Avatar użytkownika

Fundacja ART

Opcja wsparcia finansowego jest niedostępna!

O autorze

W Fundacji A.R.T. od 2008 roku nasi specjaliści pomagają osobom doświadczającym przemocy domowej. W Rodzinnej Klubokawiarni Praskiej wspieramy, edukujemy i bawimy seniorów, dzieci, młodzież i całe rodziny. Co roku organizujemy popularny w Warszawie Festiwal Rodziny.

                                    

Działalność Fundacji A.R.T opiera się na trzech hasłach:

#Aktywizujemy do działania

#Ratujemy osoby potrzebujące

#Tworzymy kampanie społeczne

W Fundacji A.R.T. od 13 lat pomagamy rodzinom udzielając konsultacji i pomocy psychologicznej ofiarom przemocy, młodzieży i seniorom. 

Nasze działania to również wsparcie dzieci, młodzieży, rodzin, seniorów w zmianie swojej sytuacji życiowej poprzez edukację, integrację, rozwijanie zainteresowań i kompetencji.

Nasze Warszawskie Miejsce Mocy - Rodzinna Klubokawiarnia Praska, to miejsce dla Rodziny. Tu możesz miło spędzić czas, uczestniczyć w ciekawych warsztatach, zorganizować przyjęcie dla dzieci

Rodzinna Klubokawiarnia Praska została wyróżniona jako najlepsza inicjatywa 3 Sektora w 2018 roku.

22.02.2021 otworzyliśmy Praskie Centrum Społecznego Rozwoju (Praskie CSR): miejsce dla dzieci, młodzieży, rodzin, seniorów zagrożonych, uwikłanych w przemoc, doświadczających związanych z tym trudności: osobistych, partnerskich, opiekuńczo-wychowawczych, prawnych. 

Z ponad 20.000 godzin bezpłatnego wsparcia specjalistów: psychologa, psychologa dziecięcego, pedagoga, terapeuty, prawnika, skorzystało około 1000 potrzebujących ( dane na 2020 r.).

Co roku organizujemy bardzo popularny w Warszawie Festiwal Rodziny. Na stadionie Legii każdej wiosny spotyka się i wspólnie bawi nawet kilkanaście tysięcy osób!

Dlaczego Patronite? Z Wami chcemy kontynuować nasze dzieło: pomagać konkretnym rodzinom i osobom i cieszyć się ich rozwojem. Według nas dzięki wzajemnemu poznawaniu się, uczeniu się od siebie nawzajem, dzięki międzypokoleniowej komunikacji, zapobiegamy wielu konfliktom i uczymy się rozbrajać konflikty zanim staną się problemami. 

Drzwi Praskiego Centrum Społecznego Rozwoju i Rodzinnej Klubokawiarni Praskiej są codziennie otwarte dla każdego, kto zechce nas odwiedzić. Nie odgradzają nas domofony, korytarze, recepcje... Do nas nie trzeba nawet pukać. Wystarczy wejść z ulicy. Osób doświadczających przemocy, chcących się skonsultować, albo po prostu czujących się samotnie ze swoimi problemami, nie sposób zostawić bez pomocy.

Kolejka potrzebujących wydłuża się z każdym dniem. Bezpłatne konsultacje ze specjalistami cieszą się ogromną popularnością, co oznacza, że wiele osób doświadcza różnego rodzaju kryzysów, w tym przemocy. Dlatego chcemy zapewnić odpowiednią liczbę konsultacji w ciągu roku dla każdego. Przeciętny koszt pomocy jednej osobie w ciągu roku to 12.000 PLN. Pomoc jednej osobie to często uratowana cała konkretna rodzina. A mniej przemocy w rodzinie to wzrost bezpieczeństwa w lokalnej społeczności. Ale efekt widoczny dla całego społeczeństwa zaczyna się od konkretnej osoby, która decyduje się poprosić o pomoc.  

                     

Bardzo nam zależy, aby nasza działalność profilaktyczna nie kończyła się na pomocy doraźnej, dlatego chcemy rozwijać Rodzinną Klubokawiarnię Praską: warsztaty, spotkania, wspólne wyjazdy i imprezy, a nawet zwykłe popołudnie przy kawie i domowych gofrach, to dobra kontynuacja podjętej terapii. 

Jako Warszawskie Miejsce Mocy marzymy też o wytwarzaniu jeszcze większej mocy: zapobiegać społecznemu wykluczeniu, aktywizować, rozwijać społeczną świadomość i otwierać kolejne siedziby: hostel interwencyjny i mieszkania treningowe dla młodzieży w rodzin dysfunkcyjnych, aby pomóc im wystartować w dorosłość w dobrym stylu.

POMÓŻ NAM I WESPRZYJ NASZE DZIAŁANIA!

ZAPRASZAMY NA KAWĘ - ZESPÓŁ FUNDACJI A.R.T.