Fundacja Oko w Oko z Rakiem

W Patronite od 23.06.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1635

Liczba Patronów: 1322

Zostań Patronem
6 patronów
100 miesięcznie
1 560 łącznie
Fundacja zajmuje się promowaniem zdrowego odżywiania w trakcie i po chorobie onkologicznej, zachęceniem do aktywności fizycznej oraz profilaktyką nowotworową w szczególności raka piersi i jąder. Wspieramy i działamy na rzecz pacjentów onkologicznych i ich bliskich. Zajmujemy się edukacją młodzieży.

O Autorze

 

Jesteśmy organizacją non-profit działającą na terenie całej Polski, a w szczególności na terenie województwa śląskiego.

 

DZIAŁAMY AKTYWNIE!

Od samego początku działamy aktywnie m. in. zrealizowaliśmy trzy biegi charytatywne "Oko w Oko z Rakiem", które przyciągnęły zarówno doświadczonych biegaczy jak i osoby z chorobą onkologiczną. Zorganizowaliśmy taneczny maraton salsation i zumby. W trakcie tych wydarzeń, odbyło się wiele imprez towarzyszących tj. finał akcji "Przynieś pluszaka dla chorego dzieciaka", wykłady lekarzy z dziedziny onkologii, warsztaty ze zdrowego odżywiania, rozmowy z fizjoterapeutą, występy artystyczne, nauka samobadania piersi i jąder, ścinanie włosów na peruki dla osób w trakcie chemioterapii oraz odbyło się pozyskiwanie dawców szpiku.

WSPÓŁPRACA Z NARODOWYM INSTYTUTEM

ONKOLOGII W GLIWICACH

Na stałe współpracujemy z Narodowym Instytutem w Gliwicach, gdzie organizujemy warsztaty z rękodzieła, pogadanki o zdrowym odżywianiu z pacjentami onkologicznymi. Szyjemy sakiewki na dreny, które ułatwiają funkcjonowanie kobietom po operacji piersi, węzłów chłonnych czy rekonstrukcji. W roku 2019 byliśmy na wielu eventach, gdzie szkoliliśmy jak prawidłowo badać piersi i jądra.

W dalszym ciągu realizujemy bezpłatne konsultacje online, szyjemy sakiewki, pieczemy zdrowe ciasteczka i smakołyki dla pacjentów Instytutu Onkologii oraz nieustanie pomagamy pacjentom onkologicznym i chcemy szerzyć profilaktykę nowotworową.

 

POMOC W CZASIE PANDEMII

Od czasu epidemii włączyliśmy się w pomoc dla personelu medycznego. Przekazaliśmy ponad 150 przyłbic, własnoręcznie szyte maseczki oraz żele do dezynfekcji rąk. Ponadto 20 tys. maseczek trafiło do pacjentów na oddziałach onkologicznych w Gliwicach, Katowicach, Dąbrowie Górniczej i Rybniku.

 

 

BEZPŁATNE KONSULTACJE - ONLINE!

Stworzyliśmy bezpłatne konsultacje skierowane dla osób podczas leczenia onkologicznego. Można skorzystać z porad psychodietetyka, fizjoterapeuty, kosmetologa, coacha.  Ludzie fundacji mają wielkie serca i chęć pomocy dla osób, które są w trakcie tej choroby. Jeżeli chcesz skorzystać z którejś z wymienionych porad, proszę napisz na adres fundacja@okowokozrakiem.pl lub wiadomość prywatną, zostaw swój numer telefonu, a my skontaktujemy się z Tobą i umówimy Cię na rozmowę w dogodnym dla Ciebie terminie.

 

DZIAŁAMY W CAŁEJ POLSCE

Przed nami wiele do zrobienia, Już w te wakacje zrealizowaliśmy projekt profilaktyczny na Półwyspie Helskim, gdzie zachęcaliśmy do badań profilaktycznych oraz uczyliśmy jak właściwie badać piersi i jądra.

 

KONCERT CHARYTATYWNY AYO

W 2020 roku mimo trudnej sytuacji związanej z Covid-19 udało nam się także zorganizować koncert charytatywny. W katowickim NOSPR gościliśmy wyjątkową, pełną ciepła i empatii artystkę  - Ayo.

 

NAGRODY

W październiku tego roku Fundacja otrzymała także nagrodę " Marka Śląskie". Co jest dla Nas wielkim i szczególnym wyróżnieniem. 

 

ZOSTAŃ " ANIOŁEM FUNDACJI " - 20 WYJĄTKOWYCH KOSZULEK

‎

Kochani mamy dla Was 20 wyjątkowych koszulek „Anioł Fundacji Oko w Oko z Rakiem”! Jeśli chcesz zostać aniołem naszej fundacji, prosimy o przekazanie darowizny minimum w kwocie 100 zł. na nasze konto bankowe. Otrzymasz w podziękowaniu wyjątkową koszulkę, a przed wszystkim wesprzesz nasze działania. Jeśli będziesz zainteresowany napisz do nas wiadomość prywatną. Z góry dziękujemy !

 

 

Zapraszamy na naszą stronę na Facebook'u Fundacja Oko w Oko z Rakiem:

https://www.facebook.com/okowokozrakiem/


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Barbara Kępińska
Barbara Kępińska
Próg: 30 zł
Michał Grabarczyk
Michał Grabarczyk
Próg: 10 zł
Marta Lipińska
Marta Lipińska
Próg: 10 zł
Rafał Morawski
Rafał Morawski
Próg: 10 zł
Roman Bura
Roman Bura
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 30 zł