kup na prezent
12 patronów
345 miesięcznie
345 łącznie
AST Fundacja na Rzecz Zwierząt Niechcianych powstała dziewiętnaście lat temu by nieść pomoc najbardziej pokrzywdzonym psom ras TTB, terrierom typu bull. Działaj razem z nami!

O Autorze

Teriery typu bull, w skrócie TTB, to psy niesamowicie oddane, absolutnie wierne, zdolne do poświęceń i bardzo kochające ludzi. Wyjątkowość tych psów obudziła w nas potrzebę pomagania i zmotywowała do założenia fundacji dedykowanej w głównej mierze objęciu pomocą i opieką psów w typie amstaffa, staffika, pitbulla i bulteriera. 

Od lat zmagamy się z historiami, które ciężko byłoby wymyślić, a które zdarzają się codziennie. Psy skrajnie zagłodzone, pobite, przywiązane do drzewa w lesie na pewną śmierć, wyrzucone z jadącego samochodu, z poderżniętym gardłem, obwiązane drutem, zamknięte na wiele dni w piwnicy, pozostawione w opuszczonym domu, wyrzucone do śmieci... Taka jest codzienność.

Nasza fundacja, mająca na celu działanie na rzecz zwierząt porzuconych, postanowiła swoje wysiłki skierować głównie w kierunku pomocy psom TTB, m.in. amstaffom, pitbullom, staffikom. Te właśnie psy to, po wielorasowcach, najczęstsze ofiary porzuceń i liczni „rezydenci” schronisk w całym kraju. I te właśnie psy znamy i rozumiemy najlepiej. 

Według naszej wiedzy, w polskich schroniskach stale przebywa kilkaset przedstawicieli ras TTB. W ostatnich kilku latach obserwujemy drastyczny wzrost ilości porzucanych psów. Gdybyśmy mieli taką możliwość, wszystkie otoczylibyśmy swoją opieką, zabierając ze schronisk i starając się zapewnić im nowe, kochające domy. Brak środków finansowych oraz odpowiednio rozbudowanego zaplecza nie pozwala nam jednak na opiekę nad każdym bezdomnym psem. Dlatego w pierwszej kolejności pomagamy tym, które tego najbardziej potrzebują. Nie boimy się podejmować wyzwań – przyjmujemy pod swoją opiekę psy stare, ciężko chore, nierzadko w stanie krytycznym czy wręcz agonalnym. Podejmujemy się opieki nad psami problematycznymi, skrzywdzonymi fizycznie i psychicznie. Nasza działalność nie przynosi dochodu, za to generuje ogromne koszty. Pieniądze są potrzebne na długotrwałe leczenie, specjalistyczne badania, karmy weterynaryjne, psie hotele i pomoc dla naszych domów tymczasowych.

Zjawiamy się na Patronite z nadzieją, że wesprzesz nas w działaniu i razem z nami pomożesz podarować nowe, lepsze życie terierom typu bull

 

 

 

***

Losy naszej Fundacji i naszych bullowatych podopiecznych możesz śledzić także tu:

WWW.FUNDACJA-AST.PL

FACEBOOK

INSTAGRAM

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anna Adamowicz
Anna Adamowicz
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 25 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Justyna Martyka
Justyna Martyka
Próg: 5 zł
Dawid Smolinski
Dawid Smolinski
Próg: 100 zł
Romeo Ka
Romeo Ka
Próg: 10 zł