Fundacja Jagoda im. Jagody Pachota

W Patronite od 13.01.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2280

Liczba Patronów: 2603

Zostań Patronem
1 patron
20 miesięcznie
140 łącznie

Ukończenie budowy Centrum Rehabilitacji dla Osób Poparzonych we Wrocławiu

350 000 zł

0%

osiągnięto

349 860 zł

brakuje

Od ponad 11 lat pomagamy osobom, które dotknęła choroba oparzeniowa. Doskonale wiemy z jakimi trudnościami borykają się osoby poparzone i chcemy wesprzeć ich proces leczenia tworząc ośrodek, w którym będziemy oferować bezpłatną rehabilitację.
W Polsce jest siedem szpitali, gdzie udzielana jest specjalistyczna pomoc osobom poparzonym. Na całym Dolnym Śląsku nie ma ani jednego takiego miejsca. Dolnoślązacy transportowani są do odległych miast takich jak Siemianowice Śląskie, Kraków czy Łęczna. Z uwagi na odległość i czas bardzo często dochodzi do agonii takiego poszkodowanego, bo w przypadku bardzo głębokich poparzeń trzeba niezwłocznie udzielić pomocy.
Koszt leczenia głębokich poparzeń, to kwota zaczynająca się od 100 tys. PLN. W Polsce mało kogo stać na tak kosztowne leczenie, a NFZ finansuje niewielki zakres i bardzo dużo osób musi ze swoich środków, często w kredycie leczyć się w prywatnych ośrodkach.
Wartość całego projektu wynosi ok. 598tys. PLN. Lokal otrzymaliśmy od Gminy Wrocław. Pozyskaliśmy Darczyńców, którzy wsparli nas rzeczowo i finansowo i obecnie mamy już zakupioną komorę hiperbaryczną, aplikator kliniczny, przymierzamy się do zakupu platformy dla osób niepełnosprawnych oraz mamy środki na częściowy remont.
Brakuje nam jeszcze kwoty ok 350 tys. PLN. Te środki chcemy przeznaczyć na remont i przebudowę lokalu pod Centrum Rehabilitacji dla Osób Poparzonych.

Chcielibyśmy uświadomić Państwu jak ważny jest to ośrodek. Dla osoby, która doznała głębokich poparzeń, to deformacja ciała, to bliznowce, które uniemożliwiają poruszanie się. Często prowadzi ono do niepełnosprawności, całkowicie odbiera dotychczasowe życie, a sami w obecnych czasach wiemy, co to znaczy znaleźć się w nowej, często nieakceptowalnej przez nas sytuacji.
Nasze Centrum wyposażone w zdobytą przez lata wiedzę oraz urządzenia jest w stanie w szybki i co istotne w nieinwazyjny sposób przeprowadzić skuteczną rehabilitację osób poparzonych.
PROSIMY O WSPARCIE NASZYCH DZIAŁAŃ!
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
LESZEK SIPA
LESZEK SIPA
Próg: 20 zł