Avatar użytkownika

Fundacja Wielogłosu

2
patronów
70 
miesięcznie
770 
łącznie
2
patronów
70 zł 770 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

20 zł miesięcznie
Dzięki Twoim wpłatom możemy dawać o sobie znać. Działania promocyjne to ważna część pracy Fundacji - umożliwiają nam one dotarcie do jak największego grona potrzebujących, ich bliskich oraz ludzi chętnych do pomocy. Cieszymy się, że spotkaliśmy na swojej drodze także Ciebie! W podziękowaniu za Twoje wsparcie otrzymasz od nas pocztówkę autorstwa Marty Frej będącą wizytówką prowadzonej przez nas Kampanii Zrozumieć Chorobę.
50 zł miesięcznie
Dziękujemy, że jesteś z nami! To właśnie dzięki Tobie ludzie razem z Fundacją poszerzają wiedzę na temat zdrowia psychicznego. Świadomość społeczna i zrozumienie to klucz do niesienia wsparcia - ta myśl przyświeca nam podczas organizacji naszych projektów. W podziękowaniu za wpłatę otrzymasz pocztówkę autorstwa Marty Frej będącą wizytówką prowadzonej przez nas Kampanii Zrozumieć Chorobę oraz książkę ,,7 miliardów innych” - projekt paryskiej Fundacji GoodPlanet, którego polską edycję mieliśmy przyjemność produkować.
100 zł miesięcznie
Myślą przewodnią Fundacji jest odejście od pełnego uprzedzeń myślenia o zaburzeniach psychicznych. Jedną z dróg, którymi dążymy do tego celu jest metoda Otwartego Dialogu, dzięki której zachorowalność na schizofrenię w Laponii spadła aż o 90%. Także w Polsce wspólnie walczymy ze stygmatyzacją osób doświadczających kryzysu psychicznego, osamotnieniem i wykluczeniem. Dziękujemy, że chcesz razem z nami szerzyć empatię i dbać o świadomość społeczeństwa. Wpłacając tę kwotę dla Fundacji otrzymasz pocztówkę autorstwa Marty Frej będącą wizytówką prowadzonej przez nas Kampanii Zrozumieć Chorobę, książkę ,,7 miliardów innych” oraz wydany przez nas poradnik dla rodziców dotyczący zapobiegania zachowaniom autodestrukcyjnym u dzieci i młodzieży.
200 zł miesięcznie
Równolegle z Fundacją aktywnie działa nasza Poradnia Wielogłosu. To wyjątkowe miejsce, w którym pomagamy osobom w kryzysie uważnie wsłuchać się w swoje wnętrze i wspólnie szukamy rozwiązania dręczących je problemów. Dzięki Twojemu wsparciu możemy dokładać jeszcze większych starań o to, by każdy czuł się tu bezpiecznie i swobodnie. Aby odwdzięczyć się za Twoją pomoc, przekażemy Ci zestaw złożony z pocztówki autorstwa Marty Frej promującej Kampanię Zrozumieć Chorobę, książki ,,7 miliardów innych” oraz dwóch poradników - dla rodziców i nauczycieli, dotyczących zapobiegania zachowaniom autodestrukcyjnym u dzieci i młodzieży.
500 zł miesięcznie
Fundacja Wielogłosu rozwija się nieustannie - nie brak nam pomysłów i chęci nowych inicjatyw. Razem dokładamy wszelkich starań, by zmieniać stereotypy związane z chorobami psychicznymi, dawać siłę i motywację tym, którzy najbardziej jej potrzebują. Każdemu z nas czasem potrzebne jest wsparcie - dlatego tak bardzo doceniamy to, że jesteś tu z nami i pomagasz w pomaganiu. Wyrazem naszej wdzięczności będzie zestaw złożony z pocztówki, książki ,,7 miliardów innych" oraz dwóch poradników wzbogacony o możliwość udziału w specjalnie przygotowanych warsztatach dotyczących zdrowia psychicznego i przeciwdziałania stygmatyzacji chorób psychicznych - będzie to dla nas zaszczyt poznać Cię osobiście.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Fundacja Wielogłosu w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Fundacja Wielogłosu to organizacja, której aktywność obejmuje kilka ważnych obszarów społecznych skupionych wokół zdrowia psychicznego. Powstała z inicjatywy osób zajmujących się leczeniem i wsparciem ludzi z doświadczeniem kryzysu psychicznego.

Naszym celem jest zmiana myślenia o chorobach psychicznych, a także zapobieganie stygmatyzacji osób dotkniętych zaburzeniami zdrowia psychicznego. Chcemy wspierać osoby po kryzysach psychicznych w zdrowieniu, rozwoju i samostanowieniu, walcząc tym samym ze stereotypami na temat chorób psychicznych, izolacją i lękiem.

W ramach działania Fundacji Wielogłosu zajmujemy się realizacją różnego rodzaju projektów i kampanii dotyczących zdrowia psychicznego. 
 

Kampania społeczna Spotkajmy się w dialogu

Otwarty Dialog to nowatorskie podejście w terapii, według którego człowiek jest częścią szerszego kontekstu społecznego, a nie wyizolowaną i osamotnioną jednostką. Jest to system leczenia skoncentrowany na całej rodzinie i sieci wsparcia, a także szybkiej interwencji we wczesnej fazie kryzysu psychicznego.

Oznacza to, że do rozmowy terapeutycznej zapraszamy nie tylko osobę w kryzysie, ale także jej bliskich. Zależy nam na uzyskaniu możliwie jak najszerszego obrazu kontekstu sytuacyjnego, aby opracować kompleksowy plan wsparcia. 

Kampania Spotkajmy się w dialogu ma na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat chorób psychicznych oraz działanie przeciwko stygmatyzacji osób chorujących psychicznie.

 

Bicie serca nadziei

W ręce czytelników oddaliśmy pierwsze polskie tłumaczenie wyjątkowej książki amerykańskiego psychiatry Daniela Fishera, która jest bezcennym, empatycznym i czułym przewodnikiem dla osób doświadczających kryzysów psychicznych i szukających możliwości samodzielnego wyjścia z ich cienia.

Fisher ma ponad trzydziestoletni staż pracy, ale ekspertem zdrowia psychicznego jest przede wszystkim dzięki doświadczeniu odzyskiwania siebie po dotkliwym kryzysie psychicznym i diagnozie schizofrenii. Teraz szczodrze dzieli się autorską metodą wracania do zdrowia, której fundamentem jest nadzieja. Kiedy nadzieja słabnie, trzeba ją reanimować – jak zatrzymane serce.

Książka to inspirująca opowieść o potędze ludzkiego ducha i sile nadziei, której bicie rozprasza traumy oraz lęki. Fisher, przeplatając naukowe ekspertyzy z poetyckimi reminiscencjami własnych przeżyć, zmienia postrzeganie chorób psychicznych – stają się one źródłami mądrości, a nie zagrożenia.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Fundacja Wielogłosu już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Tosia Kordeusz
Tosia Kordeusz
50 zł
Anonimowy patron
20 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.