KSIĄŻKA - "Współczesny polski komiks"

W Patronite od 06.12.2015

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 798

liczba Patronów: 440

25 patronów
200 miesięcznie
1 270 łącznie
Profil pisanej przeze mnie książki o roboczym tytule "30 lat plansz, dymków i kadrów. Współczesny polski komiks", gdzie chciałbym opracować ostatnie losy opowieści obrazkowych w naszym kraju, opisać zjawiska i przemiany, nurty, grupy twórcze oraz poszczególne tytuły i ich twórców.

O Autorze

Nazywam się Daniel Gizicki - jestem scenarzystą komiksów (m.in. "Postapo", "Gilles McCabe", "Centrum wszechświata", "Rodzinna tradycja", "Kwaziu"), game i narrative designerem (m.in. "My Brother Rabbit", "Irony Curtain: From Matryoshka with love") i miłośnikiem polskiego komiksu. O moich komiksach (i innych projektach), możecie poczytać na profilu "Daniel Gizicki - scenarzysta komiksowy". Właściwie zawsze zależało mi by promować polski komiks i jego autorów, pomagać im jak tylko mogę. Prowadziłem liczne warsztaty i spotkania, organizowałem wystawy, pisałem recenzje i artykuły. Od kilku lat prowadzę na FB stronę "Współczesny polski komiks", dokumentującą to, co ukazuje się na rynku, nad czym pracują autorzy itp. By pomóc w powstawaniu komiksów, nawiązywaniu się kooperacji pomiędzy twórcami, założyłem także i prowadzę facebookową grupę "Szukam scenarzysty/rysownika/kolorysty/komiksiarza", i to super zadziałało - wiele osób znalazło tam współpracowników, sporo dłuższych i krótszych komiksów dzięki tej grupie powstało, to tam zleceniodawcy znajdują autorów, a sama  grupa rośnie z każdym dniem.

Książka o współczesnym polskim komiksie, nad którą pracuję

Jest sporo opracowań dotyczących komiksów wydawanych w PRLu, poświęconym sylwetkom mistrzów takich jak Grzegorz Rosiński, Jerzy Wróblewski, czy Janusz Christa, natomiast brakuje sensownego opracowania współczesnego polskiego komiksu - czyli ostatnich 30 lat twórczości komiksowej w Polsce. Opracowania, które byłoby poświęcone głównie autorom debiutującym po 1989 roku, młodszym i starszym, reprezentującym różne style, nurty, grupy twórcze i środowiska. Dlatego postanowiłem rozpocząć pisanie tej książki, która nosi roboczy tytuł "30lat plansz, dymków i kadrów. Współczesny polski komiks". Chciałbym by była ona ciekawą lekturą przybliżającą pogmatwane losy komiksu w Polsce, atrakcyjną zarówno dla tych, którzy w życiu polskiego komiksowa uczestniczyli, lub wciąż uczestniczą, jak i dla tych, dla których polski komiks to wciąż terra incognita. Patroni będą zaś mogli czytać przedpremierowo fragmenty tej książki.

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem