Fundacja Oko w Oko z Rakiem

W Patronite od 23.06.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1585

Liczba Patronów: 1319

Zostań Patronem
5 patronów
70 miesięcznie
920 łącznie
Fundacja zajmuje się promowaniem zdrowego odżywiania w trakcie i po chorobie onkologicznej, zachęceniem do aktywności fizycznej oraz profilaktyką nowotworową w szczególności raka piersi i jąder. Wspieramy i działamy na rzecz pacjentów onkologicznych i ich bliskich. Zajmujemy się edukacją młodzieży.

O Autorze

 

Jesteśmy organizacją non-profit działającą na terenie całej Polski, a w szczególności na terenie województwa śląskiego.

 

DZIAŁAMY AKTYWNIE!

Od samego początku działamy aktywnie m. in. zrealizowaliśmy trzy biegi charytatywne "Oko w Oko z Rakiem", które przyciągnęły zarówno doświadczonych biegaczy jak i osoby z chorobą onkologiczną. Zorganizowaliśmy taneczny maraton salsation i zumby. W trakcie tych wydarzeń, odbyło się wiele imprez towarzyszących tj. finał akcji "Przynieś pluszaka dla chorego dzieciaka", wykłady lekarzy z dziedziny onkologii, warsztaty ze zdrowego odżywiania, rozmowy z fizjoterapeutą, występy artystyczne, nauka samobadania piersi i jąder, ścinanie włosów na peruki dla osób w trakcie chemioterapii oraz odbyło się pozyskiwanie dawców szpiku.

WSPÓŁPRACA Z NARODOWYM INSTYTUTEM

ONKOLOGII W GLIWICACH

Na stałe współpracujemy z Narodowym Instytutem w Gliwicach, gdzie organizujemy warsztaty z rękodzieła, pogadanki o zdrowym odżywianiu z pacjentami onkologicznymi. Szyjemy sakiewki na dreny, które ułatwiają funkcjonowanie kobietom po operacji piersi, węzłów chłonnych czy rekonstrukcji. W roku 2019 byliśmy na wielu eventach, gdzie szkoliliśmy jak prawidłowo badać piersi i jądra.

W dalszym ciągu realizujemy bezpłatne konsultacje online, szyjemy sakiewki, pieczemy zdrowe ciasteczka i smakołyki dla pacjentów Instytutu Onkologii oraz nieustanie pomagamy pacjentom onkologicznym i chcemy szerzyć profilaktykę nowotworową.

 

POMOC W CZASIE PANDEMII

Od czasu epidemii włączyliśmy się w pomoc dla personelu medycznego. Przekazaliśmy ponad 150 przyłbic, własnoręcznie szyte maseczki oraz żele do dezynfekcji rąk. Ponadto 20 tys. maseczek trafiło do pacjentów na oddziałach onkologicznych w Gliwicach, Katowicach, Dąbrowie Górniczej i Rybniku.

 

 

BEZPŁATNE KONSULTACJE - ONLINE!

Stworzyliśmy bezpłatne konsultacje skierowane dla osób podczas leczenia onkologicznego. Można skorzystać z porad psychodietetyka, fizjoterapeuty, kosmetologa, coacha.  Ludzie fundacji mają wielkie serca i chęć pomocy dla osób, które są w trakcie tej choroby. Jeżeli chcesz skorzystać z którejś z wymienionych porad, proszę napisz na adres fundacja@okowokozrakiem.pl lub wiadomość prywatną, zostaw swój numer telefonu, a my skontaktujemy się z Tobą i umówimy Cię na rozmowę w dogodnym dla Ciebie terminie.

 

DZIAŁAMY W CAŁEJ POLSCE

Przed nami wiele do zrobienia, Już w te wakacje zrealizowaliśmy projekt profilaktyczny na Półwyspie Helskim, gdzie zachęcaliśmy do badań profilaktycznych oraz uczyliśmy jak właściwie badać piersi i jądra.

 

KONCERT CHARYTATYWNY AYO

W 2020 roku mimo trudnej sytuacji związanej z Covid-19 udało nam się także zorganizować koncert charytatywny. W katowickim NOSPR gościliśmy wyjątkową, pełną ciepła i empatii artystkę  - Ayo.

 

NAGRODY

W październiku tego roku Fundacja otrzymała także nagrodę " Marka Śląskie". Co jest dla Nas wielkim i szczególnym wyróżnieniem. 

 

ZOSTAŃ " ANIOŁEM FUNDACJI " - 20 WYJĄTKOWYCH KOSZULEK

‎

Kochani mamy dla Was 20 wyjątkowych koszulek „Anioł Fundacji Oko w Oko z Rakiem”! Jeśli chcesz zostać aniołem naszej fundacji, prosimy o przekazanie darowizny minimum w kwocie 100 zł. na nasze konto bankowe. Otrzymasz w podziękowaniu wyjątkową koszulkę, a przed wszystkim wesprzesz nasze działania. Jeśli będziesz zainteresowany napisz do nas wiadomość prywatną. Z góry dziękujemy !

 

 

Zapraszamy na naszą stronę na Facebook'u Fundacja Oko w Oko z Rakiem:

https://www.facebook.com/okowokozrakiem/


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Rafał Morawski
Rafał Morawski
10 zł miesięcznie
Joanna Dylak
Joanna Dylak
10 zł miesięcznie
Michał Grabarczyk
Michał Grabarczyk
10 zł miesięcznie
Barbara Kępińska
Barbara Kępińska
10 zł miesięcznie
Anonimowy patron
300 zł jednorazowo