Fundacja Złotowianka

W Patronite od 26.03.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1055

Liczba Patronów: 1534

Zostań Patronem
3 patronów
140 miesięcznie
1 655 łącznie
Fundacja wspiera osobyy chore i niepełnosprawne, oraz młode talenty. Otacza opieką osoby potrzebujące niezależnie od wieku i schorzenia, wspierając je w walce o zdrowie, przyszłość i marzenia. Złotowiankę tworzą ludzie pełni pasji, którzy codziennie robią wiele dobrego!

O Autorze

Fundacja powstała w 2008 roku, obecnie otacza opieką prawie 2000 podopiecznych z terenu całego kraju, oraz zza granicy. Swoim podopiecznym udostępniamy specjalne subkonta, na których gromadzić mogą środki pochodzące 1% podatku oraz darowizn. Ze środków, które uda się zgromadzić podopiecznym, mogą oni refundować koszty rehabilitacji, zabiegów operacyjnych, koszty leczenia, rozwoju talentu czy poprawy sytuacji bytowej. Fundacja stara się jednak przede wszystkim sama pozyskiwać środki finansowe na leczenie i rehabilitację naszych podopiecznych organizując eventy, zbiórki publiczne, loterię fantowe, imprezy charytatywne oraz szereg innych działań.

 

RaceRunning

 

Od 3 lat promujemy w Polsce tę dyscyplinę sportu dla osób z niepełnosprawnością. Zaczęliśmy od jednej sekcji w Złotowie, dziś funkcjonują już 4 plus sekcja prowadzona pod patronatem Złotowianki w Rzeszowie. Czterokrotnie z Międzynarodowych Zawodów RaceRunning w Kopenhadze nasi niepełnosprawni sportowcy przywozili złote, srebrne i brązowe medale, będąc jedynymi reprezentantami Polski na tych mistrzostwach. Współpracując z Polskim Związkiem Sportu Niepełnosprawnych START uczestniczymy w paralekkoatletycznych zawodach w Polsce, a w 2018 roku wzięliśmy udział w Mistrzostwach Europy w Paralekkoatletyce w Berlinie. W minionym roku dwoje naszych zawodników pobiło rekordy świata w RaceRunning w kategorii RR1 w biegach na 100 m kobiet i 800 m
mężczyzn.

 

 

Zaszczytne tytuły


LODOŁAMACZE to kampania społeczna, której celem jest nagrodzenie pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne. 5 września 2019 roku w Łodzi, podczas „Łódzkiej, Mazowieckiej, Wielkopolskiej, Zachodniopomorskiej Regionalnej Gali XIV Edycji Konkursu LODOŁAMACZE 2019” uhonorowano również naszą fundację. W kategorii instytucji otrzymaliśmy brązowy medal.


Bezapelacyjne zwycięstwo odnieśliśmy natomiast w I Plebiscycie Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego na Sportowca 2019 roku. Fundacja Złotowianka została Najlepszą Organizacją tego Plebiscytu. Nagrodę, z rąk prezesa PFRON Krzysztofa Michałkiewicza, odebraliśmy podczas uroczystej gali w Warszawie, na której gościli także prezydent RP Andrzej Duda, prezydent WADA Witold Bańka oraz panie minister: sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk i Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Marlena Maląg.


W listopadzie otrzymaliśmy również wyróżnienie w Konkursie Działania Godne Uwagi. W Poznaniu uhonorowano nas za pobicie rekordu w jednoczesnym miganiu.


Nasz mobileR (rower do RaceRunning) zyskał tytuł „Zakupu prospołecznego”. Certyfikat ZAKUP PROSPOŁECZNY otrzymują przedsiębiorstwa społeczne, które mogą pochwalić się nie tylko wysokiej jakości produktami i usługami, ale i fantastycznym dorobkiem w zakresie działalności społecznej.
Tego wszystkiego dokonaliśmy tylko dzięki temu, że mamy wokół siebie ludzi o wielkich
sercach: Darczyńców, Wolontariuszy, Pracowników i Przyjaciół fundacji.

 

Nasze działania doceniają najlepsi

 

Dzięki zaangażowaniu, jakie wkładamy w pomoc potrzebującym, Fundacja jest doceniana i wspierana przez coraz szersze grono ludzi znanych i lubianych. Należą do nich między innymi:

Jagna Marczułajtis–Walczak, Sebastian Karpiel–Bułecka, Paulina Maj-Erdwart oraz Jakub Wawrzyniak. Swoim wsparciem obdarowały nas również takie firmy jak Auto Park Skoda w Pile, Autoryzowana Stacja Dealerska Toyota Tadeusz Ukleja LPP Polska, Thulle oddział Piła oraz szereg innych firm i marek.

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni