Łukasz Godlewski

W Patronite od 01.04.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2082

Liczba Patronów: 1707

Zostań Patronem
Kup na prezent
5 patronów
90 miesięcznie
680 łącznie
Komiksy i ilustracje od twórcy z Gdańska. Mam już kilka publikacji komiksowych na koncie. Gatunki fabularne, które są mi najbliższe to horror, groza i kryminał. Jako niezależny twórca chciałbym je realizować.

O Autorze

Jestem twórcą komiksowym z Gdańska. Debiutowałem albumem komiksowym Miłość w wydawnictwie Smallpress.pl w 2012 roku. Współtworzyłem takie komiksy jak:
Benia Dampc i pewien ambitny prokurator (scen Jerzy Szyłak),
Kapitan Wrona (scen. Elżbieta Żukowska).
Niesamowite opowieści Josepha Conrada (scen. Maciej Jasiński),
Rotmistrz Polonia (scen Łukasz Kowalczuk).

Zilustrował też kilka odcinków Drabblecast, oraz  NoSleep Podcast - jednego z najbardziej popularnych  podcastów grozy na świecie.

Wkrótce zostanie wydany mój najnowszy autorski album Malarz.

Jest to komiks inspirowany klasycznymi powieściami grozy z nutą przygody. To mój hołd złożony takim twórcom jak H.P. Lovecraft, W.H. Hodgson, G. Lucas.

Jaki jest plan?

Chciałbym być niezależnym twórcą komiksowym i tworzyć własne historie. Lubię ciężkie historie, historie grozy, horror, thriller, kryminał, chciałbym też takie historie tworzyć. Zwłaszcza, że wciąż odczuwam niedosyt na naszym rynku komiksowym jeśli chodzi o te gatunki komiksów.

Co mam dla was?

Chciałbym Wam zaoferować wczesny dostęp do moich prac. Komiksy się robi bardzo długo, zwłaszcza jeśli robi się je samemu. Dlatego chciałbym się z nim dzielić  w miarę ich tworzenia. Zobaczycie moje szkice oraz gotowe strony na bieżąco. Będziecie moimi pierwszymi czytelnikami. Ale ostrzegam, że będzie to materiał surowy, najprawdopodobniej bez redakcji i różny od tego co ostatecznie zobaczymy w albumie - jeśli uda się go ostatecznie wydać.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Najnowsi Patroni
Łukasz Kowalczuk
Łukasz Kowalczuk
Próg: 20 zł
Michał Bargielski
Michał Bargielski
Próg: 20 zł
Sulik
Sulik
Próg: 15 zł
Jerzy Łanuszewski
Jerzy Łanuszewski
Próg: 15 zł
Zdański Maciej
Zdański Maciej
Próg: 20 zł