... o których piszę w książce Ostatnia aktualizacja: 06.01.2020
Pozwólcie, że wytłumaczę swoje milczenie
Czyli w tym fragmencie wracam na chwilę do podejmowanej już wcześniej tematyki niejednorodnego i polaryzującego czytelników komiksu historycznego
Dziś lista autorów, których dzieła znalazły się w redagowanym przez Tomka Pastuszkę zinie. Co ciekawe część z tych osób jest już komiksowo nieaktywna, zaś inni to bardzo znani twórcy. Ktoś jeszcze wątpi, że ziny są kuźnią talentów?
Wiem, że ostatnio nie dostarczam obiecanych 2 fragmentów książki tygodniowo, ani nie aktualizuję indeksu - postaram się w ciągu kilku dni wytłumaczyć powód tego spowolnienia, a tymczasem łapcie kilka wniosków podsumowujących działanie magazynu "Kolektyw"
Pisząc o komiksie internetowym w Polsce, nie mogłem pominąć Macieja Wołosza - czyli autora webkomiksów "Umarlaki" oraz "Imaginary moth". A wiecie, że autor kiedyś wydał fanzin?
Czyli popularny autor pasków komiksowych i rysunków satyrycznych, które stale czytacie na facebooku. Być może nie wszyscy wiedzą, że zaczynał w zinach komiksowych!
Czyli część fragmentu, który dotyczy osoby Bartka Biedrzyckiego, autora komiksów, podcastów, jednego z ważniejszych reprezentantów drugiej fali polskiego webkomiksu, chyba najbardziej jednak znanego dzięki autorstwu powieści postapokaliptycznych
Kolejnym opisywanym w książce autorem jest Maciej Czapiewski, który publikuje zdecydowanie za mało komiksów!
Świetny rysownik i kolorysta o zdecydowanie zbyt mało obfitej bibliografii!
Autorka jednego z ciekawszych komiksów dekady!
Bardzo lubię komiksy z serii "Rafineria", których autorem jest Rafał "Rafi" Szkubel
Inna Historia Polski - opowieść o naszej bliższej i odleglejszej przeszłości, bez emocji i agitacji.
Digital EU Ambassador | Blog thisisit.edu.pl | Prorektor WSB I Prezes Instytutu Lema